Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Lelekovice – dětské hřiště s lanovou stezkou – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 10 km, 10 minut
Doprava
:
autem směrem na Kuřim, parkování před nebo za obecním úřadem (ulice K Hasičce)
autobusem č. 41 z nádraží Královo Pole (zastávka Lelekovice, škola)


Často nám chodily návrhy, že rozhodně musíme vyzkoušet hřiště v Lelekovicích. Po naší návštěvě už jsme pochopili proč. Za obecním úřadem se tu nachází úžasné dětské hřiště se spoustou prvků. Autem jste tu z Brna za pár minut a je tu i dobré autobusové spojení.

Tohle dětské hřiště se pyšní největší lanovou stezkou, jakou jsme v okolí Brna viděli. Děti se tu zabaví opravdu na velmi dlouho. Stezka je tedy vhodnější spíše pro starší děti (cca pro děti od 4 let), ale za pomoci rodičů zvládnou i mladší děti. Pro ně tu je pak i dětské hřiště s pískovištěm, houpátkami, prolézací sestavou a prolézací stonožkou.

Jako vášnivé cyklisty nás na hřišti ale nejvíce zaujala dráha na kola. Ta je vskutku jedinečná a děti na ní strávily nejvíce času. Proto, máte-li doma malého cyklistu, určitě doporučujeme dětem přibalit i kola a helmy. Mimo vše zmíněné je tu ještě hřiště na fotbálek, pingpongový stůl, běžecká dráha a venkovní fitness. Takže si tu každý najde to své a můžete tu strávit dlouhý, pohybem naplněný čas.

Lelekovice toho ovšem nabízí mnohem více a hřiště může být pouhou zastávkou vašeho výletu. Z Lelekovic dojdete např. na rozhlednu Babí lom (za nás je to nejvhodnější výchozí bod), nebo si můžete projít Naučnou stezku Pěšina, která je pro děti jak dělaná.

Stezka není dlouhá a najdete na ní i ovečky, spoustu informačních tabulí a když se budete pozorně dívat, tak i „Lelky“. Krásná je však i procházka přímo za hřištěm, kde je les plný cestiček a protéká tu říčka Ponávka, což je pro děti vždy velké lákadlo, mohou tu posílat různé lodičky, brodit se vodou apod. Dá se odsud také turistickou procházkou v délce zhruba 5 km dojít až do Brna.

Kde dětské hřiště najdete:
Za Obecním úřadem z ulice Hlavní nebo z ulice K Hasičce

Leave a Reply