Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Do Lulče nejen za koupáním – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 35 km
Kraj: Jihomoravský kraj, okres Vyškov
Doprava:
autem: Po dálnici D1 se sjezdem na Vyškov, kdy se pak kousek vrátíte směrem Brno a cedule vás už navedou. Parkovat se dá nad přírodním koupalištěm U Libuše, kde je bezplatné parkoviště.
autobusem: nejjednodušší je si do Lulče zajet autobusem z ústředního autobusového nádraží Zvonařka. Cesta trvá lehce přes 30 minut, autobusy sem z Brna směřují jednou za hodinu.


Luleč je malá obec na Vyškovsku (necelé 7 km od Vyškova a 35 km od Brna) a nabízí hned několik výletních cílů, které rozhodně za návštěvu stojí. Asi největším lákadlem k výletu v této obci je přírodní koupaliště U Libuše (bývalý zatopený lom), které láká ke koupání hlavně v letních měsících, ale kouzlo má v každém ročním období.

Hned u lomu je vyhlášené bistro Panelka. Není to jen tak obyčejné bistro: v Gastromapě Lukáše Hejlíka si dokonce vysloužilo ocenění Top objev roku 2020. Není se čemu divit, kdykoliv jsme si zde dávali něco k jídlu, bylo to fantastické. Velikou výhodou je i to, že je tu obrovské pískoviště pro děti a kousíček od bistra parádní dětské hřiště, na které z Panelky na děti krásně vidíte. Bistro je o víkendech otevřené celoročně.

Dalším skvělým místem, které stojí za projití, je naučná stezka Luleč. Má 22 zastavení a připomíná historii obce a jeho slavné rodáky. Pro děti sice informace nejsou až tak zajímavé, ale procházka je to opravdu skvělá. Naučná stezka vede kolem kostela sv. Martina, vyhlídky sv. Martina a celkově nabízí krásbou krajinu a výhledy. My jsme si cestu trochu poupravili, neprošli jsme celou naučnou stezku, která pak vede obcí, ale zkrátili jsme si ji lesem, což bylo také prima. Naše cesta však není vhodná pro kočárky, tak přidáváme 2 mapy, abyste věděli, kde je to „kočárek friendly“.

Pokud byste si chtěli udělat celodenní výlet, tak hned ve vedlejší obci Nemojany je skvělý Nemojanský mlýn plný zvířátek a kouzelného prostředí. I zde se dá dobře najíst, ale s porovnání s Lulčí bychom volili občerstvení právě v bistru Panelka.

Trasa pro kočárky:

Trasa nevhodná pro kočárky:

Leave a Reply