Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Zámek Lysice a dětská naučná stezka zámeckou oborou – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 32 km
Kraj
: Jihomoravský, okres Blansko
Doprava
:
autem po R43 směrem na Černou Horu  (cesta trvá 30 minut)
autobusem č. 301 z Brna-Králova Pole (cesta trvá 35 minut)

Délka trasy naučné stezky: 1 km
Náročnost trasy: nenáročná
Vhodná pro kočárky: spíše ano
Tip: Cestu si lze protáhnout až k lesnímu parku Drnovice


Lysice jsou krásný pohádkový zámek, který najdete ve stejnojmenné obci severně od Brna, kousek od státní silnice z Brna do Svitav. Zámek obklopuje překrásná zahrada s jedinečnou kolonádou.

Lysice jsou skvělým výletním cílem i pro ty, kteří hradům a zámkům jinak příliš neholdují. K zámku přiléhá opravdu nádherná zámecká zahrada, jejíž součástí je nevšední zámecká kolonáda, která vám připomene antické chrámy.

Do zámecké zahrady se dá koupit samostatná vstupenka, prohlídka je bez průvodce a vy (spolu s vašimi dětmi) tím pádem můžete svobodně prozkoumávat venkovní prostory zámku. Můžeme potvrdit, že za nás je to ideální způsob, jak zámek podpořit a zároveň děti neunavit dlouhou prohlídkou zámeckých interiérů.

Na nádvoří zámku pak najdete Café Dubský, kde si můžete dopřát kvalitní občerstvení.

Za zámkem se rozkládá Lysická obora, což je náš tajný tip – v oboře totiž najdete Dětskou naučnou stezku. Jde o opravdu moc pěkně udělanou nenáročnou stezku, kterou připravilo Mateřské centrum Jablíčko z Lysic. Šest zastavení nabízí hravé poznávání přírody. Kromě malebných ručně malovaných obrázků a odklápěcích a otočných destiček s poznávačkami najdete na trase i bambusovou zvonkohru. Stezka měří 600 metrů a rozhodně ji doporučujeme. (Dá se bez problémů projet s kočárkem i odrážedly).

A pokud byste toho neměli dost a potřebovali byste ještě něco akčního, v blízkosti najdete parádní Lesní park Drnovice se spoustou prolézaček pro malé šplhavce.

Jak se sem dostat:
Autem: parkování před zámkem nebo u kostela
MHD: autobus 301 od nádraží v Brně-Králově poli

Leave a Reply