Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Výlety za zážitkem – Rodičem v Brně

DinoPark + ZOO park Vyškov

Které dítko nemiluje dinosaury a zvířátka? Dino Park a ZOO Vyškov patří k našim často navštěvovaným místům. Tyto dvě místa představují ideální spojení, jak poznat dávno vyhynulé druhohorní obry a současnou faunu se zaměřením na domácí zvířata.

Více info: Dinopark + ZOO park Vyškov

Bukovanský mlýn

Bukovanský mlýn se nachází přímo v centru Slovácka a samotný areál nabízí kvalitní zážitek v rustikálním slováckém stylu. Najdete zde zvířata, dětské hřiště i kvalitní restauraci. Větrný mlýn, který je již z dálky viditelnou dominantou kopce nad obcí Bukovany u Kyjova, poskytuje v nejvyšším patře vyhlídkovou terasu, která skýtá nádherné výhledy do okolí.

Více info: Bukovanský mlýn

Rodinná naučná stezka Klucanina

Rozhledna Klucanina nad Tišnovem je velmi známá, co je ale už méně známé, že cestou na ní vede jedna z nejkrásnějších naučných stezek, s nimiž jsme se zatím setkali. Trasa vede po žluté turistické značce, je dlouhá 1,2 km a najdete zde celkem 13 interaktivních (krásně malovaných) dřevěných tabulí a zastavení.

Více info: Rodinná naučná stezka Klucanina

Rozhledna a pískovcový lom Malý Chlum

Bývalý pískovcový lom Malý Chlum bychom překřtili jako nejlepší pískoviště na Moravě. Barevné vrstvy usazené horniny představují pro děti skvělý zážitek, zvlášť s lopatkami a bábovičkami. Na kopci je celoročně přístupná rozhledna a o kus dál monumentální sousoší husitských bojovníků. Z Brna se sem dostanete za půl hodiny autem.

Více info: Rozhledna a pískovcový lom Malý Chlum

Zámek Lysice a dětská naučná stezka zámeckou oborou

Lysice jsou krásný pohádkový zámek, který najdete ve stejnojmenné obci severně od Brna, kousek od státní silnice z Brna do Svitav. Zámek obklopuje překrásná zahrada s jedinečnou kolonádou, hned za ní se pak nachází povedená Dětská naučná stezka Lysickou oborou.

Více info: Zámek Lysice a dětská naučná stezka zámeckou oborou

Lelekovice – lanové hřiště a stezka kolem Ponávky

Vydejte se do Lelekovic a nebudete zklamaní. Autem jste tu z Brna za pár minut a je tu i dobré autobusové spojení. Za obecním úřadem najdete skvělé hřiště s velkou lanovou stezkou a také parádní pumptruck stezkou pro malé cyklisty. Kolem Ponávky pak vede příjemná NS Pěšina.

Více info: Lelekovice – dětské hřiště s lanovou stezkou

Sonnentor – bylinkový ráj

Tento výlet nás neskutečně mile překvapil a nečekali jsme, že to bude tak příjemně strávené dopoledne. Už při otevření dveří od auta jsme ucítili příjemnou vůni bylin, která nás provázela na každém kroku. Bylinkový ráj Sonnentor se nachází ve vinařské obci Čejkovice na Hodonínsku, která je plná vinic a vinných sklípků, takže budete-li mít více času, určitě stojí za to projít se vinicemi a třeba ochutnat víno v nějakém místním sklípku.

Více info: Sonnentor – bylinkový ráj

Čejkovice – výlet do vinic za parádním hřištěm

Čejkovice nejsou jen bylinkový ráj Sonnentor. V této krásné vinařské obci najdete třeba i parádní hřiště – pro nás jedno z nejlepších, na kterém jsme kdy byli. Dalším lákadlem pak může být stylová kavárna Čejka café.

Více info: Čejkovice – výlet do vinic za parádním hřištěm

Židlochovice – Akátová rozhledna a zámecký park

V Židlochovicích najdete krásný zámecký park s vodním příkopem zabírající 23 hektarů. Zároveň si odtud můžete udělat příjemný výšlap na Akátovou rozhlednu na kopci Výhon.

Více info: Židlochovice – Akátová rozhledna a zámecký park

 

Náměšť nad Oslavou

Malebné městečko Náměšť nad Oslavou je krásným výletním cílem, který potěší celou rodinu. Přestože městečko leží formálně už na Vysočině, dojedete sem z Brna pohodlně autem i vlakem a cesta vám zabere zhruba třičtvrtě hodiny.

Více info: Náměšť nad Oslavou

 

Oslavany – město plné vyžití pro rodiny s dětmi

Oslavany leží v malebném údolí řeky Oslavy 25 km jihozápadně od Brna. Tohle město nás nestačí udivovat tím, co vše v něm najdete. Pro děti je tu neskutečně mnoho zábavy a atrakcí, takže si na průzkum městečka klidně vyhraďte celý den!

Více info: Oslavany – město plné vyžití pro rodiny s dětmi

Permonium – zábavní park s příběhem

Tento netradiční zábavní park zakomponovaný do areálu bývalého těžebního dolu najdete v Oslavanech asi 30 km od Brna. Areál je rozdělený na 2 části: Permonium vhodné pro děti od 6 let a Duhový svět pro ty nejmenší. Nebojte se tedy návštěvy oslavanského Permonia, protože si v jeho areálu přijdou na své děti každého věku.

Více info: Permonium – zábavní park s příběhem

Rosickou oborou do Zastávky u Brna

Skvělá procházka, kterou můžete uskutečnit jako hezký výlet vlakem, zároveň není problém udělat okruh a vracet se jinou cestou k autu. Během trasy na děti čeká jedno interaktivní stanoviště v oboře s poznáváním ptáků, stromů a zvířecích stop.

Více info: Rosickou oborou do Zastávky u Brna

Muzeum průmyslových železnic ve Zbýšově

Velký zážitek pro všechny vlakové nadšence. V Zastávce u Brna mají vedle standardního nádraží ještě jedno skryté nádražíčko, které patří k úzkokolejné dráze. Po ní se můžete projet motorovou mašinkou nebo parním vláčkem do blízkého Muzea průmyslových železnic ve Zbýšově.

Více info: Muzeum průmyslových železnic ve Zbýšově

Bratčice a jejich kouzelný biotop s vodními prvky

Obec Bratčice je nenápadná malá obec asi 20 km jižně od Brna a málokdo by čekal, jaký poklad v sobě ukrývá. V lokalitě Na Bahně se ukrývá obecní biotop plný zábavných atrakcí. Přímo na biotopu si můžete vyzkoušet tzv. „vodní spinning“, Archimedův šroub a opodál vodní hřiště.

Více info: Bratčice a jejich kouzelný biotop s vodními prvky

Rekreační oblast Palava – Blansko

Naše děti k maximální spokojenosti potřebují pěkné dětské hřiště, vodu, občerstvení a les. Na tomto místě najdete vše při jednom. Dětské hřiště tu není jen tak ledajaké. Řekla bych jedno z těch nejhezčích, co známe.

Více info: Rekreační oblast Palava – Blansko

Z Vranova na Babí lom

Cest, jak se dostat na Babí lom s proslulou romantickou rozhlednou, je více. My jsme tentokrát zvolili tu z Vranova u Brna. Výběr nebyl náhodný. Dozvěděli jsme se, že na parkovišti ve Vranově v ulici na Gruntech je samoobslužný bar, kde si můžete sami načepovat kofolu nebo pivo a koupit drobné občerstvení.

Více info: Z Vranova na Babí lom

Za netopýry do jeskyně Pekárna

Oblíbeným cílem všech dobrodruhů je volně přístupná jeskyně Pekárna, kterou najdete na vnější hranici Moravského krasu. Vstupem do jeskyně se hnedle přenesete v čase až do pravěku. Jedná se totiž o  bohaté archeologické naleziště a také se zde odehrává část knihy Lovci mamutů. K jeskyni si můžete udělat příjemný výlet údolím Říčky.

Více info: Údolím Říčky do jeskyně Pekárna

Stezka nad vinohrady a biocentrum Ostrůvek v Kobylí

Stezka nad vinohrady v Kobylí je velice neobvyklá rozhledna z roku 2018. Nahoru na ni nevede jediný schod, takže se na vrchol hravě dostanete s kočárkem nebo s invalidním vozíkem. A pokud už budete v Kobylí, určitě navštivte i biocentrum Ostrůvek s ptačí pozorovatelnou.

Více info: Stezka nad vinohrady a biocentrum Ostrůvek v Kobylí

Ovčí terasy – Němčičky

Farmu Ovčí terasy najdete uprostřed malebné přírody Modrých hor v obci Němčičky vzdálené zhruba 40 km od Brna. Děti určitě ocení spoustu zvířátek na farmě: ovce, kozy, kačeny, prasátka, slepice, králíčky a v rybníku plavou rybičky. Ke zvířátkům mohou přijít na velmi krátkou vzdálenost a všechny si z blízka prohlédnout.

Více info: Ovčí terasy

Cesta vinicemi na rozhlednu Slunečná

Vinařský kraj si můžete užít i s dětmi. Pokud navíc necháte doma auto a vydáte se na výlet vlakem, můžete si výlet spojit také s ochutnávkou přímo od místních vinařů. Procházka dlouhá 4 km vás zavede na krásnou rozhlednu. Zvládnete ji i s malými dětmi a sjízdná je také s kočárkem.

Více info: Cesta vinicemi na rozhlednu Slunečná

Za drakem a zvířátky do Letovic

Letovice jsou městečko s krásně opraveným zámkem, kde najdete tajemnou dračí sluj, zoo koutek se zvířátky (která můžete krmit zakoupeným krmivem) a k tomu ještě příjemné dětské hřiště v zámeckém parku.

Více info: Za drakem a zvířátky do Letovic

Výlet na Pálavu – Sirotčí hrádek

Výlet na Pálavu nemůže dopadnout špatně, proto tuto destinaci milují děti i rodiče. Sirotčí hrádek je působivá zřícenina, která se tyčí na kopečku na vesničkou Klentnicí, kde najdete například proslulé Café Fara. Výhledy do krajiny odsud nemají konkurenci!

Více info: Výlet na Pálavu – Sirotčí hrádek

Ekofarma Jalový dvůr

Navštivte toto pohádkové místo. Přijeďte si odpočinout na farmě, kde vás čeká stráň s pasoucími se ovcemi a koňmi, romantický rybník, stezky Ždánickým lesem, cyklostezka a hospůdka, kde se můžete o víkendu pohodlně občerstvit.

Více info zde: Ekofarma Jalový dvůr – Heršpice

Valtice – zámecký park plný dobrodružství

Rozlehlý zámecký park ve Valticích je skvělý tip na výlet pro všechny, kdo mají rádi na jednom místě spoustu možností vyžití. Z Brna je to sem asi hodinku cesty a zatímco sousední (Brnu bližší) Lednice je už turisticky hodně vytížená, Valtice stále ještě nabízejí příjemnou přátelskou atmosféru.

Více info: Valtice – zámecký park plný dobrodružství

Do Boskovic a za vodníky do Pilského údolí

Boskovice jsou výborným výletním cílem, kde se zabaví všechny generace. Genius loci tohoto městečka vytváří především židovská čtvrt plná kvalitních kavárniček. Hned pod hradem se navíc rozkládá Pilské údolí s vodníky a spoustou vodních mlýnků na hraní, což je úplný ráj pro všechny dětské návštěvníky.

Více info: Do Boskovic a za vodníky do Pilského údolí

Zábavné hry v zámeckém parku Slavkov

Zámek Slavkov–Austerlitz je jeden z nejhezčích zámků na jižní Moravě a v přilehlém parku na děti myslí stále. Z Brna je sem dobrá dojezdnost autem, vlakem i autobusem a díky hrám a hřišti bude návštěva zámeckého parku děti určitě bavit.

Více info: Zámecký park Slavkov

Lesní bar v Pístovicích a Pístovický rybník

Lesní bary jsou u nás velmi oblíbené, a tak postupně objíždíme a obcházíme ty Brně a jeho blízkosti a snažíme se výlet vždy spojit s návštěvou zajímavostí v okolí. Takovým výletem s návštěvou lesního baru byl výlet do obce Račice-Pístovice, která se nachází na úpatí Drahanské vrchoviny necelých 10 km západně od Vyškova (zhruba 30 minut jízdy autem z Brna).

Více info: Lesní bar v Pístovicích a Pístovický rybník

Nemojanský mlýn

Nemojanský mlýn najdete v obci Nemojany pod hrází malebného rybníka Chobot, na úpatí Drahanské vrchoviny cca 6 km od města Vyškov a zhruba 30 minut jízdy autem z Brna. Prostředí Nemojanského mlýna je opravdu nádherné. Je tu přírodní biotop, kde je dokonce možnost se na vlastní nebezpečí vykoupat, dětské hřiště, trampolína, super výběh pro děti na téměř 8 ha areálu a spousta zvířátek.

Více info: Nemojanský mlýn

 

Bučovice – lesopark a zámecký park

K výletu do Bučovic nás namotivoval nově obnovený lesopark Kalvárie a Hradisko. Musíme říct, že jeho obnova se velmi povedla. Lesopark protíná nespočet cest, nechybí spousta posezení, 2 altánky, přičemž z toho malého je nejhezčí výhled na město Bučovice. Děti jistě potěší i malá prolézací sestava či broukoviště. Dospělí ocení klid a odpočinek ve stínu stromů a je zde i veřejné ohniště.

Více info: Bučovice – lesopark a zámecký park

 

Do Lulče nejen za koupáním

Luleč nabízí hned několik výletních cílů a krásných procházek. Asi největším lákadlem je přírodní koupaliště U Libuše (bývalý zatopený lom), které slouží ke koupání nejen v letních měsících. Pak také nesmíte minout místní vyhlášené bistro Panelka, které je o víkendech otevřené celoročně.

Více info: Do Lulče nejen za koupáním

Lednicko-valtický areál na kánoi

Zámek v Lednici a jeho kouzelný zámecký park zná asi každý. Málokdo ale ví, že zde můžete zažít parádní vodácké dobrodružství po proudu Zámecké Dyje, a to téměř bez lidí. Tahle řeka je velmi klidná, jako dělaná pro rodiny s dětmi a nevyžaduje nějaké extra velké vodácké dovednosti.

Více info: Lednicko-valtický areál na kánoi

Mandloňové sady Hustopeče

Mandloňové sady rozkládající se nad Hustopečemi jsou unikátním souborem asi 50 tisíc mandloní, jejichž slávu začalo město postupně obnovovat v novém tisíciletí. Obdobnou záplavu mandloní nikde jinde ve střední Evropě nenajdete a obdivovat ji můžete mimo jiné z krásné rozhledny.

Více info: Mandloňové sady Hustopeče

Do Omic nejen za zvířátky a skvělým hřištěm

Omice jsou nenápadná vesnička na kopci, pár kilometrů za Brnem a málokdo tuší, jaký poklad v sobě ukrývá. Není to jen Přírodní park Bobrava, ale hlavně skvělé dětské hřiště s jedinečným výhledem a zvířátka.

Více info: Do Omic nejen za zvířátky a skvělým hřištěm

Naučná stezka na Kuřimské hoře

Neuvěřitelně bohatá stezka, která na dvoukilometrové trase nabízí velké množství zábavních prvků. Stezka vás provede nad městem Kuřimí spolu se spoustou informací o lese, koloběhu přírody, o rostlinách a o zvířatech.

Více info: Naučná stezka na Kuřimské hoře

Rudice: větrný mlýn, lom a jeskyně

Rudice je obec s železářskou a hornickou tradicí v Moravském krasu a rozhodně stojí za návštěvu. Největší přírodní zajímavostí je 12 km dlouhý jeskynní systém Rudického propadání a dále kaolinový lom Seč. Ve vesničce najdete také zachovalý větrný mlýn.

Více info: Rudice: větrný mlýn, lom a jeskyně

Živá voda – Modrá

Na tento výlet doporučujeme vyhradit celý den. Od Brna je Modrá vzdálena cca 75 km a hlavním lákadlem je tu ojedinělý podzemní tunel pod vodní hladinou. Při procházce relaxační stezkou podél potoka s kaskádam se seznámíte s životem ve vodě i kolem vody. Při prohlídce se můžete vykoupat také v přírodním koupacím biotopu.

Více info: Živá voda – Modrá

Pozořice – dětská přírodní rezervace Pančava

Místo, kde jsou naše děti nejspokojenější. Je tu voda, kačenky, spousta starých vrb na lezení, houpačky a kupa dalších zákoutí a místeček k prozkoumávání. Pozořice rozhodně stojí za návštěvu a prostranství, kde se bude dětem líbit, je tu hned několik.

Více info: Pozořice – dětská přírodní rezervace Pančava

Ivančice – město plné výletních cílů

Ivančice jsou město plné možností pro rodiny s dětmi a abychom obešli všechny zajímavá místa, potřebovali bychom minimálně 2 dny. Pokusili jsme se toho zvládnout co nejvíce v jeden den a snad se do Ivančic brzy vrátíme a další místa ještě doplníme. 

Více info: Ivančice – město plné vyžití pro rodiny s dětmi

Stezka s dřevěnými zvířátky kolem Buchlova

V blízkosti známého hradu Buchlov v okrese Uherské Hradiště vede krásná Lesnická naučná stezka o délce 2,8 km, kterou kromě 11 informačních tabulí zdobí na vybraných zastaveních také dřevěné sochy lesní zvěře. A zvířátka jsou právě to, co dělá pro děti stezku atraktivnější.

Více info: Stezka s dřevěnými zvířátky kolem Buchlova

Papouščí zoologická zahrada Bošovice

Papouščí zoologická zahrada Bošovice je jediná svého druhu v Evropě a my ji objevili až relativně nedávno. Zoologická zahrada se nachází v jihomoravské obci Bošovice, ve vzdálenosti asi 25 km od Brna (směrem na jih), 6 km od památníku Mohyla míru a napoleonského města Slavkov u Brna.

Více info: Papouščí zoologická zahrada Bošovice

Plavba po Baťově kanále

Které dítě by nemilovalo dobrodružství v podobě plavby na lodičce? Ani ty naše nejsou výjimkou, a tak výlet po Baťově kanále jsme si nemohli nechat ujít. Půjčoven lodí je po celém Baťově kanále spousta, my jsme ale zvolili tu v přístavišti Vnorovy, protože tento přístav ( jak celý jeho název napovídá) je plný pohody a pro děti je tu nespočet vyžití. Kromě zvířátek (korel, oveček, králíčků, slepiček, kočičky), jsou tu také 2 dětské stezky a to pirátská a pohádková.

Více info: Plavba po Baťově kanále

Lednice a zámecký park

Výlet do Lednice zaručuje krásný zážitek, protože těch cílů, které zde můžete navštívit, je opravdu mnoho. Když navíc trefíte dny, kdy sem míří historický vláček, máte o zážitek postaráno ještě po cestě.

Více info: Lednice a zámecký park

Zoologická zahrada Jihlava

Jihlavská ZOO rozhodně patří k nejhezčím zoologickým zahradám, které jsme v ČR navštívili. Výhodou této ZOO oproti té brněnské je, že je menší a kompaktnější. Také z velké části vede po rovince nebo dokonce z kopečka, takže i malé děti ji bez problémů zvládnou projít celou. 

Více info: Zoologická zahrada Jihlava

Hrad Pernštejn

Když zatoužíte vyjet z Brna na majestátní hrad, bývá Pernštejn první volbou. Dostanete se k němu pohodlně autem i vlakem a výhodou také je, že děti si mohou cestu na hrad zpříjemnit pomocí úkolů z pátrací hry Korálky komorné Elišky.

Více info: Hrad Pernštejn

Hospůdka a farma na Haldě

Hospůdka a farma na Haldě v Boršicích může být nejen skvělou zastávkou na jídlo při cestě směr Uherské Hradiště, ale také jako výletní cíl, protože zde můžete strávit krásný dlouhý čas. Tohle místo má tolik co nabídnout rodinám s dětmi...

Více info: Hospůdka a farma na Haldě

Zlatá farma – Štětovice

Zlatá farma je pro nás neskutečným objevem. Jestli nás nějaké místo nadchlo, tak to je rozhodně právě tahle farma. Sice je to z Brna trochu dál, ale je to stále na dojezd do hodinky (což je náš limit z Brna), přesněji zhruba za 50 minut.

Více info: Zlatá farma – Štětovice

Přístaviště Vnorovy – přístav plný pohody

Pokud budete mít cestu do okresu Hodonín, pak určitě doporučujeme se zastavit i do přístavu Vnorovy, nebo si sem udělat rovnou celodenní výlet, třeba i s půjčením lodičky. Můžeme garantovat, že tu zažijete skvělé dobrodružství plné zážitků.

Více info: Přístaviště Vnorovy – přístav plný pohody

Velké Bílovice - kaplička na Hradišťku a skvělé dětské hřiště

Velké Bílovice jsou obec ve vinařské oblasti a výletníkům mohou mají hodně co nabídnout. Našim cílem však tentokrát bylo sportoviště a hřiště, které rozhodně stojí za to zařadit do mezi nejlepší hřiště a z Brna se za nim vyplatí rozjet.

Více info: Velké Bílovice – kaplička na Hradišťku a skvělé dětské hřiště

Znojmo – zaslíbené město pro rodiče i děti

Znojmo je město, které na vás dýchne dovolenkovou atmosférou a jižanským duchem. Určitě by byla škoda věnovat mu jenom jeden den, protože toho nabízí opravdu mnoho, od skvělého koupaliště, přes naučnou stezku až po originální hřiště a muzea.

Více info: Znojmo – zaslíbené město pro rodiče i děti

Jeskyně Blanických rytířů, smyslová zahrada, Burianova rozhledna

Jeskyně Blanických rytířů je unikátní dílo inspirované českou historií. Nachází se nedaleko města Kunštátu, na okraji obce Rudka. Jeskyně se však nenabízí jako jediný výletní cíl. Najdete tu i smyslovou zahradu a Burianovu rozhlednu a za nás rozhodně doporučujeme vše spojit do parádního výletu plného zážitků.

Více info: Jeskyně Blanických rytířů, smyslová zahrada, Burianova rozhledna

Pohádková vesnička Podlesí

V oblasti krásné lokality Žďárských vrchů najdete tuto Pohádkovou vesničku. Potkáte zde Sněhurku a sedm trpaslíků, Rákosníčka, Budulínka, Rumcajse či Červenou Karkulku. Je to z Brna sice na delší výlet, ale můžete to spojit třeba s víkendovým pobytem. Koneckonců, pohádkové chaloupky jsou součástí hotelu Podlesí a fungují jako ubytovací zařízení.

Více info: Pohádková vesnička Podlesí na Vysočině

Peklo Čertovina

Peklo Čertovina je sice vzdálenější od Brna, cesta sem trvá zhruba 1,5 hodiny, ale za návštěvu rozhodně stojí. To potvrzuje i fakt, že my jsme tu byli už 3x. Návštěva Čertoviny bylo pro nás úplně něco nového, je to světový unikát, který nemá v Evropě ani jinde na světě obdoby.

Více info: Peklo Čertovina

Aqualand Moravia

Aqualand Moravia nabízí neskutečné množství zábavy, kterou si užijí všichni od nejmenších až po seniory. Nejchladnější bazén má 28°C, takže i ti méně otužilí nebudou mít problém. V létě 2020 se areál rozšířil ještě o další atrakce, a to o dětský vodní svět, Lazy River a o rodinný tobogán High Five, který je unikátem v Evropě a sveze vás nejen dolů, ale i do kopce a jízda připomíná horskou dráhu.

Více info: Aqualand Moravia

Výhledy ve Velkém Meziříčí

Město Velké Meziříčí zná mnoho lidí zeména díky dálničnímu mostu, který přes něj vede. Z centra města se ale nabízí zajímavý pohled z opačné perspektivy, který je neméně fascinující. Kromě vyhlídkové věže a rozhledny na kopci tu mají zámek s expozicí silnic a dálnic, příjemný zámecký park a také prima hřiště.

Více info: Za výhledy do Velkého Meziříčí