Tenhle tip na výlet jsme dostali od paní Nikol P., která nás sleduje, a moc jí za něj děkujeme. Z jejího popisu jsme nemohli tohle dobrodružství nezařadit do našich výletů za zážitkem. Nikol nás tak navnadila, že jsme si také rezervovali termín plavby. Loďky se dají zapůjčit určitě ve více půjčovnách, ale díky přístupu majitelů rozhodně doporučujeme půjčovnu Vesmír, na kterou nám nasměrovala paní Nikol.

A že nemáte s lodí zkušenosti? To vůbec nevadí, protože k řízení lodiček není třeba žádný průkaz. Loďky v rámci půjčovny můžete kormidlovat po krátkém zaškolení a instruktážní jízdě. Do hodinky bude z každého kapitán.

Půjčovna Vesmír disponuje dvěma loďkami Plutem a Mimoňem pro 5–6 osob. Loď si můžete zapůjčit na den, na víkend, ale klidně i na týden. Půjčovnu Vesmír najdete v přístavišti Petrov, vzdáleného necelou hodinku od Brna. Po instruktáži od pana majitele můžete vyjet vstříc dobrodružství. Pan majitel vám rád poradí, kde zastavit třeba na dobrý oběd, kde je dobré vyžití pro děti apod. A že jich na Baťově kanále opravdu je.

Celý úsek Baťova kanálu, po kterém se může plavit, má cca 50 km z jihu na sever (od slovenského městečka Skalica po Napajedla/Kroměříž). Půjčovna Vesmír má domovský přístav skoro úplně na jihu v Petrově, tedy kousek od Skalice a od Strážnice a Veselí nad Moravou. Tento jižní úsek plavební cesty je, dle názoru pana majitele, také nejhezčí.

Zhruba každých 30 minut je podél cesty nějaký přístav či kotviště. Většina z nich má v těsné blízkosti dětské hřiště. Přímo v přístavu v Petrově jsou dětská hřiště hned dvě, navíc je zde jako atrakce pro děti i ohrada s živým oslíkem (jmenuje se Violka :-)).

Kousek proti proudu směrem na Veselí je přístav Vnorovy, který je doslova rájem pro rodiny s dětmi. V areálu půjčovny tu vybudovali malé, tematicky laděné pískoviště a v nedalekém lese Pohádkovou a Pirátskou stezku. Ve stánku s občerstvením si zakoupíte speciální notýsek, který vám napoví, kudy se vydat a jak získat razítka. Půjdete od pohádky k pohádce, od úkolu k úkolu. Užijete si spoustu zábavy a na závěr vás nemine sladká odměna. A ani zvířata tu nechybí. Uvidíte zde kamarádského pejska Betynku, kočky, kozlíka Hupíka, slepičky i zakrslé ovečky.

Takových míst zajímavých pro děti je po cestě spousta a jak jsme psali, nestyďte se na ně zeptat, v půjčovně vám velmi rádi poradí.

Kde půjčovnu Vesmír najdete:
Půjčovna Vesmír
přístavište Petrov, 696 65

Tel na rezervace:
+420 605 441 126
Webové stránky, kde se dočtete veškeré informace:
https://www.pujcovnavesmir.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *