Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Brno venku (atrakce, lesy, parky…) – Rodičem v Brně

Obora Holedná

Obora Holedná je jedním z našich nejoblíbenějších míst v Brně. Nachází se mezi městskými částmi Bystrc, Jundrov a Kohoutovice a je to tu pěkné v každém ročním období. V létě se tu dá schovat před úmorným teplem, na podzim tady najdete krásně barevné stromy a spoustu přírodnin. Míst k procházení je tu hodně, nejvíce navštěvovaná je však interaktivní naučná stezka v blízkosti ohrady s divočáky.

Více info: Obora Holedná

Lamacentrum Hády

Lamacentrum Hády je skvělé místo, kam vzít děti v Brně za zvířaty. Nenechte se zmást názvem. Lamy jsou tu sice největší lákadlo, kromě nich tu ale nejdete králíky, ovce či kozy. Zvířata jsou mírumilovná a na děti zvyklá, ty je tu mohou i bez problémů krmit.

Více info: Lamacentrum Hády

Jižanský dvorek

Jižanský dvorek je taková malá ZOO u řeky. Pokud byste náhodou ještě nevěděli o tomto krásném místě, které naše děti zbožňují, najdete ho v Brně - Horních Heršpicích na břehu Svratky mezi ulicemi Kšírova a Dufkovo nábřeží. Podél vede oblíbená cyklostezka k Olympii.

Více info: Jižanský dvorek

Otevřená zahrada pod Špilberkem

Otevřená zahrada je ideálním místem pro odpočinek, vzdělání i zábavu takřka v centru města. Jedná se o výukovou zahradu 4 živlů, kde se dozvíte zajímavé věci o přírodě a o fungování ekosystému. Najdete zde také malou městskou farmu s ovečkami, králíky a slepicemi, která je obklopená kouzelnou bylinkovou a užitkovou zahradou.

Více info: Otevřená zahrada

Stránská skála

Stránská skála je skvělý kus jedinečné přírody uprostřed města. Najdete ji ve východní části Brna v katastrálním území Brno-Slatina a určitě ji nepřehlédnete. Je jedním z významných brněnských vrchů a zároveň národní přírodní památkou. Dospělé potěší krásný výhled, děti zase tajemné jeskyně a ovečky, které se tu pasou a napomáhají tak eliminovat bujné porosty některých nežádoucích druhů trav.

Více info: Stránská skála

Mariánské údolí

V Mariánském údolí je krásně v každém ročním období. Velká část lidí právě tohle místo zmíní jako odpověď na otázku, které místo mají v Brně nejraději. Údolím protéká potok Říčka, který zde vytváří meandry, na nichž bylo v letech 1953–1967 vybudováno pět údolních nádrží. Výlet do údolí lze spojit s návštěvou zábavního parku Eldorádo nebo projížďkou na bobové dráze U Mlýna, která funguje celoročně.

Více info: Mariánské údolí

Pohádkový potok – naučná Bobrstezka

Naučná stezka Pohádkový potok zvaná Bobrstezka je jedinečným výletním místem co by kamenem dohodil od Brna. Nachází se v údolí říčky Bobravy na hranici katastrů čtyř obcí – Moravany, Nebovidy, Želešice a Ořechov. Cestou k Bobrstezce potkáte i studánku U víly Vrbičky doplněnou o vodní prvky.

Více info: Pohádkový potok - naučná Bobrstezka

Hopsálkov v areálu Kšírovka

Hopsálkov je venkovní ráj pro všechny hopsavé děti. Namísto luk a polí vzniklo největší trampolínové centrum pod širým nebem. Plno barevných trampolín, plážový písek, mlhoviště, lanáček...a k tomu plážový bar, kde si budete připadat jako na dovolené u moře. Návštěvou Hopsálkova dětem rozhodně uděláte velkou radost.

Více info: Hopsálkov v areálu Kšírovka

Lesní naučná stezka U Jezírka

Moc hezkou naučnou stezku najdete kousek za Brnem mezi Soběšicemi a Útěchovem. Kilometr dlouhá stezka přiblíží život v lese, včetně zvířátek, vody v krajině nebo toho, co dokáže napáchat kůrovec. Stezka se nachází kolem ekocentra Jezírko společnosti Lipka a dá se zvládnout i s nejmenšími dětmi (včetně kočárku).

Více info: Lesní naučná stezka U Jezírka

Ranč v Ořešíně

Ranč Ch se nachází v městské části Brno-Ořešín na severním okraji Brna. Cesta sem se vyplatí: je zde pěkné, dobře vybavené dětské hřiště pro malé děti, prolézačky pro větší děti i lanová dráha. Na loukách se pasou koně i ovce, a to vše podtrhuje krásný výhled do okolí. Brno odsud máte jako na dlani.

Více info: Ranč v Ořešíně

Hády – Růženin lom

Kopec Hády a jeho okolí navázané na bývalé vápencové lomy patří k těm nejoblíbenějším místům v Brně. Je tu jedinečný výhled i specifická přírodní lokalita. Nejpopulárnější část Hádů je Růženin lom s jezírky s ruznorodě zbarvenou vodou. Pro děti je tu tajemná Cesta rákosím, díky níž zažijí opravdové dobrodružství.

Více info: Hády – Růženin lom

Parníkem po Brněnské přehradě

Parník je další z atrakcí, kterou s dětmi musíme navštívit každý rok. Je to brněnská klasika, kterou děti milují. Jak dlouho vyjížďku parníkem si zvolíte, je už jen na vás. My máme oblíbenou Rokli, kde je pěkné dětské hřiště, občerstvení i dobrý přístup do vody pro ty, kteří by se chtěli osvěžit v přehradě.

Více info: Parníkem po Brněnské přehradě

Wilsonův les

Wilsonův les je rozhodně jedno z nejlepších míst v Brně na procházky s dětmi. Děti zajisté potěší, že je plný dětských hřišť, a rodiče zase ocení příjemný klid a únik z městského ruchu. Wilsonův les, či spíše lesopark, je se svojí rozlohou téměř třicet pět hektarů největším lesoparkem v Brně.

Více info: Wilsonův les

Po stopách sýkorky v Mokré Hoře

Naučná stezka Po stopách sýkorky vás zavede podél krásného potoka Rakovec do listnatých lesů na kopci Mokrá Hora. Dostanete se sem i MHD (autobusem č. 70), od zastávky Mokrá Hora se v příjemném prostředí lesa ocitnete za 10 minut.

Více info: Po stopách sýkorky v Mokré Hoře

Naučná stezka a lesopark Akátky

Naučnou stezku najdete v kopci mezi brněnskými městskými částmi Vinohrady a Židenice. Trasa je to velmi nenáročná, 1,3 km dlouhá, vhodná i pro kočárky. Tematicky pojednává srozumitelnou formou o základním koloběhu vývoje lesního ekosystému. Celou naučnou stezku provází maskot společnosti Lesy města Brna mravenec Lesík.

Více info: Naučná stezka a lesopark Akátky

Zahradní železnice v Obřanech

Vláčky jsou sázkou na jistotu snad u každého dítěte! A co teprve vláček, do kterého si děti mohou sednout a povozit se po malé zábavné trati uprostřed zahrady. Zahradní železnice na Mlýnském nábřeží v Brně je dílem nadšeného provozovatele, který dětem každou neděli dopřává jedinečný zážitek.

Více info: Zahradní železnice v Obřanech

Hrad Veveří a stezka Zouvalka

Jeden z nejvydařenějších výletů do okolí Brna nabízí určitě hrad Veveří a stezka Zouvalka. Nádherně je tu v každém ročním období. Výhled z nové stezky na hrad Veveří odrážející se na hladině přehrady má neskutečné kouzlo. Stezku Zouvalka najdete kousek za lávkou k hradu a měří necelých 900 metrů. 

Více info: Hrad Veveří a stezka Zouvalka

Rozhledna Holedná

V oboře Holedná se potkáte nejen se zvířátky, ale také s nejvyšší rozhlednou na území Brna. Otevřena byla na konci roku 2020 a nabídne vám úžasné výhledy na Brno. Jen musíte vědět, kde ji hledat...a také mít dost síly vyšlapat přes 200 schodů, které na ni vedou.

Více info: Rozhledna Holedná

Holásecká jezera

Přírodní památka Holásecká jezera je soustavou jezer a mokřadů v městské části Brno-Tuřany, které byste možná na území mezi dvěma dálnicemi nečekali. Zdejší divoká příroda každému učaruje. Holásecká jezera se nachází převážně v katastrálním území Holásky, malá část leží také v katastrálním území Brněnské Ivanovice.

Více info: Holásecká jezera

ZOO Brno

Na našich webových stránkách brněnská ZOO určitě nesmí chybět. Nachází se na západním okraji Brna, v městské části Bystrc, poblíž Brněnské přehrady. Její expozice se nacházejí v příjemném přírodním prostředí na 25 hektarech zalesněných strání kopce Mniší hora.

Více info: ZOO Brno

 

Cacovický ostrov

Krásný výlet vhodný také na odrážedla, kola, koloběžky nebo kolečkové brusle nabízí nábřeží Svitavy v Brně-Maloměřicích. Konkrétně Cacovický ostrov a prima dětská hřiště v jeho blízkosti stojí za návštěvu.

Více info: Cacovický ostrov

 

Nová Zbrojovka

Areál Nové Zbrojovky je plný hřišť a prostoru pro relaxaci, který sympaticky oživil tento pozapomenutý veřejný prostor. Nová Zbrojovka přiléhá k nádraží Brno-Židenice, což je mimochodem skvělé pro všechny nadšence do vláčků – každou chvíli tu nějaký projíždí.

Více info: Nová Zbrojovka

Zahrada vily Löw-beer

Zahrada secesní vily ukrývá krásný klid, příjemnou kavárnu i malé dětské hřiště, takže si tady přijdou na své malí i velcí. Je to taková malá oáza uprostřed vnitrobloku v Černých polích, na dohled od Lužánek.

Více info: Zahrada vily Löw-beer

Líšeňská rokle

Uprostřed líšeňského sídliště najdete doslova ráj pro rodiny s dětmi, a to na místě, které se nazývá Líšeňská rokle. Děti mají z celé rokle nejvíce v oblibě fontánku s vodním korytem a pak také ovečky, které mají v rokli svůj malý výběh.

Více info: Líšeňská rokle

Zukalův rybník

Mariánské údolí znají všichni, ale víte, že mezi Mariánským údolím v Brně-Líšni a obcí Podolí u Brna se nachází také Zukalův rybník s krásným okolím?  Málokoho napadne vydat se z Mariánského údolí opačným směrem podél Říčky do Podolí. Krásnou cestičkou přitom dojdete k Zukalovu rybníku, kde je opravdu parádně.

Více info: Zukalův rybník

Vyhlídka Chvalovka nad Bystrcí

Málokdo možná ví, že městská část Brno-Bystrc ukrývá tak krásné místo. Vyhlídka je to sice malá, měří jen asi 4 m, ale místo, kde se nachází, je dokonalé. Když na ni po žebříku vylezete, naskytne se vám krásný výhled na Brněnskou přehradu a ne jen na ni.

Více info: Vyhlídka Chvalovka nad Bystrcí

Kukuřičné bludiště – Kukuřičáci

V kukuřičném bludišti bloudíme každý rok a jeho návštěva se pro nás stala již takovou tradicí. Nejraději máme, když je kukuřice pěkně vysoká a zelená, což bývá většinou začátkem prázdnin. Kukuřičné bludiště najdete v Brně-Kníničkách a velkou výhodou je, že přímo za bludištěm je jedno opravdu pěkné dětské hřiště, které můžete bludiště s návštěvou bludiště spojit.

Více info: Kukuřičné bludiště – Kukuřičáci

Soběšice – rozcestník do přírody

Jedinečnou lokalitou na dohled Brna jsou Soběšice. Je to vlastně malebná vesnička, která formálně ještě patří k Brnu.  Zdejší louky a stráně vybízejí ke krásným procházkám přírodou, v zimě se sem jezdí třeba i na běžky nebo na sáňky. Můžete odsud vyrazit třeba na rozhlednu nebo za koníky.

Více info: Soběšice – rozcestník do přírody

Letiště Medlánky – ráj pro milovníky letadel

Pro všechny malé ale i velké milovníky letadel nesmí chybět v našem doporučení letiště v brněnských Medlánkách s výletní hospůdkou U křivé vrtule. Naše děti tu pozorováním letadel dokážou strávit hodiny. Letiště je určeno pro letouny, vrtulníky, kluzáky a ultralehká letadla.

Více info: Letiště Medlánky – ráj pro milovníky letadel

Pramen Sv. Floriána a lesopark Černovice

Na tohle pěkné místo se určitě budeme rádi vracet. Najdete zde pramen Sv. Floriána a u toho krásný lesopark s dětským hřištěm, hřištěm na fotbal, nohejbal, dá se tu zahrát pingpong, je tu naučná stezka, krásný rybníček, stezka bosou nohou, broukoviště, občerstvení i venkovní fitness.

Více info: Pramen Sv. Floriána a lesopark Černovice

Tyršův sad

Kousíček od nejrušnějšího centra města se nachází trochu přehlížený park, tedy vlastně sad. Do Tyršova sadu lze vstoupit dvěma protilehlými vchody, bezbariérový je pouze ten z Kounicovy ulice. V sadu najdete hřiště, kozí výběh i hmatovou zahradu.

Více info: Tyršův sad

Adventure golf – Brno-Líšeň

V areálu Bowlingu Brno v městské části Brno-Líšeň najdete i Adventure golf. Jde o čím dál oblíbenější kombinaci golfu a minigolfu. Oproti minigolfu se Adventure golf hraje v krásném prostředí připomínající golfové hřiště, avšak zmenšené do velikosti minigolfových drah. Děti hra rozhodně baví!

Více info: Adventure golf – Brno-Líšeň

Bosá stezka v Bosonohách

Kde jinde v Brně hledat stezku bosou nohou než v městské části Bosonohy. Najdete ji na ulici Vzhledná v areálu sportovního hřiště, veřejnosti je přístupná celoročně. Bosá chůze může poskytovat zcela nové hmatové podněty, tak se to do Bosonoh vydejte prozkoumat.

Více info: Bosá stezka v Bosonohách

Přírodní rezervace Kamenný vrch

Další krásné místo v Brně je přírodní rezervace Kamenný vrch, které je známé hustou květenou chráněných konikleců. Tohle místo ale není nádherné jen na jaře, když koniklece kvetou. Je zde i lesopark, který vybízí k úžasným procházkám.

Více info: Přírodní rezervace Kamenný vrch s lesoparkem

Areál U mravence Lesíka

Areál U mravence Lesíka skrývá nejkrásnější a nejzábavnější naučnou stezku v Brně. Stezka je dlouhá cca 700 m, takže je vhodná i pro malé děti. Je zde 10 stanovišť s interaktivními prvky, které děti opravdu budou bavit.

Více info: Areál U mravence Lesíka s naučnou stezkou