Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Bukovanský mlýn – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 52 km
Kraj
: Jihomoravský kraj, okres Hodonín
Doprava:
autem: po dálnici D1 na Rousínov, následně směr Slavkov u Brna a Ždánice. Cesta trvá 50 minut.


Bukovanský mlýn se nachází přímo v centru Slovácka a samotný areál nabízí kvalitní zážitek v rustikálním slováckém stylu. Větrný mlýn, který je již z dálky viditelnou dominantou kopce nad obcí Bukovany u Kyjova, poskytuje v nejvyšším patře vyhlídkovou terasu, která skýtá nádherné výhledy do okolí.

Při pohledu z věže mlýna se před Vámi rozprostře kyjovské Dolňácko se svými políčky, sady a vinicemi, na obzoru se zřetelně rýsují hřebeny Bílých Karpat a Chřibů, při dobré viditelnosti dohlédnete až ke 110 km vzdálenému kopci Kobyla u Bratislavy.

Pro nás je Bukovanský mlýn dokonalým místem na výlet. K dokonalosti potřebujeme krásnou přírodu, zvířátka, nějakou akční činnost a dobré jídlo, nejlépe s dětským koutkem nebo hřištěm. To vše v mlýně najdete, a ještě mnohem více. Pro děti má Bukovanský mlýn opravdu co nabídnout. Najdete tu oslíky, králíčky, kozy nebo ovečky, pro které si můžete na recepci zakoupit krmení. Můžete si zahrát s dětmi minigolf, projít stezkou bosou nohou nebo si domluvit svezení na koníkovi. Je tu také střelnice pro rekreační lukostřelbu .

Součástí Mlynářského stavení je restaurace nabízející nejrůznější speciality tradiční slovácké a staročeské kuchyně. Vyhlášené je tu konfitované kachní stehýnko se zelím anebo hovězí svíčková na smetaně s brusinkami a šlehačkou a domácím kynutým knedlíkem. A k tomu samozřejmě pohárek dobrého vína, jak se na Slovácko patří. Posezení restaurace nabízí jak uvnitř, tak na letní zahrádce, kde je i dětské hřiště. Než dětem přinesou jídlo, mohou si tak hrát na hřišti.

Kdybyste zde chtěli strávit více než jeden den, nabízí Bukovanský mlýn i možnost ubytování. Samozřejmě také ve slováckém stylu. Ubytovat se můžete např. na Slovácké chalupě nebo v Mlynářském stavení. Součástí ubytování je i venkovní bazén.

Kde Bukovanský mlýn najdete?

Bukovany 70
696 31 Bukovany
Tel: +420 518 618 011

Doporučení: Před návštěvou restaurace si udělejte raději dopředu rezervaci.

Leave a Reply