Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Vnitřní aktivity – Rodičem v Brně

Středisko ekologické výchovy Hlídka

Hlídka se zaměřuje především na ekologickou výchovu nejmenších dětí a jejich rodičů, dětí předškolních a na prvním stupni základních škol. Dále se středisko orientuje na mimoškolní ekologickou výchovu a pořádá různé osvětové akce pro veřejnost.  V budově se nachází mateřské centrum otevřené pro veřejnost plné zábavných hraček. 

Více info: Středisko ekologické výchovy Hlídka

Modelový svět

Nejspíš není dítěte, které by nemělo rádo vláčky. Modelový svět v centru Brna na ulici Josefské patří mezi často navštěvovaná místa. Pro návštěvníky je tu připraveno okouzlující elektrické kolejiště, autodráha, dráha s RC auty a pro nejmenší dřevěné kolejiště s mašinkou Tomášem.

Více zde: Modelový Svět

Hvězdárna a planetárium Brno

Letět do vesmíru, nahlédnout do mikrosvěta, poznat tajemství života, ponořit se do říše fantazie, poodhalit budoucnost, prožít vědecko-fantastický příběh. To všechno a možná i mnohem více můžete zažít ve Hvězdárně a planetáriu Brno.

Více info: Hvězdárna a planetárium Brno

Zetor Gallery

Zetor Gallery je netradiční muzeum, ve kterém výrobce zemědělské techniky představuje nejen pohled do bohaté historie traktorů Zetor, ale i přehlídku techniky moderní. Od současné produkce máte možnost cestovat zpátky časem přes řadu Crystal, řadu Suprů až po legendární Zetor 25. Většina návštěvníků ocení, že do většiny traktorů se může šplhat, sedat, dokonce i otevírat kapoty a samozřejmě fotit.

Více info: Zetor Gallery

VIDA – zábavní vědecký park

VIDA je zábavní vědecký park u brněnského výstaviště. Na ploše 6 200 m2 na vás čeká přes 175 interaktivních exponátů, díky kterým můžete objevovat, jak funguje svět kolem nás. Unikátní stálá expozice je rozdělena do šesti tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět, Dětské science centrum pro děti od 2 do 6 let a Venkovní expozice (otevřena od června do konce září). Děti se tu náramně zabaví a současně mnohému přiučí.

Více info: VIDA – zábavní vědecký park

Fauna Moravy – expozice Moravského zemského muzea

Expozice představuje zástupce obratlovců žijících na území Moravy. Jednotlivé druhy jsou prezentovány v biologických skupinách ve svém přirozeném prostředí. Kromě informativních textů jsou připojeny mapky rozšíření s fotografiemi zvířat a prostředí, v němž žijí. Oživením expozice jsou tři velká sladkovodní akvária s druhy ryb, které obývají naše toky a vodní nádrže.

Více zde: Fauna Moravy – stálá expozice Moravského zemského muzea

Papilonia – motýlí dům Brno

Dalším zajímavým místem pod střechou je Papilonia – motýlí dům. Najdete ho OC Rozkvět, přímo na náměstí Svobody v Brně. Děti motýlky milují, takže očekáváme, že tohle místo bude častým návštěvním cílem. Uvidíte zde stovky živých exotických motýlů na více jak 150 m2, motýlům jsou tu věnována dvě patra.

Více info: Papilonia – motýlí dům Brno

MiniGarage – Muzeum modelů autíček

Neotřelé muzeum pro malé i velké, kluky i holky. Nenápadný dům na ulici Tábor ukrývá největší soukromou sbírku modelů aut (vozidel všeho druhu) v Evropě. Děti potěší koutek s hračkami, rodiče zase možnost dát si dobrou kávu. Muzeum je náš moc příjemný objev.

Více info: MiniGarage – Muzeum modelů autíček

Moravská galerie dětem

V Pražákově paláci na Husově 18 v Brně v přízemí budovy je otevřena dětská herna s detektivní kanceláří, čítárnou dětských knih a dalšími atrakcemi. Herna je přístupná v otevíracích hodinách galerie středa−neděle od 10:00 do 18:00, ve čtvrtek do 19:00 a vstup je zdarma.

Více info: Moravská galerie dětem

Technické muzeum v Brně

Škaredé počasí nás jednoho dne přilákalo do Technického muzea. Byli jsme velmi překvapeni, co všechno muzeum nabízí malým návštěvníkům. Děti se ani chviličku nenudily, naopak jsme je odtud nemohli dostat domů.

Více info: Technické muzeum v Brně s technickou hernou

Retro muzeum Na statku

Pokud chcete zavzpomínat na dětství a ukázat svým dětem s čím jste si hráli jako děti vy nebo dokonce jejich prarodiče, jak vypadala třída ve škole a školní pomůcky, jak a co se nakupovalo, sbírku kočárků a spoustu dalšího z běžného života z období 50 – 90. let 20. století, tak Retro muzeum Na statku je určitě skvělou volbou.

Více info: Retro muzeum Na statku

Šaškárna – dětský zábavní park

Zábavní park v Brně-Řečkovicích spojený s kavárnou nabízí 600 metrů čtverečních pro zábavu nejmenších i starších dět. Najdete tu například velkou prolézačku nebo šlapací vozítka na dráze, která vede pod prolézačkou. Mají tu i oddělenou sekci pro nejmenší děti mladší 2 let. A pozor, pečou tady vlastní pizzu, které vaše děti budou špatně odolávat.

Více info zde: Šaškárna – dětský zábavní park

Bruno family park

Bruno family park je jediný zábavní park v Brně, který má také venkovní část, a právě díky tomu je u našich dětí tak oblíbený. Bruno je velmi moderní park, jeho klimatizovaná vnitřní část se rozkládá na ploše 4 000 m² a má přes 40 atrakcí.

Více info: Bruno family park

Bongo – zábavní park

Které ze zábavních center je v Brně nejlepší? Těžko říct. Každé má něco, co si naše děti velice oblíbily. V Bongu je to rozhodně prolézací labyrint s názvem Afrika, který zvládnou prolézt i mladší děti. Oblíbená je zde hlavně velmi vysoká čtyřmístná skluzavka a super tobogán.

Více info: Bongo – zábavní park

Jump Planet Brno

Děti milují trampolíny a zde si jich užijí na maximum. V Jump planet jich je totiž nespočet a nejen to. Je tu také 9D kino, narozeninový salonek, parkour zóna a ve velmi brzké době se chystá otevření dětského prolézacího centra.

Více info: Jump planet Brno

Dětská herna Vlnka

Dětská herna Vlnka se nachází v Golf hotelu Austrelitz ve Slavkově. Hernička je opravdu krásná a najdete zde vše co vy a vaše děti potřebují. Přebalovací pulty, mikrovlnku pro ohřev jídla, dobrou kávu, můžete si objednat jakékoliv jídlo z restaurace až do herny. Mají zde i dětské menu. Z Brna sem dojedete za 25 minut a opravdu to stojí za to sem zajet.

Více info: Dětská herna Vlnka – Slavkov u Brna

Saunování dětí a rodičů ve wellness centru 4Comfort

Saunování je ideální aktivitou pod střechou, když počasí venkovním aktivitám nepřeje. Wellness centrum 4Comfort pořádá každou sobotu od 9:00 do 12:00 saunování pro rodiče s dětmi. Saunování je vhodné již pro děti předškolního věku a 4Comfort se snaží, aby si děti sauny co nejvíce užily a získaly tak celkově kladný vztah ke zdravému životnímu stylu.

Více info: Saunování dětí a rodičů ve wellness centru 4Comfort