Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Zoologická zahrada Jihlava – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 85 km
Kraj: Vysočina, okres Jihlava
Doprava:
autem :po D1, cesta trvá cca 1 hodinu.
vlakem: Zoo Jihlava může být skvělým výletem z Brna vlakem a to přímým spojem nebo s přestupem v Havlíčkově Brodě

Jihlavská ZOO rozhodně patří k nejhezčím zoologickým zahradám, které jsme v ČR navštívili. Výhodou této ZOO oproti té brněnské je, že je menší a kompaktnější. Také z velké části vede po rovince nebo dokonce z kopečka, takže i malé děti ji bez problémů zvládnou projít celou.
Zvířátka jsou zde pěkně přehledně rozdělena podle kontinentů a mimo zvířátka se vám naskytne i krásný výhled na Jihlavu. Naše děti nejvíce zaujal výběh se žirafami, ke kterým se dostanete opravdu velmi blízko, klokani a plameňáci, kterých je tu opravdu hejno a jsou nádherně růžově zbarveni.

Nechybí samozřejmě dětská hřiště, u kterých máme někdy pocit, že děti zajímají ještě více než zvířátka. A tady v Jihlavě se děti mohou vyřádit dostatečně. Kousek od vchodu se nachází velká loď Noemova archa a vyhlídkový Maják, o kus dál jsou dřevěná vozítka a houpací sítě, ale největší zábavu si děti užijí na hřišti s obrovským točivým tobogánem a spoustou prolézaček. Připravte se na to, že z tohoto hřiště je jen tak nedostanete. A i když tobogán vypadá velmi nebezpečně, po první jízdě děti zjistí, že žádné nebezpečí nehrozí a je to velká zábava (uvnitř jsou dokonce světýlka). Hřiště je veliké a kromě točivé skluzavky nabízí nespočet dalších herních prvků.

Zoologická zahrada je otevřena 365 dnů v roce, a veškeré informace najdete na jejich webových stránkách:
ZOO Jihlava

Více asi psát netřeba, protože fotky napoví o této krásné ZOO nejvíce.