Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Bučovice – lesopark a zámecký park – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 35 km
Kraj: Jihomoravský kraj, okres Vyškov
Doprava:
autem: Po dálnici se sjezdem na Slavkov u Brna nebo přes Šlapanice, cesta trvá zhruba půl hodiny
vlakem: Zastávka Bučovice leží na trati z Brna do Veselí nad Moravou, cesta trvá 50 minut. Z vlakové zastávky do zámeckého parku se dostanete za 10 minut, do lesoparku Kalvárie to trvá pěšky necelou půlhodinu.


K výletu do Bučovic nás namotivoval nově obnovený lesopark Kalvárie a Hradisko. Musíme říct, že jeho obnova se velmi povedla. Lesopark protíná nespočet cest, nechybí spousta posezení, 2 altánky, přičemž z toho malého je nejhezčí výhled na město Bučovice. Děti jistě potěší i malá prolézací sestava či broukoviště. Dospělí ocení klid a odpočinek ve stínu stromů a je zde i veřejné ohniště.

My jsme náš výlet odstartovali a auto zaparkovali na konci ulice Studentská. Je zde velké parkoviště a je to velmi dobrý výchozí bod, je to odsud kousek do lesoparku a také zhruba 500 m k zámku Bučovice.

V době naší návštěvy ještě chyběly informační panely, takže doporučujeme si u vstupu do lesoparku vyfotit mapu, abyste měli přehled, kde co najdete, a nic jste nevynechali. Každý z altánků se nachází na opačné straně lesoparku, my však doporučujeme navštívit oba dva. Z toho malého je nádherný výhled na celé město. U velkého zase najdete příjemné posezení, velký most i Čertův můstek.

My jsme v lesoparku strávili příjemné 2 hodiny. Poté jsme se přesunuli k zámku. Jelikož už bylo po otevírací době zámku, navštívili jsme alespoň zámeckou zahradu a dětské hřiště hned vedle ní, i tak byly děti nadšené. Kdybychom však stihli otevírací dobu, určitě bychom nevynechali i prohlídku zámku a občerstvení v Kavárně NA ZÁMKU.

Informace o zámku, prohlídkové okruhy, otevírací dobu najdete na webových stránkách zámku:
www.zamek-bucovice.cz

Comment (1)

  • Jana| 22. 2. 2022

    Díky za tip. Přidala bych pár postřehů z lesoparku. Delší chůze po kamenných chodnících je nepříjemná a únavná. Pro kočárky je to tu absolutně nepřístupné a neschůdné. A pokud se vám poštěstí být v lesoparku za větru a deště, a budete mít nápad, schovat se v altánku, tak na to zapomeňte – přes stěnu z kolmých prken fučí i prší. No a pokud byste si náhodou potřebovali odskočit, tak máte smůlu – v celém lesoparku není jediné WC.
    Toto místo pamatuji před touto rekonstrukcí. Finanční injekce nebyla malá, přesto je tu spousta neupravených míst, náletů, proschlých stromů. Mám pocit, že se nejvíc napakovali projektanti a ti, kteří stavěli naprosto nesmyslné altány. Za 30 milionů to mohlo vypadat jako opravdu pěkný park.

  • Leave a Reply