Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Valtice – zámecký park plný dobrodružství – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 60 km
Kraj: Jihomoravský
Doprava
: autem (po D2 sjezd na Podivín), vlakem (nádraží od zámku vzdáleno 1,5 kilometru)


Rozlehlý zámecký park ve Valticích je skvělý tip na výlet pro všechny, kdo mají rádi na jednom místě spoustu možností vyžití.

Valtice leží na samé hranici s Rakouskem, z Brna je to sem přes 60 kilometrů, díky dálnici však cestu zvládnete za 50 minut a rozhodně nebudete litovat. Zatímco sousední Lednice (která je Brnu blíž) se nám zdá už turisty hodně přeplněná, ve Valticích je to prostředí stále vcelku přátelské a množství lidí rozumné. Což neznamená, že zde nebudete mít problém zaparkovat, pokud se sem vydáte v exponovaných víkendových dnech 🙂

Dojet můžete i vlakem, z Brna to trvá přes hodinu s přestupem v Břeclavi. Nevýhodou je, že nádražíčko (stanice Valtice-město) je trochu vzdálené od centra a k zámku půjdete přes 20 minut.

V zámeckém parku můžete například nasednout na koňský povoz a udělat si vyjížďku s koníky, děti si jízdu vyprosily a nakonec se moc líbila všem. Jízda trvá čtvrt hodiny, dospělý platí 100 Kč, děti do 15 let to mají za 50 Kč.

Na pokladně zámku je možné si vyzvednout herní plán a vydat se skrze zámecký park v rámci hravé naučné stezky. Bohužel, tuto informaci jsme zaznamenali až díky tabulce na konci výletu, takže ji budeme muset vyzkoušet někdy příště. Info o stezce na stránkách zámku najdete zde.

Součástí zámeckého parku je dále Žabí sklep, kde je umístěna výstava Tajuplný svět, milovníci záhad a tajemství by to určitě měli vyzkoušet (my osobní zkušenost nemáme). Pokud nechcete děti unavovat prohlídkou zámku, můžete je vzít jen do místnosti na nádvoří, kde se vystavují pohádkové kostýmy z filmu Marie Terezie, který se tu natáčel (vstupenka pro dospělého je za 70 Kč, pro děti od 6 let za 50 Kč). Součástí zámku je také třeba vinotéka, zámecké knihkupectví nebo čokoládovna. Prostě potěšení pro všechny smysly.

Hned vedle zámku je pak kouzelná bylinková zahrada (se samostatným vstupem 60 Kč pro dospělého). V okolí je pak nespočet vinných sklepů, nejstarší a největší je Zámecký sklep, který funguje jako samostatný prohlídkový okruh zámku.

Vypravíte-li se do Valtic, doporučujeme výlet spojit s překrásným prostorem Zahrada cafe Valtice pod Kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Mají tu velikánské pískoviště a opravdu krásný bezpečný výběh pro děti, takže zatímco si děti hrají, vy si vychutnáváte skvělou kávu a dortík ve stínu stromů nebo v blízkosti rozkvetlých bylin. Pokud se do Valtic vrátíme, tak z velké části kvůli tomuhle místu 😉

Leave a Reply