Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Na výlet vlakem – Rodičem v Brně

Rodinná naučná stezka Klucanina

Rozhledna Klucanina nad Tišnovem je velmi známá, co je ale už méně známé je, že cestou na ní vede jedna z nejkrásnějších naučných stezek, s nimiž jsme se zatím setkali. Trasa vede po žluté turistické značce, je dlouhá 1,2 km a najdete zde celkem 13 interaktivních tabulí a zastavení.

Více info: Rodinná naučná stezka Klucanina

Židlochovice – Akátová rozhledna a zámecký park

Židlochovice jsou ideálním městem, kam se z Brna s dětmi můžete dopravit vlakem a udělat si tak krásný výlet na rozhlednu Akátová věž a do zámeckého parku. Je to vhodná trasa i pro menší děti.

Více info: Židlochovice – Akátová rozhledna a zámecký park

Rosickou oborou do Zastávky u Brna

Skvělá procházka, kterou můžete uskutečnit jako hezký výlet vlakem, zároveň není problém udělat okruh a vracet se jinou cestou k autu. Během trasy na děti čeká jedno interaktivní stanoviště v oboře s poznáváním ptáků, stromů a zvířecích stop.

Více info: Rosickou oborou do Zastávky u Brna

Rajhradskou bažantnicí

Z Popovic do Rajhradu stojí za to udělat si procházku pěšky nebo projížďku na kole. Rajhradská bažantnice nabízí rozmanitou krajinu, na jejímž konci můžete dětem slíbit super hřiště v Rajhradě. Tuhle cestu navíc zvládnou úplně všichni, včetně začínajících cyklistů.

Více info: Rajhradskou bažantnicí

Naučná stezka na Kuřimské hoře

Neuvěřitelně bohatá stezka, která na 2 km dlouhé cestě nabízí velké množství zábavních prvků. Stezka vás provede nad městem Kuřim spolu se spoustou informací o lese, koloběhu přírody, o rostlinách a o zvířatech. Od vlakového nádraží k začátku stezky je to 1 km cesty.

Více info: Naučná stezka na Kuřimské hoře

Vlakem za skvělým jídlem na statek Samsara

Statek Samsara se nachází na Klepačově u Blanska nedaleko chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Cesty sem se vyplatí hlavně za velmi kvalitní gastronomií z čerstvých prvotřídních surovin, kterou podtrhuje zdejší krásné prostředí.

Více info: Statek Samsara

Rekreační oblast Palava – Blansko

Co potřebují děti k maximální spokojenosti? Pěkné dětské hřiště, vodu, občerstvení a les. Na Palavě najdete vše při jednom. A dětské hřiště tu není jen tak ledajaké, ale jedno z nejlepších, co známe.

Více info: Rekreační oblast Palava – Blansko

Náměšť nad Oslavou

Malebné městečko Náměšť nad Oslavou je krásným výletním cílem, který potěší celou rodinu. Přestože městečko leží formálně už na Vysočině, dojedete sem z Brna pohodlně autem i vlakem a cesta vám zabere zhruba třičtvrtě hodiny.

Více info: Náměšť nad Oslavou

Po úzkokolejce do Zbýšova

Velký zážitek pro všechny vlakové nadšence. Ze skrytého nádražíčka v Zastávce u Brna jezdí motorové mašinky i tradiční parní vláčky směrem do Muzea průmyslových železnic v nedalekém Zbýšově. K úzkokolejné dráze vás zavede ocelový most.

Více info: Muzeum průmyslových železnic ve Zbýšově

Do Nedvědice na Pernštejn

Majestátní hrad v dosahu Brna a navíc snadno dostupný vlakem? Pernštejn bývá první (a jasnou) volbou. Dostanete se k němu pohodlně z nádraží v Nedvědici a výhodou také je, že děti si mohou cestu na hrad zpříjemnit pomocí úkolů z pátrací hry Korálky komorné Elišky.

Více info: Hrad Pernštejn

Barevné retro hřiště a stezka do Tišnova

Krásný výlet vlakem plný zajímavých cílů a zážitků můžete podniknout, vydáte-li se vlakem směrem Hradčany u Tišnova a odsud pak do městečka Tišnov. Barevné hřiště trnec je jeden z top cílů pro děti.

Více info: Dětské hřiště Trnec a stezka do Tišnova

Z Bořetic na Kraví horu

Bořetice jsou náš oblíbený výletní cíl. V okolí se nachází hned několik rozhleden, jsou tu krásné vinice a výhled na Pálavu. Zamířit můžete například na rozhlednu Kraví hora, která se tyčí na kopci na vinnými sklípky.

Více info: Z Bořetic na Kraví horu

Za koupáním a hraním do Ivančic

Vlakem jste v Ivančicích za 40 minut a můžete si vybrat, zda vystoupíte ve stanici Ivančice-letovisko a půjdete se osvěžit a občerstvit ke známému splavu u Stříbského mlýna, nebo dojedete až na zastávku Ivančice-město, odkud se můžete vyšplhat na rozhledu Réna, jít na procházku do interaktivní zahrady Panowských nebo vyzkoušet některé z ivančických hřišť.

Více info: Za koupáním a hraním do Ivančic

Na průzkum Boskovic a Pilského údolí

Hned pod hradem v Boskovicích se navíc rozkládá Pilské údolí s vodníky a spoustou vodních mlýnků na hraní, což je úplný ráj pro všechny dětské návštěvníky. Okruh, který zvládnou i menší děti, můžete pohodlně naplánovat pro cestu vlakem.

Více info: Do Boskovic a za vodníky do Pilského údolí

Zábavný zámecký park ve Slavkově

Zámek Slavkov–Austerlitz je jeden z nejhezčích zámků na jižní Moravě a v přilehlém parku na děti myslí stále. Z Brna je sem dobrá dojezdnost autem, vlakem i autobusem a díky hrám a hřišti bude návštěva zámeckého parku děti určitě bavit.

Více info: Zámecký park Slavkov

Stezka nad vinohrady v Kobylí

Stezka nad vinohrady v Kobylí je velice neobvyklá rozhledna z roku 2018. Nahoru na ni nevede jediný schod, takže se na vrchol hravě dostanete s kočárkem nebo s invalidním vozíkem. Snadno se sem dostanete i od vlakové stanice v Kobylí, která je od rozhledny vzdálena zhruba 2,5 km.

Více info: Stezka nad vinohrady v Kobylí

Historickým vláčkem do Lednice

Výlet do Lednice zaručuje krásný zážitek, protože těch cílů, které zde můžete navštívit, je opravdu mnoho. Když navíc trefíte dny, kdy sem míří historický vláček, máte o zážitek postaráno ještě po cestě. Vlaky sem jezdí v turistické sezóně o víkendech a svátcích.

Více info: Parním vlakem podél Svitavy

Cesta vinicemi na rozhlednu Slunečná

Vinařský kraj si můžete užít i s dětmi. Pokud navíc necháte doma auto a vydáte se na výlet vlakem, můžete si výlet spojit také s ochutnávkou přímo od místních vinařů. Procházka dlouhá 4 km vás zavede na krásnou rozhlednu. Zvládnete ji i s malými dětmi a sjízdná je také s kočárkem.

Více info: Cesta vinicemi na rozhlednu Slunečná

Do Lulče nejen za koupáním

Luleč nabízí hned několik výletních cílů a krásných procházek, za kterými se z Brna můžete přiblížit vlakem (do Vyškova). Dobře známé je zdejší přírodní koupaliště U Libuše využívané nejen v letních měsících. Pak také nesmíte minout místní vyhlášené bistro Panelka, které je o víkendech otevřené celoročně.

Více info: Do Lulče nejen za koupáním

Vlakem za drakem do Letovic

Letovice jsou městečko s krásně opraveným zámkem, kde najdete tajemnou dračí sluj, zoo koutek se zvířátky a také perfektní dětské hřiště v zámeckém parku.

Více info: Za drakem a zvířátky do Letovic