Vzdálenost od Brna: 35 km
Kraj: Jihomoravský kraj, okres Vyškov
Doprava:
autem: Po dálnici se sjezdem na Slavkov u Brna nebo přes Šlapanice, cesta trvá zhruba půl hodiny
vlakem: Zastávka Bučovice leží na trati z Brna do Veselí nad Moravou, cesta trvá 50 minut. Z vlakové zastávky do zámeckého parku se dostanete za 10 minut, do lesoparku Kalvárie to trvá pěšky necelou půlhodinu.


K výletu do Bučovic nás namotivoval nově obnovený lesopark Kalvárie a Hradisko. Musíme říct, že jeho obnova se velmi povedla. Lesopark protíná nespočet cest, nechybí spousta posezení, 2 altánky, přičemž z toho malého je nejhezčí výhled na město Bučovice. Děti jistě potěší i malá prolézací sestava či broukoviště. Dospělí ocení klid a odpočinek ve stínu stromů a je zde i veřejné ohniště.

My jsme náš výlet odstartovali a auto zaparkovali na konci ulice Studentská. Je zde velké parkoviště a je to velmi dobrý výchozí bod, je to odsud kousek do lesoparku a také zhruba 500 m k zámku Bučovice.

V době naší návštěvy ještě chyběly informační panely, takže doporučujeme si u vstupu do lesoparku vyfotit mapu, abyste měli přehled, kde co najdete, a nic jste nevynechali. Každý z altánků se nachází na opačné straně lesoparku, my však doporučujeme navštívit oba dva. Z toho malého je nádherný výhled na celé město. U velkého zase najdete příjemné posezení, velký most i Čertův můstek.

My jsme v lesoparku strávili příjemné 2 hodiny. Poté jsme se přesunuli k zámku. Jelikož už bylo po otevírací době zámku, navštívili jsme alespoň zámeckou zahradu a dětské hřiště hned vedle ní, i tak byly děti nadšené. Kdybychom však stihli otevírací dobu, určitě bychom nevynechali i prohlídku zámku a občerstvení v Kavárně NA ZÁMKU.

Informace o zámku, prohlídkové okruhy, otevírací dobu najdete na webových stránkách zámku:
www.zamek-bucovice.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *