Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Peklo Čertovina – Rodičem v Brně

Peklo Čertovina je sice vzdálenější od Brna, cesta sem trvá zhruba 1,5 hodiny, ale za návštěvu rozhodně stojí. To potvrzuje i fakt, že my jsme tu byli už třikrát :-). Návštěva Čertoviny bylo pro nás úplně něco nového, je to světový unikát, který nemá v Evropě ani jinde na světě obdoby.

Peklo najdete nedaleko Hlinska v Čechách v obci Čertovina. Osobně jsme nejvíc nadšení z prostorů pekla – sahá až do hloubky 12 metrů pod zem, kde jsou stovky metrů chodeb a jeskyní. V útrobách stavby naleznete mimo zmiňovaného podzemního labyrintu i restauraci s kapacitou 200 míst a přilehlou terasou, Luciferovo doupě, prodejnu suvenýrů, hernu, vinárnu, v létě i dětské hřiště se skákacími atrakcemi.

V pekle nabízejí několik prohlídek: Vrátný čert Vytřas, Audience u Lucifera a Čertík Bertík popleta. My jsme byli na Audience u Lucifera a Vrátný čert Vytřas a oba programy byly neskutečně zábavné. Čerti mohou trochu nahánět strach, ale když vidí, že se nějaké dítko bojí, snaží si ho příliš nevšímat. Pokud ale budete až moc vyčnívat z davu, tak si vás čerti náramně užijí. Kdo nemá smysl pro humor, tomu návštěvu raději nedoporučujeme :-).

Prohlídku je třeba předem rezervovat nejlépe on-line na stránkách www.peklocertovina.cz

Z návštěvy Pekla Čertoviny si můžete udělat celodenní výlet. Cesta sem vede přes Ždár nad Sázavou, kde je u místního zámku úžasné Muzeum nové generace. O kousek dál v městečku Polnička mají parádní venkovní zábavní park (Salón Expres Vagón) a pokud si chcete udělat netradiční výlet se vším všudy, vezměte to ještě přes Pohádkovou vesničku v Podlesí.

Kde Peklo Čertovinu najdete?
Medkovy Kopce 35
539 01 Hlinsko v Čechách

Tel: +420 468 005 005
Nezapomeňte si udělat předem rezervaci! Bohužel bez rezervace moc velkou šanci (hlavně o víkendu) na prohlídku nemáte.