Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Výlet na Pálavu – Sirotčí hrádek – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 50 km
Kraj: Jihomoravský, okres Břeclav
Doprava: autem: směrem Mikulov nebo Hustopeče, díky dálnici trvá cesta 40 minut (parkování v Klentnici na vyhrazených parkovištích)

Délka trasy: 4 km (okruh)
Náročnost trasy
: nenáročná (cestou na hrádek se jde do kopce, poté už je to víceméně rovinka)
Vhodná pro kočárky: ne


Nejen Brňáci vědí, že výlet na Pálavu je vždycky skvělý nápad 🙂 Lákadlem sem nemusí být jen burčák či víno z místních vinic, ale hlavně slunce, parádní výhledy a také výborné jídlo. To vše hravě zvládnete i s dětmi.

Sirotčí hrádek je zřícenina tyčící se nad Klentnicí. Cesta sem není nijak složitá (trochu do kopečka, ale zvládnou to i menší děti). My se sem jednou vypravili i s kočárkem, tak ten tedy úplně vhodný není, ale jelikož to byly golfky, složili jsme je na záda a malý úspěšně ťapal po svých.

Odměnou byl pro všechny dechberoucí výhled na pásy polí, luk a vinic kolem Klentnice. Také samotný hrádek je skvělé místo k průzkumům. Jen dávejte na děti pozor, jsou místa, kde není úplně bezpečné nechávat je bez dozoru.

Když se sem vypravíte s už zdatnějšími turisty, určitě doporučujeme projít se na Tabulovou (Stolovou) horu, kde je impozantní výhled až na vzdálenější Dívčí hrady nad Pavlovem. Za hezkého počasí odsud také startují paragladisté, což může znamenat pro děti zajímavou podívanou. Společně s cestou zpět do Klentnice to vydá na okruh dlouhý cca 4 km.

V Klentnici pak nelze opominout proslulé Café Fara. Kromě výborného jídla tu myslí i na děti, pro které je tu k dispozici plně vybavené pískoviště i dětské menu. V blízkosti restaurace je pak ještě malé dětské hřiště. Kvůli popularitě je vždy vhodné volat si o rezervaci dopředu, pokud to neuděláte, může vás nepříjemně překvapit hosteska za řetězem, která reguluje usazování hostů. Také tu mají Muzem kávy a spoustu dobrot k nákupu s sebou.

Samozřejmě, že když už tu budete, nabízí se koupit si domů nějaké dobré víno z místních sklípků nebo gurmánské speciality z farního obchůdku.