Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Permonium – zábavní park s příběhem – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 30 km
Kraj
: Jihomoravský kraj, okres Brno-venkov
Doprava:
autem: po dálnici D1 na Rosice nebo přes Modřice a Ivančice, cesta trvá cca 30 minut.
autobusem: č. 406 z Medlova náměstí do Oslavan, zastávka Oslavany – Permonium (zastávka je na znamení).


Tento netradiční zábavní park zakomponovaný do areálu dolu Kukla najdete v Oslavanech cca 30 km od Brna. Je rozdělený na 2 části, a to na Permonium, které je vhodné pro děti od 6 let, a na Duhový svět pro ty nejmenší.

Duhovým světem pro nejmenší provází příběh duhové víly Permíny s jejími kouzly a je tematicky zaměřený na ochranu životního prostředí. Na pokladně doporučujeme ke vstupu zakoupit i hru Duhová kapka. Motivací dětem ve hře je záchrana víly Permíny, která se ukrývá v tajemném sklepení, k němuž musíte při hře získat přístupový kód. Děti dostanou za svoji snahu a odvahu při záchraně víly Permíny krásný dáreček.

Do Duhového světa chodíme hlavně v létě, kdy se tu dá krásně schovat ve stínu stromů, a hlavně jsou tu zábavní vodní prvky, takže se tu děti mohou osvěžit i ve vodě. Plavky, ručník a náhradní oblečení jsou opravdu nutností, aby si to tu děti užily naplno.

V sousedícím Permoniu se nachází 26 různých atrakcí, v nichž se odehrává interaktivní hra Magic Permon. Hry pro děti jsou rozděleny podle věku, takže i mladší děti je lehce zvládnou. Podle nás je Permonium vhodné pro děti tak od 7 let, aby si ho užily naplno. Některé trakce jsou dokonce vhodné až pro děti od 10 let. Najdete tu např. největší nadzemní bludiště v ČR imitující styl důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s lanovým centrem, prales, starou hornickou dílnu a mnoho dalších originálních aktivit.

Občerstvení je možné v místní Hornické kantýně i kavárně ve věži, kde se dá také vybrat z obědové nabídky, dortíků a drobného občerstvení jako je párek v rohlíku, salát, panini, hranolky apod. Případně se dá návštěva Permonia spojit třeba s krásnou kavárnou Sisters‘ café v Ostrovačicích.

Jedinou nevýhodou tohle centrum má, a to když máte děti v odlišném věku jako my. Jedno věkově spadající pod Duhový svět a druhé do Permonia. Obě části jsou od sebe oddělené a kdyby chtěl i mladší do Permonia, musí již zaplatit vstupné (pokud je starší 3 let), přestože atrakce nevyužije. 

Kde Permonium najdete?
Padochovská 31
664 12 Oslavany
www.permonium.cz

Ceník a otevírací dobu naleznete přímo na webových stránkách Permonia.

Naše doporučení: Přibalte dětem náhradní oblečení, ručník a do Duhového světa i plavky.

Leave a Reply