Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Plavba po Baťově kanále z přístavu Vnorovy – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 90 km
Kraj
: Jihomoravský, okres Hodonín

Které dítě by nemilovalo dobrodružství v podobě plavby na lodičce? Ani ty naše nejsou výjimkou, a tak výlet po Baťově kanále jsme si nemohli nechat ujít. Půjčoven lodí je po celém Baťově kanále spousta, my jsme ale zvolili tu v přístavišti Vnorovy, protože tento přístav (jak celý jeho název napovídá) je plný pohody a pro děti je tu nespočet vyžití. Kromě zvířátek (korel, oveček, králíčků, slepiček, kočiček), jsou tu také 2 dětské stezky: pirátská a pohádková. Přístav Vnorovy si určitě zaslouží svůj vlastní prostor na článek, tak více o něm se dozvíte zde: https://www.rodicemvbrne.cz/pristaviste-vnorovy-pristav-plny-pohody/

V tomto přístavu pronajímají lodičky buď na celý den, na 4 hodiny nebo jen na hodinu. Upřímně za tu hodinu toho moc nestihnete, protože někdy v komoře čekáte několik minut, než se odpustí nebo napustí voda, a daleko byste nedojeli. My jsme zvolili pronájem na 4 hodiny a bylo to akorát, ale klidně si dokážeme představit pronájem na celý den.

Nabízejí zde lodičky pro 8 nebo 12 osob, tak je asi nejlepší domluvit se ještě s nějakou rodinou a udělat si skvělý společný výlet. Naše milá sledující paní Nikola nám také velice doporučovala půjčovnu Vesmír v Petrově, která pronajímá lodičky pro 5–6 osob.

A že nemáte s lodí zkušenosti? To vůbec nevadí, protože k řízení lodiček není třeba žádný průkaz. Loďky v rámci půjčovny můžete kormidlovat po krátkém zaškolení a instruktážní jízdě. Dětské vestičky samozřejmě půjčí také (pro děti do 15 let jsou povinné).

Celý úsek Baťova kanálu, po kterém se může plavit, má cca 50 km z jihu na sever (od slovenského městečka Skalica po Napajedla/Kroměříž). Zhruba každých 30 minut je podél cesty nějaký přístav či kotviště. Většina z nich má v těsné blízkosti dětské hřiště. My jsme zastavovali ve dvou přístavech, a to ve Skalici a v Petrově. Ve Skalici je moc fajn dětské hřiště, toalety, stánky s občerstvením a pokud byste měli lodičku pronajatou na celý den, pak rozhodně doporučujeme se projít do zámeckého parku, nebo třeba do skanzenu.

V přístavu v Petrově jsou dětská hřiště hned dvě, navíc je zde jako atrakce pro děti i ohrada s oslíkem (jmenuje se Violka :-)) a výborná domácí točená zmrzlina.

Celá cesta nám s dvěma přestávkami zabrala opravdu 4 hodiny, z toho cca 3 hodiny plavby a 1 hodina v přístavech. cestu jsme zakončili projitím pohádkové stezky v přístavišti Vnorovy a výbornou uzenou klobáskou :-).

Leave a Reply