Vzdálenost z Brna: 20 km (20 minut)
Kraj: Jihomoravský (okres Brno-venkov)
Doprava: vlakem (Rosice u Brna) nebo autem v případě okruhu oborou
Délka trasy: 5,5 km
Náročnost trasy: nenáročná
Vhodná pro kočárky: ne (jde o nerovný lesní terén)
Tip: děti můžete nalákat na vyhlášenou zmrzlinu v cíli v kavárně Ježek u cesty (Zastávka u Brna).


Skvělá procházka, kterou můžete uskutečnit jako hezký výlet vlakem, zároveň není problém udělat okruh a vracet se jinou cestou k autu. Během trasy na děti čeká jedno interaktivní stanoviště v oboře s poznáváním ptáků, stromů a zvířecích stop.

Na začátku cesty se vydáte k rosické Kapli Nejsvětější Trojice na kopci, odkud je krásný výhled na město, železniční trať i okolní stráně. Poté je to kousek po astfaltce ke vstupu do lesa, kudy vede zároveň Naučná stezka Obora Rosice.

Cesta oborou je pěkná lesní procházka, která na jedné straně lemuje přechod lesa a pole. Najdete tu několik posedů, mnoho zajímavých rostlin a možná i nějaké to zvířátko. Na tabulích v první části stezky nejsou pro děti nijak zvlášť zajímavé informace, ale když jim slíbíte, že na konci bude poznávání zvířátek (a možná i ta zmrzlina), tak snad vytrvají 🙂

Po zhruba polovině cesty dojdete ke studánce U devíti pramenů, kde je také posezení s ohništěm. Odsud už to není daleko ke dvěma přístřeškům. U prvního najdete matematický úkol pro děti a u druhého je konečně očekávaný interaktivní panel, kde se poznávají lesní ptáci, přiřazují listy ke stromům a stopy ke zvířatům.

Zde se pak můžete rozhodnout, zda budete pokračovat okruhem obory zpět do Rosic, nebo si cestu protáhnete do Zastávky u Brna.

Tip: Pokud vám nevadí pár kilometrů navíc, doporučujeme se od interaktivního panelu v oboře vypravit po žluté do Babic u Rosic a odsud dojít do Zastávky u Brna podél úzkokolejné trati.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *