Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Sonnentor – bylinkový ráj – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 55 km
Kraj: Jihomoravský (okres Hodonín)
Doprava: Autem po dálnici D2 se sjezdem na Velké Bílovice, parkování přímo u Sonnentoru


Tento výlet nás neskutečně mile překvapil a nečekali jsme, že to bude tak příjemně strávené dopoledne. Už při otevření dveří od auta jsme ucítili příjemnou vůni bylin, která nás provázela na každém kroku. Bylinkový ráj Sonnentor se nachází ve vinařské obci Čejkovice na Hodonínsku, která je plná vinic a vinných sklípků, takže budete-li mít více času, určitě stojí za to projít se vinicemi a třeba ochutnat víno v nějakém místním sklípku.

Sonnentor sídlí na nejvyšším kopci nad obcí a je opravdu atraktivním místem pro rodinný výlet. Děti se zde seznámí s bylinkami na bylinkové zahrádce plné informačních panelů, které dětem hravou formou ukazují, jak se zrodí čajový sáček od samotného vysetí semínka, na co je dobrá meduňka či šalvěj, nebo z čeho lze vyrobit parfém. Děti si mohou zahrát bylinkové pexeso a bylinky také zalít připravenými dětskými konvičkami.

Můžete si tu projít stezku bosou nohou, pohoupat se v obří houpací síti, sednout si do traktoru, nebo si prohrát na písku plném báboviček. Zvlášť volně přístupná kabina traktoru dokáže děti zabavit na hodně dlouho.

Ze zahrady je přístup na Vyhlídku na výsluní, odkud se můžete rozhlédnout do malebného okolí Čejkovic. Na vyhlídce se seznámíte s včelkami medonosnými a je tu ještě umístěn fotopoint, kde se můžete na památku vyfotit.

Rozhodně doporučujeme zahrát si hru: na stromě před kavárnou je umístěný box s hracími kartičkami a děti musí plnit úkoly, které vedou k poznání bylinkové zahrady. Hledají čísla, které budou potřebovat k otevření boxu s pokladem.

Pokud stále nebudete mít dost, určitě zavítejte i na exkurzi do výrobny čajů, kde poznáte celou cestu bylinky z pole až do šálku čaje. Doporučujeme si pro jistotu předem rezervovat místa.

V místní čajovně s kavárnou pak samozřejmě nechybí čajové i bylinkové speciality, vynikající káva SINGLE ORIGIN, domácí limonády, zákusky, zmrzlina a spousta dalších dobrot. Zážitkem je i návštěva místní voňavé prodejny, kde si můžete zakoupit nejen čaje, ale i koření, sirupy, aromaolejíčky a spoustu dalšího. Personál zde je opravdu neskutečně milý a přívětivý.

Kde Sonnentor – bylinkový ráj najdete?

Příhon 943
696 15 Čejkovice (u Hodonína)

www.sonnentor.cz

Leave a Reply