Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Živá voda – Modrá – Rodičem v Brně

Na tento výlet doporučuji vyhradit celý den, protože i okolí má opravdu co nabídnout. Od Brna je Modrá vzdálena cca 75 km. Hlavním lákadlem je ojedinělý podzemní tunel. Nachází se v hloubce 3,5 metru pod hladinou a má délku 8 metrů. Seznámíte se zde s životem ve vodě i kolem vody při procházce relaxační stezkou podél potoka s kaskádami.
V teplých měsících se v rámci prohlídky můžete vykoupat v přírodním koupacím biotopu.

Hned vedle Živé vody je i Archeoskanzen Modrá. Vstupné se zde planí zvlášť. Velkomoravské sídliště středního Pomoraví je významným subjektem názorně osvětlující jednu z nejvýznamnějších etap našich národních dějin. Skanzen žije každodenním životem, naučnými představeními, programy, pokusnými tavbami kovů, výrobou keramiky, zemědělskou výrobou i neustále prováděným archeologickým výzkumem.

Když už zde budete, doporučuji navštívit i Terárium Modrá. Je to zhruba 300 m procházkou od Živé vody (není třeba přejíždět autem, je to opravdu kousek).  K vidění jsou tu zástupci největších a nejjedovatějších hadů, rozmanité druhy pralesních pouštních ještěrů a ještěrek. Na vlastní oči uvidíte ve svém domovském prostředí anakondu a krajty velkých rozměrů, nádherné pestré hroznýše, dospělého kajmana, plivající kobru červenou, chameleony, zástupce varanů, kajmanku dravou, pavouky, štíry a žáby.

Ve Velehradu pak doporučujeme aspoň na chviličku navštívit tamní dětské hřiště u Základní školy. Sem už budete muset kousek přejet autem, ale opravdu stojí za to. Je veliké se spoustou atrakcí, že děti nebudou vědět kam dřív. Je zde i stánek s občerstvením, ale spíše na zakoupení lehkého občerstvení a nápojů.

OTEVÍRACÍ DOBA Živé vody:

Zimní: 1. 11. – 31. 3.
úterý – neděle 10:00 – 16:00
v pondělí zavřeno
Letní: 1. 4. – 31. 10.
denně: pondělí – neděle 9:00 – 17:00
ZÁKAZ VSTUPU SE PSY!

Adresa:
Areál Živá Voda:
Modrá 233
687 06 Modrá

Leave a Reply