Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Lednicko-valtický areál na kánoi – Rodičem v Brně

Zámek v Lednici a jeho kouzelný zámecký park zná asi každý. Málokdo ale ví, že zde můžete zažít parádní vodácké dobrodružství po proudu Zámecké Dyje, a to téměř bez lidí. Tahle řeka je velmi klidná, jako dělaná pro rodiny s dětmi a nevyžaduje nějaké extra velké vodácké dovednosti.

My jsme náš výlet začali v Bulharech, kde jsme měli domluvené předání zapůjčených kánoí a potřebného vybavení. Trasu si však můžete zvolit i delší, až z Nových mlýnů. Bulhary jsme zvolili kvůli odpolednímu spánku, který děti ještě potřebují. Tato trasa je na dopoledne jak dělaná, celá nám zabrala asi 4 hodiny, ale jeli jsme opravdu velmi pozvolným tempem a udělali si téměř hodinovou přestávku v tábořišti Nejdek.

Zámecká Dyje protéká lužním lesem a nečekejte žádnou nudu. Po chvilce plavby vás pohltí les, kde si budete připadat jak v džungli. Co chvíli se budete vyhýbat překážkám v podobě padlých stromů a větví, vše se dá ale bez problémů objet. Díky těmto překážkám je trasa zábavnější a dobrodružnější. Určitě zde potkáte spoustu zvířat např. kačen, volavek ale i třeba vážek, všude kolem uslyšíte kuňkat žáby a pokud se pozorně zadíváte, lze vidět i spoustu stop, že tu žijí bobři.

Zhruba v polovině cesty uvidíte maják, kde je tábořiště s názvem Paliště Nejdek, zde se můžete občerstvit, a to buď přímo v tábořišti, nebo o 100 m vzdáleném občerstvení U Jendy, kde je pro děti i pískoviště a trampolína.

Po přestávce v tábořišti jsme pokračovali dále směr Lednice. U tábořiště je jediný jez, který se dá krásně sjet. Prvně jsme měli trochu strach, ale vyslali jsme nejodvážnější posádku a zjistili, že se dá jez opravdu bez nabrání vody krásně zvládnout.

Po příjezdu do Lednice už na nás čekalo auto, kde jsme vrátili kánoe a udělali si ještě malý výlet do zámeckého parku. Bohužel naše půjčovna nenabízela cestu zpět do Bulhar, zpět se ale můžete svézt autobusem, co jezdí každou chvíli, anebo si vzít taxi (pán od lodí vám dá kontakt), což v případě více rodin vyjde skoro na stejné peníze. My jsme to vyřešili tak, že jsme tatínky poslali pro auta taxíkem a maminky s dětmi si ještě užívaly krásy Lednice.

Kánoe jsme měli zapůjčené z www.pujcovnadyje.cz, ale můžete se obrátit třeba na www.lodedyje.cz, kteří nabízejí i zapůjčení koloběžek na část cesty, což může být další zpestření výletu.

Náš tip na závěr: Pokud byste se chtěli v Lednici dobře najíst, pak pro rodiny s dětmi doporučujeme restauraci Včelařský dvůr, kde je i malé dětské hřiště, anebo restauraci U Tlustých, kde je pěkný dětský koutek.

Leave a Reply