Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Restaurace a kavárny s dětským koutkem – Rodičem v Brně

MAMA KAFE, Úvoz

Kavárna v Brně na ulici Úvoz. Je to projekt dvou kamarádek-matek, které si udělaly kavárnu tak, jak jim to v Brně doposud chybělo. Vznikla krásná kavárna vyladěná do posledního detailu, kde najdete hračky převážně z přírodních materiálů a současně výbornou nabídku kávy a dezertů.

Více info: MAMA KAFE

UM café, Brno-střed

Díky učňovské kavárně UM café je konečně přímo v centru Brna podnik, který snoubí všechna pozitiva: dobře se tu najíte, je tu krásné designové prostředí, pečuje o vás starostlivá obsluha a především: najdete tu hezký dětský koutek, který je vytvořen jako samostatná prosklená místnost.

Více info: Učňovská kavárna UM café

Mezzanine Café, Brno-střed

Byla to jedna z prvních kaváren nové vlny v Brně a stále zůstává jako jedna z mála míst v centru města, kam si zajít na výbornou kávu, vynikající dortík a nebát se sem vkročit s dětmi. Užijete si tu samostatné místnosti s herním koutkem, která neruší ostatní návštěvníky.

Více info: Mezzanine Café

Pivovarská restaurace Moravia, Medlánky

Medlánky jsou čtvrtí zaslíbenou pro rodiny s dětmi. Kromě oblíbených dětských hřišt tu najdete i skvělou restauraci u pivovaru Moravia, kde si dáte dobré jídlo, pivo či limonády. Dětské koutky tu najdete rovnou dva – jeden venkovní u restaurační zahrádky a jeden vnitřní.

Více info: Pivovarská restaurace Moravia, Medlánky

Restaurace Like–It, Modřice

Zatím naše TOP restaurace s dětským koutkem v Brně. Velmi family friendly restaurace v Brně-Modřicích s krásným dětským koutkem, velmi příjemnou obsluhou a hlavně s úžasným jídlem.

Více info: Restaurace Like-It, Modřice

La Patas, Starý Lískovec

Jednou z našich oblíbených restaurací je La Patas ve Starém Lískovci. Jsou tu opravdu velmi dobře vybaveni pro rodiny s dětmi. Je tu krásný vnitřní dětský koutek, spousta dětských židliček, přebalovací pult, dětské menu a v teplém období moc pěkné venkovní hřiště, což je vskutku velká výhoda.

Více info: La Patas, Starý Lískovec

Dětská kavárna a čajovna Mezi stromy

Trochu skryté místo v centru Brna, které nabízí prostorné a krásné vyžití pro nejmenší děti, zatímco si maminky chtějí dát něco dobrého na zub, popovídat si, nebo se jen schovat před deštěm. Dětskou kavárnu a čajovnu Mezi stromy je určitě dobré znát, je tu i kryté pískoviště s příjemným posezením na zahrádce.

Více zde: Dětská čajovna Mezi stromy

Kafárna, Brno-Maloměřice

Kavárna Kafárna je určitě místo, o které je dobré vědět. Až se vypravíte na průzkum této části Brna, potěší vás, že tu najdete tento příjemný podnik s kvalitní nabídkou kávy, zmrzliny, limonád a domácích dortíků, kde myslí i na děti. Hezký dětský koutek využijete například, když vás při prozkoumávání Cacovického ostrova zastihne déšť.

Více zde: Kafárna, Brno-Maloměřice

Kavárna – cukrárna U myšky, Slatina

Tuhle velmi příjemnou a útulnou kavárnu najdete v Brně-Slatině na ulici Zlínská. Je to přesně ta kavárna, kam bychom doporučili zajít, když hledáte místo, kde by se dalo s kamarádkou (kamarádem) a dětmi posedět, abyste si mohli v klidu popovídat, zatímco si děti pohrají v dětském koutku.

Více info: Kavárna – cukrárna U myšky

Kafe Mlýnek, Líšeň

Kafe Mlýnek v brněnské Líšni je skvělá kavárna, kde si na své přijdou labužníci z řad dospělých i dětí. Vlastně bychom kavárnu takového typu velmi rádi viděli i v centru Brna, kde je příjemných podniků s dětským koutkem jako šafránu. Máme to tu natolik rádi, že sem − směrem na sídliště − čas od času neváháme vyjet z centra města.

Více info: Kafe Mlýnek

RoSSa Cafe, Líšeň

Kavárna s dětským koutkem v Brně-Líšni. Z našich zkušeností jedna z TOP kaváren s dětským koutkem v Brně. Byli jsme zde už několikrát (poprvé hned po otevření) a můžeme říct, že po průběžných návštěvách si stále drží velmi vysoký standart.

Více info: RoSSa Cafe, Líšeň

Kafe na písku, Černá Pole

Příjemné posezení v parku s velmi dobrým zázemím pro dětské hraní najdete u kavárny s příznačným nízvem Kafe na písku. Kavárna funguje především v okénkovém režimu, ale nabízí i menší vnitřní prostor. Dáte si tu vynikající kávu, dezerty, sendviče nebo řemeslné nanuky a děti na hřišti máte na dohled.

Více info: Kafe na písku, Černá Pole

Butcher's – grill & pasta, Královo Pole

Hledali jsme restauraci, kde bychom mohli udělat slavnostní oběd a kde by se během čekání na jídlo děti zabavily. A máme pocit, že jsme ji konečně našli! V hlavě nám proběhlo několik restaurací v Brně a okolí, ale pokud se jedná o slavnostní oběd a pokud chcete mít jistotu opravdu dobrého jídla a skvělé obsluhy, pak je Butcher's tou správnou volbou.

Více info: Butcher‘s – grill & pasta

Restaurace Slunečnice, Brno-Černovice

Vyžití pro děti je ve Slunečnice parádní, především na zahrádce v teplých měsících. Je tu trampolínu, prolézačky a dráha se šlapacími motokárami. Restaurace má opravdu velmi dlouhou tradici, i my na ni máme vzpomínky z dětství. Ale nemusíte se bát, jdou stále s dobou a jídlo tu mají skvělé. Vyberete si jak z české, tak z mezinárodní kuchyně a v teplých letních měsících i z grilovaných specialit.

Více info:  Restaurace Slunečnice, Brno-Černovice

Cukrárna Luna, Kohoutovice

Jeden skrytý dětský ráj se schovává v Brně-Kohoutovicích. Cukrárna a kavárna Luna nabízí opravdu veliké vyžití pro děti, spoustu vozítek, trampolíny, prolézačky a velké vybavené pískoviště. Když je hezky, tak ještě i skákací hrad. Můžete si tu v klidu posedět, dát si k tomu dobrý dezert, výbornou palačinku, kávu, čaj, pivo, limonádu, zmrzlinu nebo pizzu. Obsluha je příjemná a vstřícná.

Více info: Cukrárna a kavárna Luna

Statek Samsara, Blansko

Statek Samsara se nachází na Klepačově u Blanska nedaleko chráněné krajinné oblasti Moravský kras. My sem jezdíme hlavně za velmi kvalitní gastronomií z čerstvých prvotřídních surovin, kterou podtrhuje krásné prostředí. Člověk se tu cítí jako někde na dovolené v Alpách s překrásným výhledem na pasoucí se ovečky na svahu.

Více info: Statek Samsara

Tišnovská rychta

Restaurace, kde se opravdu dobře najíte a děti se tu krásně zabaví na houpačkách a prolézačce. Tišnovská rychta nabízí spojení dobrého jídla, hřiště a výhodné polohy. Najdete ji v blízkosti nádraží v Tišnově a nejspíš vás potěší i místní dětské menu.

Více info: Tišnovská rychta

Bistro U vodníka, Popovice

Tohle příjemné rodinné bistro najdete v Popovicích u Brna. Leží přímo na Národní stezce Rajhradsko a je také cílem mnoho cyklistů. Nejlepší je spojit návštěvu bistra s výletem z Popovic do Rajhradu (nebo naopak) přes rajhradskou bažantnici.

Více info: Bistro U vodníka

Kavárna Pohodička, Náměšť nad Oslavou

V Náměšti nad Oslavou byste určitě neměli minout Kavárnu Pohodička. Moc příjemná kavárna kousek od náměstí funguje jako sociálně terapeutická dílna, kde pracují lidé s mentálním postižením. Kromě toho jsou tu skvěle nachystaní na děti. Zatímco si do prima dětského koutku odložíte potomky, můžete vychutnávat téměř obývákovou atmosféru.

Více info: Kavárna Pohodička

Jáňův dvůr, Nový Přerov

Pokud si s dětmi uděláte výlet na Pálavu, doporučujeme uprostřed klidné pohraniční vesničky Nový Přerov na Mikulovsku starou zemědělskou usedlost a v ní hospůdku s poctivou domácí kuchyní. Vaří tu z místních produktů, inspirací k jídlům jsou balkánské kořeny. Můžete se zde dobře najíst a ochutnat i delikatesní domácí kozí sýr nebo popít lahodné lokální víno.

Více info: Jáňův dvůr

 

Mlynářská restaurace – Bukovanský mlýn

Bukovanský mlýn se nachází přímo v centru Slovácka a samotný areál nabízí kvalitní zážitek v rustikálním slováckém stylu. Bukovanský mlýn je vyhlášený i svoji Mlynářskou restaurací, kde můžete ochutnat nejrůznější krajové speciality připravené dle tradičních receptur. Základ gastronomické nabídky tvoří tradiční slovácká a staročeská kuchyně.

Více info: Mlynářská restaurace v Bukovanském mlýně

 

Dvorek Bořetice

Kavárna Dvorek v Bořeticích je nádherné místo, které je na jižní Moravě už trochu legendou. Tuto kavárnu najdete v příjemné vesničce Bořetice u fary zdejšího kostela. Součástí venkovního posezení je i pískoviště a tabule s křídami, kde se vaše děti zabaví, zatímco si vychutnáváte lahodnou výběrovou kávu a vypečené dobroty.

Více info:  Dvorek Bořetice

Zahrada café Valtice

Nádherné místo, které přejímá osvědčený koncept kavárny u kostela. Zahrada café Valtice nabízí výběrovou kávu, dezerty, limonádu, víno a nanuky. Posezení je k dispozici buď uvnitř malé buňky nebo venku v sadu mezi ovocnými stromy a kvetoucími bylinami. Výhodou kavárny je kromě lokality také velké dětské pískoviště s hračkami.

Více info: Zahrada café Valtice