Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Zlatá farma – Štětovice – Rodičem v BrněVzdálenost od Brna:
70 km, 50 minut
Kraj: Olomoucký, okres Prostějov
Doprava: nejlépe autem z Brna po D1, poté po D46 směr Prostějov sjet Exit 24 Kojetín Prostějov – centrum.

Zlatá farma je pro nás neskutečným objevem. Jestli nás nějaké místo nadchlo, tak to je rozhodně právě tahle farma. Sice je to z Brna trochu dál, ale je to stále na dojezd do hodinky (což je náš limit z Brna), přesněji zhruba za 50 minut.
Farma může být skvělou zastávkou při cestě směrem na Olomouc, kterou děti jistojistě ocení. Musím popravdě říct, že náš syn nebyl ještě nikde tak nadšený, jako tady. Je tu tolik vyžití pro děti. Samozřejmě největším lákadlem jsou zvířátka a že jich tu je. Ještě nikdy jsme se nedostali ke kravičkám tak blízko, nikdy jsme si nepohladili telátko a tady jsme se kraviček nabažili do sytosti. Ze zvířátek zde ještě můžete vidět kozy, slepičky, morčátka, prasátka, krocany, husy, králíky, holuby, ovečky a spoustu kočiček, které se tu procházejí a polehávají všude kolem. Jde vidět, že o všechny zvířátka je tu velmi dobře postaráno.

Kromě zvířátek je tu také dětské hřiště a neskutečný vozový park plný koloběžek, odrážedel, motorek, kol, traktůrků a všech možných dětských vozítek. Nechybí ani pískoviště opět přeplněné hračkami. Pro děti je to tu opravdový ráj a nebudou vědět kam dřív. Děti z venkovních aktivit asi nejvíce zaujala překážková dráha udělaná z balíků sena.

Nechybí ani prodejna Zlaté farmy, která nabízí nejen mléčné výrobku od mléka, jogurtů, másla, žervé, sýrů , ale i různé masné výrobky, vajíčka, koření, mošty, sirupy a spoustu dalšího. My jsme domů odcházeli s přeplněnou taškou a doma jsme si neskutečně pochutnávali.

Své chuťové pohárky jsme ale potěšili i přímo zde. Je tu totiž i skvělá kavárna u Zlatého vemínka, kde nabízejí výbornou kávu, spoustu zákusků a jsou tu velmi přátelští k dětem. V kavárně nechybí dětské židličky a skvěle vybavený dětský koutek se spoustou hraček. A když budete mít štěstí jako my, je možné že v kavárně potkáte i kočičku.
Doporučujeme si v prodejně také zakoupit pytlíček s jídlem pro zvířátka. Stojí 25 Kč a místní kozy a ovečky vám za něj budou moc vděční (a děti za tu možnost krmení rozhodně také 😉).

Odkaz na webové stránky Zlaté farmy zde.