Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Naučné stezky v okolí Brna – Rodičem v Brně

Naučná stezka Holedná

Obora Holedná je jedno z nejoblíbenějších míst v Brně, které je pěkné v každém ročním období. Velmi oblíbenou je interaktivní naučná stezka, která vás povede kolem obory divokých prasat. Můžete se těšit na 10 informačních tabulí doplněných herně-naučnými prvky, které ocení zejména malé děti.

Více info: Naučná stezka Holedná

Pohádkový potok – naučná Bobrstezka

Naučná stezka Pohádkový potok zvaná Bobrstezka je jedinečným výletním místem co by kamenem dohodil od Brna. Nachází se v údolí říčky Bobravy na hranici katastrů čtyř obcí – Moravany, Nebovidy, Želešice a Ořechov. Cestou k Bobrstezce potkáte i studánku U víly Vrbičky doplněnou o vodní prvky.

Více info: Pohádkový potok - naučná Bobrstezka

Lesní naučná stezka U Jezírka

Moc hezkou naučnou stezku najdete kousek za Brnem mezi Soběšicemi a Útěchovem. Kilometr dlouhá stezka přiblíží život v lese, včetně zvířátek, vody v krajině nebo toho, co dokáže napáchat kůrovec. Stezka se nachází kolem ekocentra Jezírko společnosti Lipka a dá se zvládnout i s nejmenšími dětmi (včetně kočárku).

Více info: Lesní naučná stezka U Jezírka

Po stopách sýkorky v Mokré Hoře

Naučná stezka Po stopách sýkorky vás zavede podél krásného potoka Rakovec do listnatých lesů na kopci Mokrá Hora. Dostanete se sem i MHD (autobusem č. 70), od zastávky Mokrá Hora se v příjemném prostředí lesa ocitnete za 10 minut.

Více info: Po stopách sýkorky v Mokré Hoře

Lesnická naučná stezka Babí lom

Krásná naučná stezka s 10 zastaveními, které doplňují sochy dřevěných zvířat. Najdete ji v lesích mezi Vranovem a Svinošicemi a zaručujeme vám, že děti bude bavit, neboť úseky mezi jednotlivými zastávkami jsou krátké a navíc je součástí několik lesních hřišť.

Více info: Lesnická naučná stezka Babí lom

 

Areál u mravence Lesíka s naučnou stezkou

Areál U mravence Lesíka prohlašujeme za nejkrásnější a nejzábavnější naučnou stezku v Brně (tedy aspoň pro nás). Stezka je dlouhá cca 700 m, takže vhodná i pro malé děti. Je zde 10 stanovišť s interaktivními prvky, které naše děti opravdu velmi bavily.

Více info: Areál u mravence Lesíka s naučnou stezkou

Hády – Cesta rákosím

Kopec Hády a jeho okolí navázané na bývalé vápencové lomy patří k těm nejoblíbenějším místům v Brně. Je tu jedinečný výhled i specifická přírodní lokalita. Nejpopulárnější část Hádů je Růženin lom s jezírky s ruznorodě zbarvenou vodou. Pro děti je tu tajemná Cesta rákosím, díky níž zažijí opravdové dobrodružství.

Více info: Hády – Růženin lom

Naučná stezka a lesopark Akátky

Naučnou stezku najdete v kopci mezi brněnskými městskými částmi Vinohrady a Židenice. Trasa je to velmi nenáročná, 1,3 km dlouhá, vhodná i pro kočárky. Tematicky pojednává srozumitelnou formou o základním koloběhu vývoje lesního ekosystému. Celou naučnou stezku provází maskot společnosti Lesy města Brna mravenec Lesík.

Více info: Naučná stezka a lesopark Akátky

Interaktivní stezka v Otevřené zahradě

Otevřená zahrada je ideálním místem pro odpočinek, vzdělání i zábavu takřka v centru města. Jedná se o výukovou zahradu 4 živlů, kde se dozvíte zajímavé věci o přírodě a o fungování ekosystému. Najdete zde také malou městskou farmu s ovečkami, králíky a slepicemi, která je obklopená kouzelnou bylinkovou a užitkovou zahradou.

Více info: Otevřená zahrada

Naučná stezka na Kuřimské hoře

Neuvěřitelně bohatá stezka, která na trase dlouhé 2 km nabízí velké množství zábavních prvků, od pexesa přes ptačí pozorovatelny, po kuličkolam. Stezka vás provede nad městem Kuřimí spolu se spoustou informací o lese, koloběhu přírody, o rostlinách a o zvířatech.

Více info: Naučná stezka na Kuřimské hoře