Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Muzeum průmyslových železnic ve Zbýšově – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 25 km
Kraj: Jihomoravský (okres Brno-venkov)
Doprava
:
autem (přes Rosice), parkování před nádražím v Zastávce u Brna nebo přímo u Muzea průmyslových železnic ve Zbýšově
vlakem do stanice Zastávka u Brna (trať Brno–Náměšť nad Oslavou), nebo autobusem z Mendlova náměstí před železniční stanici v Zastávce.


V Zastávce u Brna mají vedle standardního nádraží ještě jedno skryté nádražíčko, na které musíte přejít přes ikonický ocelový most. Právě ten vás zavede ke skryté úzkokolejné dráze. Po ní se můžete projet motorovou mašinkou nebo několikrát do roka tradičním parním vláčkem. Obvykle se jezdí o letních víkendech a pak také při pravidelných mikulášských jízdách. Jízdy po úzkokolejce zajišťuje Muzeum průmyslových železnic v nedalékém Zbýšově (kam také parní vlaky ze Zastávky míří) a je to vskutku skvělý zážitek pro všechny velké i malé vlakové nadšence.

K jízdě vlakem dostanete retro kartonovou jízdenku, součástí jízdného je pak volná prohlídka muzea ve Zbýšově plného exponátů mašinek, které se proháněly po místních dolech. Skvělé je, že na spoustu z nich si děti mohou vylézt, v kabince strojvedoucího posedět a třeba si zacinkat na zvoneček.

Je tu také malé dětské hřiště, jehož součástí jsou dvě vyřazené mašinky přetvořené na herní prvek, pískoviště s nespočtem hraček a dvě houpačky. V době akcí je tu otevřen občerstvovací stánek, kde si můžete dát párek v rohlíku, opečenou klobásu, limonádu, pivo nebo zmrzlinu. Velké jídlo zde nečekejte, takže pokud se sem vypravíte, počítejte s tím, že svačina v batohu nebo oběd v bříšku budou dobrou volbou.

Jízdenky na vláček lze zakoupit přímo v muzeu ve Zbýšově nebo v Regionálním informačním centru v Zastávce u Brna, které přiléhá ke zdejší nádražní budově. Součástí zakoupené jízdenky je vstup do Muzea průmyslových železnic, které je zároveň veřejnosti otevřeno pouze v termínech jízd – na ty se podívejte na stránky muzea zde.

Kde Muzeum průmyslových železnic najdete:
Masarykova 248, Zbýšov 664 11
GPS: 49.1649142N, 16.3516681E
Webové stránky: www.mpz.cz

Ceník jízdného při jízdách pro veřejnost (k červenci 2020):

Dospělí: 160 Kč
Rodina (2 dospělí a 3 děti): 400 Kč
Děti nad 6 let: 80 Kč
Děti do 6 let: zdarma
Přeprava jízdních kol, zavazadel a psů: zdarma