Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Papouščí zoologická zahrada Bošovice – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 25 km
Kraj
: Jihomoravský, okres Vyškov
Doprava
:
autem přes Újezd u Brna (cesta trvá 35 minut)


Papouščí zoologická zahrada Bošovice je jediná svého druhu v Evropě. Zoologická zahrada se nachází v jihomoravské obci Bošovice, ve vzdálenosti asi 25 km od Brna (směrem na jih).

Je to tady opravdu moc krásné a papoušci nádherní. Určitě to není na celodenní výlet, je to jen malá rodinná ZOO, ale jde vidět, že zde svou práci dělají s láskou. Navíc tu mají pro zpestření králíčky, morčata a kozy, pro které si můžete při vstupu koupit krmení.

V roce 2021 se měla ZOO rozrůst i o dětský ZOO koutek, ale skrz Covid to vypadá, že se dokončení oddálí. V ZOO najdete i občerstvení, které zajišťuje Café Kakadu. Plnohodnotný oběd si zde sice nedáte, ale drobné občerstvení např. v podobě palačinek, medovníku, hranolek, domácí klobásy, si tu zakoupit můžete. Navíc mají velmi dobrou kávu, nápoje teplé i studené a spoustu drobného občerstvení. Pro děti je v kavárně připraven malý dětský koutek, který je tedy spíš pro malé děti (tak do 3 let).

A pokud byste si chtěli odnést nějaký suvenýr na památku, tak i na to v ZOO myslí. V obchůdku se suvenýry si můžete koupit nespočet plyšových papoušků, všelijaké hračky s papouščí tematikou, turistické známky, magnetky, ale i krmivo pro papoušky a regionální výrobky.

Kousíček od ZOO (jen asi 200 m) je navíc velmi pěkné velké dětské hřiště, které doporučujeme spojit s návštěvou zde.

Otevírací doba:
Leden–Únor: zavřeno
Březen 10:00 – 17:00 hodin
Duben–Září 10:00 – 18:00 hodin
Říjen – Listopad 10:00 – 17:00 hodin
Prosinec zavřeno

V uvedených měsících je otevřeno denně, včetně sobot, nedělí a svátků.

Kde papouščí ZOO najdete?

Lipová 57 – 58
683 55 Bošovice
Česká republika
Tel.: + 420 777 169 005 | + 420 777 169 000
web: www.papouscizoo.cz

Parkovat se dá přímo před ZOO.

Leave a Reply