Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Velké Bílovice – kaplička na Hradišťku a skvělé dětské hřiště – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 38 km
Kraj: Jihomoravský, okres Břeclav
Doprava:
autem: po dálnici D2 směr Břeclav, sjezd Velké Bílovice, parkovat se dá pohodlně před hřištěm na velkém parkovišti a u Hradišťku je také parkoviště.

Od jedné milé paní, která nás sleduje, jsme dostali krásný tip na výlet do Velkých Bílovic. Velké Bílovice jsou obec ve vinařské oblasti a výletníkům mohou mají hodně co nabídnout.

Našim cílem však tentokrát bylo sportoviště a hřiště, které najdete za základní školou při ulici Půrinská cesta. Tohle rozsáhlé hřiště rozhodně stojí za to zařadit do mezi nejlepší hřiště v okolí a z Brna se za nim vyplatí rozjet. Kdo nás sleduje déle ví, že naše děti jsou milovníci cyklistiky, koloběžek i bruslí. A tohle hřiště pro ně je doslova jak dělané. Je tu dlouhá a široká okružní trasa kolem celého sportoviště pro kola i brusle, největší pumptrack, jaký jsme zatím potkali, i veliký skatepark. Takže opravdu cokoliv má kola doporučujeme přibalit.

Dále pak je tu pro malé děti vyžití v podobě dětského hřiště s pískovištěm, prolézací sestavou, kolotočem a spoustou různých houpátek. V teplých dnech rozhodně oceníte vodní hrátky, tak nezapomeňte pro jistotu přibalit i náhradní oblečení. Na sportovišti se dá strávit naplněný čas a to třeba i hrou Adventure golfu, který je přímo na sportovišti. Hřiště má svého správce, který vám za poplatek vydá všechno potřebné náčiní. Co nás mile překvapilo, že se dá platit i bezkontaktně kartou.

Nechybí tu ani toalety, což my na hřišti vždy velmi oceníme, jsou tu také sprchy a stánek s občerstvením s názvem Dvoukolák. V nabídce najdete např. ledovou tříšť, domácí limonády, ledňáčky, párek v rohlíku či míchané nápoje. Obsluha byla navíc neskutečně milá. Pokud není v provozu stánek, tak je tu i automat s nápoji a sladkostmi. A hned kousíček opodál se nachází malé rodinné bistro.

Jedinou nevýhodou tohoto hřiště je nedostatek stínu. Bohužel stromy, které jsou čerstvě vysázené, ještě tolik stínu neudělají. Hřiště tedy úplně nedoporučujeme navštívit v tropických dnech.

Ve Velkých Bílovicích se dá strávit krásný den, a to nejen na hřišti, ale třeba i procházkou sklepními uličkami, nebo s návštěvou velmi známé kapličku na Hradišťku, z které jsou dechberoucí výhledy a ještě větší kouzlo má při západu slunce.

Velké Bílovice prolíná i několik cyklostezek a všechny vesměs po rovince, tak lze třeba výlet spojit s vyjížďkou na kolech a udělat si tak krásný sportovně laděný den.