Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Za drakem a zvířátky do Letovic – Rodičem v Brně

Délka trasy: 4 km (při cestě vlakem)
Doprava: autem (zaparkovat lze u zámku), nebo vlakem (blíže zámku je stanice Letovice–zastávka, zde však stojí pouze osobní vlaky)
Náročnost trasy: nenáročná (jen trochu do kopce)
Vhodná pro kočárky: ano


Hledali jsme tip, kam se po delší době vypravit na výlet vlakem, a volba padla na Letovice. Z Brna se sem dostanete  za necelou hodinku (pojedete-li rychlíkem).

Městečkem jsme proběhli a příliš mnoho lákadel v něm nenašli, avšak zámek, který má otevřeno od května do října každý den, nás potěšil.

Zámek je v rukách soukromého majitele a v roce 2009 získal cenu za nejlépe obnovenou památku. Pod zámkem najdete Dračí sluj, která je pro menší děti vcelu působivá (a není naopak nijak drastická, aby to děti zbytečně vyděsilo). Za symbolický poplatek 30 Kč se vydáte do temného sklepení, po cestě na vás budou číhat čerti, netopýři a na úplném konci drak. Naštěstí je pouze dvouhlavý a je zamčený za mříží 😉

Cestou z nádvoří do zámecké restaurace najdete zoo koutek – jsou tu morčátka, andulky, slepičky, králíci, husy, ovečky a kozy. Na pokladně si můžete zakoupit za 30 Kč pytlíček s krmením a zvířátka krmit, což je vždycky činnost, kterou děti zbožňují.

Zámecká restaurace nabízí obstojné menu, děti nejspíš potěší pizza, rodiče si mohou vybrat něco tradičnějšího. Pro nejmladší návštěvníky tu mají také nachystaný Obchůdek pro mlsouny, tak na to buďte připravení 🙂

U zámku se chystá krásná nová kavárna, v době našeho výletu však ještě bohužel neměla otevřeno.

Rozhodně byste ale neměli minout krásné lesní hřiště v zámeckém parku, které připomíná spíše malý lanový park. Děti se tu opravdu vyřádí a pobyt na hřišti nakonec bude, jak už to tak bývá, nejoblíbenější částí výletu.

Jak se sem dostat?
Z Brna-hlavního nádraží jezdí do Letovic rychlíky (cesta trvá 55 minut), nevýhodou je, že letovické nádraží je od zámku vzdáleno zhruba 2 km. Autem se do Letovic dostanete po silnici I/43 na Svitavy zhruba za 40 minut.

Více info:
http://www.zamekletovice.cz/

duben sobota a neděle  9.00 do 17.00
květen a červen denně 9.00 až 17.00
červenec a srpen denně 9.00 až 18.00
září a říjen denně 9.00 až 17.00