Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Stezka s dřevěnými zvířátky kolem Buchlova – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 60 km
Kraj
: Zlínský, okres Uherské Hradiště
Doprava
:
autem přes Slavkov u Brna (cesta trvá 50 minut)
autobusem ze Zvonařky (cesta trvá 65 minut)

Délka trasy: 2,8 km
Náročnost trasy: střední
Vhodná pro kočárky: ne
Doporučení: Doručujeme vhodnou pevnou obuv
Tip: Navštívte i hrad Buchlov s okruhem pro děti nazvaný S pastelkou po hradu.


V blízkosti známého hradu Buchlov v okrese Uherské Hradiště vede krásná Lesnická naučná stezka o délce 2,8 km, kterou kromě 11 informačních tabulí zdobí na vybraných zastaveních také dřevěné sochy lesní zvěře. A zvířátka jsou právě to, co dělá pro děti stezku atraktivnější. Děti se při své cestě nemohly dočkat, jaké další zvíře uvidí. Potkali jsme tu daňka, muflona, divoké prase, jelena, srnce i lišku. Na všechny sochy si mohou děti bez problémů vylézt, sednout a samozřejmě si udělat i památeční foto.

Stezka začíná a zároveň i končí u parkoviště pod hradem Buchlov, kde je umístěna také první uvítací tabule. Seznámíte se zde nejen s územím spravovaným Lesní správou Lesů ČR Buchlovice, zrozením lesa a jeho obnovou nebo hlavními lesními dřevinami Chřibů, ale také s pověstí o Čertově sedle.

Co se nám ještě velice líbilo je, že u každé z 11 informačních tabulí bylo i posezení na svačinku či odpočinek. Ze začátku trasy odpočinek nebyl třeba, ale pak jsme začali stoupat ke kapli sv. Barbory na vrchu Modla a už jsme byli za posezení velmi vděční. Než ale přijdete ke kapli, budete ještě míjet vyhlídku, která umožnuje výhled na Chřiby – jednu z nejkrásnějších přírodních oblastí Zlínského kraje.

My máme velmi rádi trasy, které nevedou na zpět stejnou cestou. A to je právě naučná stezka okolo Buchlova. K parkovišti přijdete z opačné strany, kde je i velmi příjemné občerstvení s výběhem a skluzavkou pro děti. Minimálně zmrzlinku si děti za výšlap zaslouží.

Bohužel trasa není vhodná pro kočárky. Stezka prochází lesním terénem s nezpevněným povrchem a s prudším stoupáním k vrcholu kaple svaté Barbory. Nezapomeňte proto i vhodnou obuv.
Hrad Buchlov jsme tentokrát nenavštívili, ale určitě za návštěvu stojí. Mají zde i speciální prohlídkový okruh s názvem S pastelkami po hradu, který je upravený tak, aby zaujal i děti ve věku od 6 –10 let.

Leave a Reply