Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Lesní bar v Pístovicích a Pístovický rybník – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 40 km (zhruba 30 minut jízdy autem)
Kraj: Jihomoravský okres Vyškov


Lesní bary jsou u nás velmi oblíbené, a tak postupně objíždíme a obcházíme ty Brně a jeho blízkosti a snažíme se výlet vždy spojit s návštěvou zajímavostí v okolí. Takovým výletem s návštěvou lesního baru byl výlet do obce Račice-Pístovice, která se nachází na úpatí Drahanské vrchoviny necelých 10 km západně od Vyškova (zhruba 30 minut jízdy autem z Brna). Tahle oblast je i rájem pro cyklisty, obec prolíná hned několik cyklostezek. My jsme tentokrát ale kola nechali doma a užili si výlet bez nich.

Lesní bar se nachází na jedné z cyklostezek 5072A vedoucí z Pístovic do Račic. Najdete zde chlazené nápoje (alko i nealko), které se chladí přímo v protékajícím potoku a nechybí ani drobné občerstvení jako jsou brambůrky, arašídy, želé bonbóny apod. Je zde i příjemné posezení ve stínu, kde si děti mohou hrát v protékajícím potoku.

Kam se vydat po návštěvě Lesního baru už záleží jen na vás. Můžete jít po cyklostezce směr Račice, kde je pro děti pěkné dětské hřiště a zámek Račice. My jsme se ale nejprve vydali k Pístovickému rybníku. U rybníka je moc krásné nové hřiště, kde si děti velmi dlouho vyhrály na pirátské lodi, k tomu je zde i pískoviště plné hraček. Prostředí kolem rybníka také vybízí k pěkným procházkám.

Nechybí ani občerstvení v Hospůdce u Kolóška, která je hned nad dětským hřištěm a dle recenzí tu velmi dobře vaří. My jsme zde byli bohužel dopoledne, kdy ještě hospůdka nebyla otevřená, tak nemůžeme napsat vlastní zkušenost. Následně jsme se ještě autem zajeli podívat na zámek do Račic, kde jsme se prošli a na nádvoří občerstvili v místním kiosku.

Možností, kam se ještě vydat, je spousta. Velmi oblíbená je například naučná stezka Rakovecké údolí (především u cyklistů), nebo třeba Nemojanský mlýn ve vedlejší obci Nemojany, který má rodinám opravdu co nabídnout.

Leave a Reply