Rodinná naučná stezka Klucanina

Rozhledna Klucanina nad Tišnovem je velmi známá, co je ale už méně známé je, že cestou na ní vede jedna z nejkrásnějších naučných stezek, s nimiž jsme se zatím setkali. Trasa vede po žluté turistické značce, je dlouhá 1,2 km a najdete zde celkem 13 interaktivních tabulí a zastavení.

Více info: Rodinná naučná stezka Klucanina

Židlochovice – Akátová rozhledna a zámecký park

Židlochovice jsou ideálním městem, kam se z Brna s dětmi můžete dopravit vlakem a udělat si tak krásný výlet na rozhlednu Akátová věž a do zámeckého parku. Je to vhodná trasa i pro menší děti.

Více info: Židlochovice – Akátová rozhledna a zámecký park

Rosickou oborou do Zastávky u Brna

Skvělá procházka, kterou můžete uskutečnit jako hezký výlet vlakem, zároveň není problém udělat okruh a vracet se jinou cestou k autu. Během trasy na děti čeká jedno interaktivní stanoviště v oboře s poznáváním ptáků, stromů a zvířecích stop.

Více info: Rosickou oborou do Zastávky u Brna

Rajhradskou bažantnicí

Z Popovic do Rajhradu stojí za to udělat si procházku pěšky nebo projížďku na kole. Rajhradská bažantnice nabízí rozmanitou krajinu, na jejímž konci můžete dětem slíbit super hřiště v Rajhradě. Tuhle cestu navíc zvládnou úplně všichni, včetně začínajících cyklistů.

Více info: Rajhradskou bažantnicí

Naučná stezka na Kuřimské hoře

Neuvěřitelně bohatá stezka, která na 2 km dlouhé cestě nabízí velké množství zábavních prvků. Stezka vás provede nad městem Kuřim spolu se spoustou informací o lese, koloběhu přírody, o rostlinách a o zvířatech. Od vlakového nádraží k začátku stezky je to 1 km cesty.

Více info: Naučná stezka na Kuřimské hoře

Vlakem za skvělým jídlem na statek Samsara

Statek Samsara se nachází na Klepačově u Blanska nedaleko chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Cesty sem se vyplatí hlavně za velmi kvalitní gastronomií z čerstvých prvotřídních surovin, kterou podtrhuje zdejší krásné prostředí.

Více info: Statek Samsara

Rekreační oblast Palava – Blansko

Co potřebují děti k maximální spokojenosti? Pěkné dětské hřiště, vodu, občerstvení a les. Na Palavě najdete vše při jednom. A dětské hřiště tu není jen tak ledajaké, ale jedno z nejlepších, co známe.

Více info: Rekreační oblast Palava – Blansko

Náměšť nad Oslavou

Malebné městečko Náměšť nad Oslavou je krásným výletním cílem, který potěší celou rodinu. Přestože městečko leží formálně už na Vysočině, dojedete sem z Brna pohodlně autem i vlakem a cesta vám zabere zhruba třičtvrtě hodiny.

Více info: Náměšť nad Oslavou

Po úzkokolejce do Zbýšova

Velký zážitek pro všechny vlakové nadšence. Ze skrytého nádražíčka v Zastávce u Brna jezdí motorové mašinky i tradiční parní vláčky směrem do Muzea průmyslových železnic v nedalekém Zbýšově. K úzkokolejné dráze vás zavede ocelový most.

Více info: Muzeum průmyslových železnic ve Zbýšově

Cesta vinicemi na rozhlednu Slunečná

Vinařský kraj si můžete užít i s dětmi. Pokud navíc necháte doma auto a vydáte se na výlet vlakem, můžete si výlet spojit také s ochutnávkou přímo od místních vinařů. Procházka dlouhá 4 km vás zavede na krásnou rozhlednu. Zvládnete ji i s malými dětmi a sjízdná je také s kočárkem.

Více info: Cesta vinicemi na rozhlednu Slunečná

Barevné retro hřiště a stezka do Tišnova

Krásný výlet vlakem plný zajímavých cílů a zážitků můžete podniknout, vydáte-li se vlakem směrem Hradčany u Tišnova a odsud pak do městečka Tišnov. Barevné hřiště trnec je jeden z top cílů pro děti.

Více info: Dětské hřiště Trnec a stezka do Tišnova

Z Bořetic na Kraví horu

Bořetice jsou náš oblíbený výletní cíl. V okolí se nachází hned několik rozhleden, jsou tu krásné vinice a výhled na Pálavu. Zamířit můžete například na rozhlednu Kraví hora, která se tyčí na kopci na vinnými sklípky.

Více info: Z Bořetic na Kraví horu

Vlakem za drakem do Letovic

Letovice jsou městečko s krásně opraveným zámkem, kde najdete tajemnou dračí sluj, zoo koutek se zvířátky a také perfektní dětské hřiště v zámeckém parku.

Více info: Za drakem a zvířátky do Letovic

Do Lulče nejen za koupáním

Luleč nabízí hned několik výletních cílů a krásných procházek, za kterými se z Brna můžete přiblížit vlakem (do Vyškova). Dobře známé je zdejší přírodní koupaliště U Libuše využívané nejen v letních měsících. Pak také nesmíte minout místní vyhlášené bistro Panelka, které je o víkendech otevřené celoročně.

Více info: Do Lulče nejen za koupáním

Zábavný zámecký park ve Slavkově

Zámek Slavkov–Austerlitz je jeden z nejhezčích zámků na jižní Moravě a v přilehlém parku na děti myslí stále. Z Brna je sem dobrá dojezdnost autem, vlakem i autobusem a díky hrám a hřišti bude návštěva zámeckého parku děti určitě bavit.

Více info: Zámecký park Slavkov

Stezka nad vinohrady v Kobylí

Stezka nad vinohrady v Kobylí je velice neobvyklá rozhledna z roku 2018. Nahoru na ni nevede jediný schod, takže se na vrchol hravě dostanete s kočárkem nebo s invalidním vozíkem. Snadno se sem dostanete i od vlakové stanice v Kobylí, která je od rozhledny vzdálena zhruba 2,5 km.

Více info: Stezka nad vinohrady v Kobylí

Parním vlakem podél Svitavy

Jízdy parního vlaku po nepoužívané železniční vlečce v centru města organizuje spolek Svitava pod parou v rámci festivalu a dalších kulturních akcí na nábřeží řeky Svitavy.

Více info: Parním vlakem podél Svitavy