Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Za výhledy do Velkého Meziříčí – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 55 km
Kraj: Vysočina
Doprava:
autem (po D1), autobusem (ze Zvonařky)


Městečko Velké Meziříčí jsme dlouho pozorovali jen z výšky při průjezdu po dálničním mostě na D1. Na doporučení jsme se však jednou rozhodli prozkoumat dálniční most z opačné perspektivy a dobře jsme udělali. Pohled na linii mostu vznášející se ve vzduchu naše děti rozhodně zaujal.

Ve Velkém Meziříčí mají zámek, součástí jehož expozic je i Muzeum silnic a dálnic. Zde je například k vidění zmenšenina slavného dálničního mostu. Kdo prohlídkám zámku neholduje, může se proběhnout volně přístupným zámeckým parkem (najdete zde například starou lípu s rozeklaným kmenem, která je báječnou schovkou). Hned za parkem u rybníčku se pak nachází parádní dětské hřiště.

Nejlepší pohled na město i dálniční most nabídne vyhlídková věž kostela na náměstí. Pokud byste výhledů stále neměli dost, na kopci nad městem, na opačné straně dálničního mostu je přístupná rozhledna Fajtův kopec ve tvaru šroubovice.

Když na dálnici nepotkáte zrovna kolonu, sjedete z Brna do Velkého Meziříčí autem za 40 minut. Dá se sem pohodlně dojet i autobusem ze Zvonařky.