Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Ivančice – město plné vyžití pro rodiny s dětmi – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 30 km
Kraj: Jihomoravský kraj, okres Brno-venkov
Doprava:
autem: po dálnici D1 sjezd na Rosice a poté přes Tetčice, Neslovice do Ivančic
Vlakem: z hlavního nádraží směr Ivančice


Ivančice jsou město plné možností pro rodiny s dětmi a abychom obešli všechny zajímavá místa, potřebovali bychom minimálně 2 dny. Pokusili jsme se toho zvládnout co nejvíce v jeden den a snad se do Ivančic brzy vrátíme a další místa ještě doplníme.

Náš výlet jsme začali kousek od Ivančic a to ve vesničce Řeznovice, kde jsme chtěli prozkoumat jedno moc fajn hřiště. Hřiště je novější a kromě pirátské lodi tu najdete i houpačky, místo pro hraní s kamínky i prolézačky. Kolem hřiště vede dráha vhodná pro kola a koloběžky. Navíc se hřiště nachází kousek od řeky Jihlavy, tak můžete spojit hřiště i s hrátkami u řeky. Dětské hřiště se nachází u fotbalového hřiště.

Pak jsme se vraceli zpět do Ivančic a po cestě určitě navštivte NS Pekárka, tedy hlavně naprosto skvělé lesní hřiště. Je tedy dost retro, ale to právě děti zaujalo nejvíce. O hřiště se někdo moc pěkně stará. Kolem jsou záhonky a na hřišti spousta dekorací a stálých hraček. Navíc je ve stínu, tak je návštěva ideální i v horké letní dny. Pokud pojedete autem můžete pohodlně zaparkovat na ulici K Pekárce.

Naučnou stezku jsme si prošli jen z části. Naše děti mají raději interaktivní prvky na naučných stezkách, tak jsme se aspoň zašli podívat na vrchol Pekárky, odkud je krásný výhled na řeku Jihlavu.

Dalším cílem našeho výletu byl Stříbský mlýn, a to hlavně zdejší odpočinková louka a jez. Tady je to nejlepší, když je krásné počasí. Spousta lidí se sem chodí koupat nebo aspoň smočit nohy a pro děti je to tu doslova ráj. Na louce za hezkého počasí je i občerstvení na Parníku, kde si můžete koupit nápoje, ale i drobné občerstvení jako bramboráčky, párek v rohlíku apod.

Z tohoto místa se pohodlnou procházkou vhodnou i pro kola a odrážedla dostanete k rozhledně Alfonse Muchy zvané též Réna (tedy pro upřesnění: kola úplně až k rozhledně vhodná nejsou, ale do parku pod ní je to stále po rovince). Cesta od mlýna k parku je pěšky 1,7 km. Park Réna, kde se nachází i rozhledna je moc pěkný, vede zde spousta cestiček osázené sochami a je tu i občerstvení, kde je dětské hřiště. V době naší návštěvy za doby koronaviru tu však bylo dost plno, tak jsme se tomuto místu raději vyhnuli.

Kousíček od parku Réna (směrem ke kolejím) je krásná zahrada vily Panowských. Je to jen pár metrů od parku a najdete zde hmatový chodníček, interaktivní prvky pro děti a spoustu květin, posezení, altánek, fontánku i kapličku. Pokud byste potřebovali, jsou zde i veřejné toalety. 

Skvělé dětské hřiště pak najdete i v objektu zvaném Nová Zahrada na Komenského náměstí č. 1611/9a, kde je i pro případ potřeby Family Point, kde můžete děti nakrmit, přebalit, je tu dětský koutek i toalety.  Dětské hřiště jsou tu vlastně hned 2. Jedno je plné hraček a různých vozítek pro děti. Na druhém Oranžovém hřišti je zase prolézací sestava se sítem na písek a různými mlýnky apod. To se dětem líbilo ze všeho nejvíce. 

Na závěr, aby toho nebylo málo, jsme ještě autem přejeli k dětskému hřišti v Olších, kde jsou kromě pěkného hřiště i sluneční hodiny U Šneka a to jen pár metrů od hřiště. No a když šnekovi pošeptáte do jeho kouzelného ucha přání, tak by se mělo vyplnit.

Na jeden den toho bylo až až. Ale Ivančice nabízí také skvělou cyklostezku, kterou máme již také projetou a rádi se sem vracíme. Určitě je to jedna z nejhezčích a nejzábavnějších cyklostezek vhodná pro děti. Více o ní si můžete přečíst zde: Cyklostezka Ivančice – Oslavany (Templářská cyklostezka)