Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Oslavany – město plné vyžití pro rodiny – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 30 km
Kraj
: Jihomoravský kraj, okres Brno-venkov
Doprava:
autem: po dálnici D1 na Rosice nebo přes Modřice a Ivančice, cesta trvá cca 30 minut.
autobusem: č. 406 z Medlova náměstí


Oslavany leží v malebném údolí řeky Oslavy asi 30 km jihozápadně od Brna a tohle město nás nestačí udivovat tím, co vše v něm najdete.

Náš velmi oblíbený zábavní park Permonium nejspíš dobře znáte. Co možná ale netušíte, že i samotné město má opravdu co nabídnout. Doporučujeme navštívit oslavanský zámek a jeho park a okolí. V zámku najdete stálou expozici „Historie hornictví, energetiky a hasičské techniky“, která je otevřena od dubna do konce září. Je tu také Zámecká restaurace a Zámecké zahradní bistro, které nabízí terasu s pískovištěm.

Zámecký park je velmi dobře udržovaný a vyrostlo zde nové krásné dětské hřiště, které je inspirováno tím, co ovlivňovalo život v Oslavanech po několik staletí, a to těžbou uhlí. Naše děti nejvíce zaujala neobvyklá lanovka, kterou jsme ještě nikde neviděli, a také zastíněné pískoviště, kde byly různé pískové hry, tzv. laboratoř.

K dětskému hřišti přináleží odpočinková pikniková louka se zastíněním, kterou lze využít k odpočinku, relaxaci a dalším dětským hrám.
V zámeckém parku také najdete příjemný koupací Biotop. Biologicky čištěné koupací jezero se skládá z koupací části o rozloze cca 1200 m2 a biologické části 515 m2. Malým dětem je tu k dispozici dětský vodní svět s brouzdalištěm, vodními střiky a herní fontánou.

Jestli máte rádi dobrý zákusek, kávu, točenou zmrzlinu, nebo u dětí oblíbenou kuličkovou zmrzlinu, tak také doporučujeme navštívit Cukrárnu a kavárnu Caramella, která je kousíček od parku na Náměstí 13. prosince a nabízí dětem vnitřní i venkovní hrací koutek.

A pokud toho ještě stále nebudete mít dost, můžete si udělat procházku k místní vyhlídce, ze které uvidíte celé město, nebo si také můžete vzít kola a projet si Templářskou cyklostezku, která je nenáročná a bude děti určitě velmi bavit.

Oslavany jsou pak dobrým výchozím bodem pro prozkoumávání velmi malebného údolí řeky Oslavy.

Jak se do Oslavan dostanete?
Autobusem: č. 406 z Medlova náměstí
Vlakem: ideální výlet vlakem s přestupem v Ivančicích, Zastávce u Brna nebo Tetčicích.

Comment (1)

  • Petra Krejčová| 27. 6. 2020

    Dobrý den, je prosím v Oslavany otevřeno vše i v pondělí? Např zámecká restaurace apod.??
    Děkuji za odpověď.
    S pozdravem
    Petra Krejčová

  • Leave a Reply