Vzdálenost od Brna: 35 km
Kraj: Jihomoravský kraj, okres Vyškov
Doprava:
autem: Po dálnici D1 se sjezdem na Vyškov, kdy se pak kousek vrátíte směrem Brno a cedule vás už navedou. Parkovat se dá nad přírodním koupalištěm U Libuše, kde je bezplatné parkoviště.
Vlakem: nejjednodušší je si do Lulče zajet vlakem z Brna-hlavního nádraží, cesta osobním vlakem trvá cca 40 minut a k přírodnímu koupališti je to procházkou 1,5 km.


Luleč je malá obec na Vyškovsku (necelé 7 km od Vyškova a 35 km od Brna) a nabízí hned několik výletních cílů, které rozhodně za návštěvu stojí. Asi největším lákadlem k výletu v této obci je přírodní koupaliště U Libuše (bývalý zatopený lom), které láká k návštěvě nejen v letních měsících ke koupání, ale má to tu kouzlo v každém ročním období.

Hned u lomu je vyhlášené bistro Panelka. A není to jen tak obyčejné bistro. V Gastromapě Lukáše Hejlíka si dokonce vysloužilo ocenění Top objev roku 2020. Není se opravdu čemu divit, kdykoliv jsme si zde dávali něco k jídlu, bylo to fantastické. Velikou výhodou je i to, že je tu obrovské pískoviště pro děti a kousíček od bistra parádní dětské hřiště, na které z Panelky na děti krásně vidíte.

Dalším skvělým místem, které stojí za projití, je naučná stezka Luleč, která má 22 zastavení a připomíná historii obce a jeho slavné rodáky. Pro děti tedy tyto informace nejsou až tak zajímavé, ale procházka je to opravdu skvělá. Naučná stezka vede kolem kostela sv. Martina, vyhlídky sv. Martina a celkově je to opravdu pěkná procházka. My jsme si tedy cestu trochu poupravili, neprošli jsme celou naučnou stezku, která pak vede obcí, ale zkrátili jsme si ji lesem, což bylo tedy také prima. Naše cesta však není vhodná pro kočárky, tak přidáváme 2 mapy, a to vhodnou a naopak nevhodnou pro kočárky.

Pokud byste si chtěli udělat celodenní výlet, tak hned ve vedlejší obci Nemojany je skvělý Nemojanský mlýn plný zvířátek a kouzelného prostředí. I zde se dá dobře najíst, ale s porovnání s Lulčí bychom volili občerstvení právě v Bistru Panelka.

Trasa pro kočárky:

Trasa nevhodná pro kočárky:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *