Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Pozořice – dětská přírodní rezervace Pančava – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 15 km, 15 minut
Kraj: Jihomoravský, okres Brno-venkov
Doprava: autobusem (č. 702 z Úzké) nebo autem (parkovat lze v blízkosti náměstíčka nebo u fotbalového hřiště za školou)
Tip: výlet můžete spojit s návštěvou kavárny Village cafe


Pokud by vám náhodou bylo líto, že vaše děti vyrůstají ve městě, kde nemohou šplhat po stromech, pak je Dětská přírodní rezervace Pančava v Pozořicích jasná volba. Tam mohou rozhodně všechno dohnat 😉

Na malé ploše kousek od silnice najdete nádhernou oázu s dvěma rybníčky, na kterém žijí kačenky (mají tu i své dřevěné domečky) a především: je tu spousta starých vrb, na které se výborně leze, jejich kmeny se klikatí jen kousíček nad zemí, takže radost ze stromolezení tu mohou mít i ti nejmenší.

Součástí je tu bytelná lavice se stolem, ohniště, studna s vědrem na vodu, dvě houpačky zavěšené na stromě a spousta dalších zákoutí k objevování a prozkoumávání. Při naší návštěvě jsme tu navíc našli spoustu malovaných kamínků.

Pokud by vás návštěva zde omrzela, pak hned nedaleko u místní základní školy najdete dětské hřiště s majákem a lanovkou, kde budou děti rozhodně spokojené.

Pozořice jsou také výbornou oblastí na výhledy do krajiny, vyzkoušet to můžete na Kněží hoře nebo na vrchu Poustka, kde je vysílač a krátká naučná stezka o místní krajině.

V létě se pak rozhodně vyplatí protáhnout si cestu na biotop v sousedních Kovalovicích, který je opravdu skvělou příležitostí ke koupání.