Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Náměšť nad Oslavou – Rodičem v Brně

Vzdálenost od Brna: 40 km 
Kraj: Vysočina, okres Třebíč
Doprava
:
autem po D1 nebo přes Rosice,
vlakem na trase Brno–Jihlava, nádraží od centrálního náměstí vzdáleno necelý kilometr


Malebné městečko Náměšť nad Oslavou je krásným výletním cílem, který potěší celou rodinu. Přestože městečko leží formálně už na Vysočině, dojedete sem z Brna pohodlně autem i vlakem a cesta vám zabere zhruba třičtvrtě hodiny.

Výlet můžete odstartovat v Cukrárně u Ráčků na náměstí, kde si můžete vybrat třeba zmrzlinu. Kousek odsud, za místním domem dětí a mládeže pak najdete veřejnosti přístupné hřiště a sportoviště  (za ZŠ Komenského).

Nejkrásnější částí městečka je pak proslulý kamenný most se sochami na obou stranách – asi každému připomene zmenšený Karlův most v Praze.

Ze břehu je krásný výhled na náměšťský zámek na kopečku, najdete tu sochu vodníka a současně je tu poměrně dobrý přístup do řeky, takže na osvěžení dětí v horkých dnech úplně ideální cíl.

Při návštěvě Náměšti pak vřele doporučujeme zavítat do Kavárny Pohodička, která zároveň funguje jako tréninkové centrum pro osoby s mentálním postižením. Nejen, že si tu budete připadat jako v obýváku, ale uvaří vám skvělou kávu, osladí život dortíkem či palačinkami a hlavně tu počítají i s dětmi, pro které je tu nachystán milý hrací koutek.

Nebude-li vám to stačit, můžete si vyšlápnout k samotnému zámku, případně udělat nenáročnou vycházku do přilehlé obory, kde chovají daňky. V letních dnech můžete zamířit k rybníku Rathan na opačné straně města.

Na silnici směrem z Náměšti směrem k dálnici D1 pak najdete Restaurant na Statku, kde je pro návštěvníky k dispozici minigolf, dětské hřiště a zoo farma. Městečko Náměšť má tedy rozhodně co nabídnout.

Pokud budete v Náměšti během festivalu Folkové prázdniny, dost možná narazíte na mnohé koncerty, vystoupení nebo na možnost různých tvoření a dílen pro děti. Nám se při naší letní návštěvě podařilo zúčastnit se keramické dílničky.