Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Do Omic nejen za zvířátky a skvělým hřištěm – Rodičem v Brně

Procházka od zvířátek ke studánce nebo a naučné stezce Bučín:

Vzdálenost od Brna: 5 km
Kraj: Jihomoravský, okres Brno-venkov
Doprava:
autem: přes Troubsko, nebo přes Střelice, nejlépe zaparkovat u hřbitova, za kterým je hřiště a zvířátka jsou kousek.
autobusem: autobus č. 403 z Brna ul. Labská nebo Osová
vlakem: Z Brna-hlavního nádraží


Omice jsou taková nenápadná vesnička na kopci, pár kilometrů za Brnem (cca 5 km od Bosonoh) a málokdo tuší, jaký poklad v sobě ukrývá. Není to jen všudypřítomný výhled na Bobravu, ale hlavně skvělé dětské hřiště s jedinečným výhledem a zvířátka. Zvířátka nejsou jen tak ledajaká: v jedné zahradě tu najdete daňky a ovečky. Jsou tak krotcí, že přiběhnou až za vámi podívat se, jestli pro ně nemáte nějakou dobrotu, což je neskutečný zážitek nejen pro děti (v mapě jsme pro vás vyznačili hřiště i zvířátka).

Cedule, že se nesmí krmit, tu sice není, ale určitě byste měli myslet na to, zda je potrava pro zvířátka vhodná, pokud jim něco přinesete.

Tohle místo se stalo naším oblíbeným, a tak jsme tu velmi často. Někdy navštívíme jen zvířátka a hřiště za hřbitovem, někdy si uděláme krásnou procházku kolem kamenolomu ke Svatoplukově studánce vzdálené od zvířátek 1,8 km, kam vede příjemná lesní cestička (pro kočárky to ale bohužel moc vhodné není). Počítejte s tím, že zpět se jde stále mírně do kopce, tak aby to děti ušly.

Nejčastěji však nabalíme dětem kola a po zvířátkách se kousek přesuneme autem k Naučné stezce Bučín (vzdálené od Omic autem 3,5 km). Procházkou kolem kamenolomu lesem je to jen 1,7 km a je zde skvělá nenáročná cesta na kola, kočárky, bývá tu i dost bruslařů a samozřejmě i pro pěší procházky je jak dělaná. Za nás je to i skvělá cesta na to, aby se zde děti naučily jezdit na kole, protože je tu málo lidí, cesta široká a autům vjezd zakázán.

Na jaře si přibalte určitě košíček, protože je to zde ráj pro milovníky medvědího česneku.

Leave a Reply