Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Čejkovice – výlet do vinic za parádním hřištěm – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 55 km
Kraj: Jihomoravský kraj, okres Hodonín
Doprava:
autem: Po dálnici D2 se sjezdem na Velké Bílovice/ po dálnici D1 se sjezdem na Slavkov u Brna nebo přes Chrlice a Klobouky u Brna, cesta trvá zhruba 45 minut.


Čejkovice na Hodonínsku jsou známé především jako sídlo bylinkové společnosti Sonnentor, která sama stojí za samostatný výlet (info zde). Bylo by však škoda skončit putování do této malebné obce pouze výletem do Sonnentoru. Čejkovice leží v krásném kraji, už jen z těch vinic okolo můžete slušně dobít baterky. Co je však hlavní: na travnaté ploše v blízkosti kostela najdete parádní hřiště. Vlastně je to jedno z nejlepších hřišť, na kterém jsme dosud byli.

Hřiště leží trochu ukryté až za malým parkovištěm, o to větší klidová zóna to tu je. Na hřišti najdete dvě lanovky (což je úplně parádní věc především pro sourozence 🙂 ), skvělý domeček s rourovitou skluzavkou a pak také mini lanové centrum, které uspokojí každé větší dítě.

My jsme v Čejkovicích na hřišti strávili opravdu mnoho času a kdyby bylo na dětech, nejspíš bychom odsud ani neodjeli za dalšími cíli. Bylo by však škoda nepodívat se například do blízké a opravdu moc příjemné kavárny Čejka café, která ve zdejším vinařském kraji zkouší prorazit s výbornou výběrovou kávou, domácími limčami, pečenými i nepečenými dezerty. Podle nás to zvládá na jedničku.