Rodinná naučná stezka Klucanina

Rozhledna Klucanina nad Tišnovem je velmi známá, co je ale už méně známé je, že cestou na ní vede jedna z nejkrásnějších naučných stezek, s nimiž jsme se zatím setkali. Trasa vede po žluté turistické značce, je dlouhá 1,2 km a najdete zde celkem 13 interaktivních tabulí a zastavení.

Více info: Rodinná naučná stezka Klucanina

Cesta vinicemi na rozhlednu Slunečná

Vinařský kraj si můžete užít i s dětmi. Pokud navíc necháte doma auto a vydáte se na výlet vlakem, můžete si výlet spojit také s ochutnávkou přímo od místních vinařů. Procházka dlouhá 4 km vás zavede na krásnou rozhlednu. Zvládnete ji i s malými dětmi a sjízdná je také s kočárkem.

Více info: Cesta vinicemi na rozhlednu Slunečná

Rosickou oborou do Zastávky u Brna

Skvělá procházka, kterou můžete uskutečnit jako hezký výlet vlakem, zároveň není problém udělat okruh a vracet se jinou cestou k autu. Během trasy na děti čeká jedno interaktivní stanoviště v oboře s poznáváním ptáků, stromů a zvířecích stop.

Více info: Rosickou oborou do Zastávky u Brna

Rajhradskou bažantnicí

Z Popovic do Rajhradu stojí za to udělat si procházku pěšky nebo projížďku na kole. Rajhradská bažantnice nabízí rozmanitou krajinu, na jejímž konci můžete dětem slíbit super hřiště v Rajhradě. Tuhle cestu navíc zvládnou úplně všichni, včetně začínajících cyklistů.

Více info: Rajhradskou bažantnicí

Z Bořetic na Kraví horu

Bořetice jsou náš oblíbený výletní cíl. V okolí se nachází hned několik rozhleden, jsou tu krásné vinice a výhled na Pálavu. Zamířit můžete například na rozhlednu Kraví hora, která se tyčí na kopci na vinnými sklípky.

Více info: Z Bořetic na Kraví horu

Vlakem za skvělým jídlem na statek Samsara

Statek Samsara se nachází na Klepačově u Blanska nedaleko chráněné krajinné oblasti Moravský kras. My sem jezdíme hlavně za velmi kvalitní gastronomií z čerstvých prvotřídních surovin, kterou podtrhuje krásné prostředí.

Více info: Statek Samsara

Rekreační oblast Palava – Blansko

Naše děti k maximální spokojenosti potřebují pěkné dětské hřiště, vodu, občerstvení a les. Na tomto místě najdete vše při jednom. Dětské hřiště tu není jen tak ledajaké. Řekla bych jedno z těch nejhezčích, co známe.

Více info: Rekreační oblast Palava – Blansko

Náměšť nad Oslavou

Malebné městečko Náměšť nad Oslavou je krásným výletním cílem, který potěší celou rodinu. Přestože městečko leží formálně už na Vysočině, dojedete sem z Brna pohodlně autem i vlakem a cesta vám zabere zhruba třičtvrtě hodiny.

Více info: Náměšť nad Oslavou

Oslavany – město plné vyžití pro rodiny s dětmi

Oslavany jsou ideálním místem, kam si můžete udělat s dětmi výlet vlakem. Cesta je sice s jedním přestupem, ale návštěva Oslavan určitě stojí za to. V létě si pak nabalte plavky a ručníky, ať se můžete i osvěžit v oslavanském Zámeckém biotopu.

Více info: Oslavany – město plné vyžití pro rodiny s dětmi

Židlochovice – Akátová rozhledna a zámecký park

Židlochovice jsou ideálním městem, kam se z Brna s dětmi můžete dopravit vlakem a udělat si tak krásný výlet na rozhlednu Akátová věž a do zámeckého parku. Je to vhodná trasa i pro menší děti, necelých 6 km z vlakového nádraží (tam i zpět).

Více info: Židlochovice – Akátová rozhledna a zámecký park

Po úzkokolejce do Zbýšova

Velký zážitek pro všechny vlakové nadšence. V Zastávce u Brna mají vedle standardního nádraží ještě jedno skryté nádražíčko, na které musíte přejít přes ocelový most. Právě ten vás zavede k úzkokolejné dráze. Po ní se můžete projet motorovou mašinkou nebo tradičním parním vláčkem. Jízdy po úzkokolejce zajišťuje Muzeum průmyslových železnic v nedalekém Zbýšově.

Více info: Muzeum průmyslových železnic ve Zbýšově

Vlakem na zámek do Letovic

Letovice jsou městečko s krásně opraveným zámkem, kde najdete tajemnou dračí sluj, zoo koutek se zvířátky a také perfektní dětské hřiště v zámeckém parku.

Více info: Za drakem a zvířátky do Letovic

Parním vlakem podél Svitavy

Jízdy parního vlaku po nepoužívané železniční vlečce v centru města organizuje spolek Svitava pod parou v rámci festivalu a dalších kulturních akcí na nábřeží řeky Svitavy.

Více info: Parním vlakem podél Svitavy