Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Zámecký park Slavkov – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 20 km
Kraj: Jihomoravský, okres Vyškov
Doprava:
autem: cesta trvá 20 minut
autobusem: Z Brna se do Slavkova dostanete pohodlně autobusem ze Zvonařky (za cca 20 minut)
vlakem: Z Brna-hlavního nádraží jezdí do Slavkova osobní a spěšné vlaky směr Kyjov / Uherské Hradiště. Spěšný vlak sem jede 25 minut, osobní vlak o deset minut déle. Z nádraží k zámku je to 1,4 km.
Kočárky: ano, bez výhrad
Pozor! Do parku není dovolen vstup pejskům.


Zámek Slavkov–Austerlitz je jeden z nejhezčích zámků na jižní Moravě, jeho krásné prostředí dokresluje zámecký park, kde jsou velice vstřícní vůči dětským návštěvníkům.

Pravidelně tu totiž připravují pátrací hry: po zámeckém parku jsou rozmístěna označená stanoviště s úkoly a děti na nich odpovídají na otázky či sbírají hesla potřebná k vyluštění hádanky. Pro aktuální program v parku určitě doporučujeme mrknout na stránky zámku.

Po splnění úkolů jsou pak pro děti připravené balíčky s odměnou, které se vyzvedávají buď v informačním centru nebo v zámeckém foodtrucku před ním. Zde se také můžete dobře občerstvit.

V zámeckém parku je navíc bezva hřiště, které děti určitě potěší. Výlet sem je krásný v každém ročním období, nám se nejvíce osvědčil podzim, kdy je možné v parku sbírat kaštany a nechat se fascinovat barevným listím vzrostlých stromů, které lemují trávník, jenž v sezóně slouží jako golfové hřiště. Na sochách lemujících cesty v horní části parku se nám také podařilo nalézt několik malovaných kamínků, tak na ně při procházce můžete číhat 🙂

Skvělé je, že do Slavkova se dostanete pohodlně autem, autobusem i vlakem a cestu zvládnete do půl hodiny.

Pokud budete ve Slavkově trávit čas, pak můžeme doporučit dětskou hernu Vlnka nebo kavárnu na náměstí Styl café.

A na závěr upozornění, že do parku se nesmí na kole ani s pejskem 🙁