Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Rekreační oblast Palava – Blansko – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 30 km
Kraj: Jihomoravský, okres Blansko
Doprava
:
autem po R43 (cesta trvá 30 minut)
vlakem do stanice Blansko-město, vede sem modrá turistická značka, od nádraží je to 2 km cesty


Naše děti k maximální spokojenosti potřebují pěkné dětské hřiště, vodu, občerstvení a les. Na tomto místě najdete vše při jednom. Dětské hřiště tu není jen tak ledajaké. Řekla bych jedno z těch nejhezčích, co známe. Je veliké, opravdu velmi dobře vybavené a na pískovišti je dokonce krásně jemný plážový písek. Děti si tu vždy hrají na piráty v pirátské lodi a nemůžeme je odsud dostat. Většinou je ale odlákáme na zmrzlinu, která je tu točená a moc dobrá. Občerstvit se můžete ještě v místní restauraci s celoročním provozem a 3 dalších stáncích, takže hlady určitě nebudete.

V teplých měsících se můžete i vykoupat v umělé vodní nádrži s molem a dětským brouzdalištěm s vodním chrličem. Koupání je však na vlastní nebezpečí. My spíše nádrž využíváme k procházkám okolo a vodním hrátkám na písečné pláži, kde děti staví různá koryta či hrady. Proto velmi doporučujeme si přibalit nějaké kyblíky, lopatky apod.

Také tudy vede modrá turistická značka. Jedním směrem vás dovede k železniční zastávce Blansko-město, která je vzdálena 2 km. Můžete si sem tedy udělat z Brna krásný výlet vlakem. Opačným směrem pak trasa míří k rozcestí v místní části Obůrka, pokračuje kolem rozhledny Podvrší do Veselice a přes obec Vavřinec dorazíte do Sloupu. Do Sloupu je to však 9,5 km, to už je spíš pro otrlé turisty.

Nám tu upřímně ani nezbývá čas na nějaké delší procházení. Hřiště a velká písečná pláž děti zabaví na dostatečně dlouhý čas, abychom pak jeli spokojení a unavení domů.

Kde rekreační oblast Palavu najdete?
Horní Palava, 678 01 Blansko

Autem: Je zde velké parkoviště
Vlakem: z Brna si můžete udělat krásný výlet vlakem. Od železniční stanice Blansko-město je rekreační oblast vzdálena 2 km a vede sem modrá turistická značka.

Doporučení: přibalit nějaké kyblíky, lopatky apod. Pejsky také nechte doma, k vodní nádrži mají vstup zakázán.

Comment (2)

  • Andrea| 19. 5. 2021

    Je prosím cesta vhodná pro kočárky ?

  • Leave a Reply