Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Nejlepší dětská hřiště v Brně a okolí – Rodičem v Brně

Hřiště s nejkrásnějším výhledem na Kraví hoře

Jestli tohle není nejlepší hřiště v Brně, je to rozhodně hřiště s tím nejlepším výhledem. Najdete ho Kraví hoře: v létě je součástí placeného areálu koupaliště, na jaře a na podzim je do něj však volný přístup. Pro děti je to parádní výběh s nespočtem různých prolízaček a pavoučích sítí.

Více info: Hřiště na Kraví hoře

Hřiště v Tyršově sadu

Kousíček od nejrušnějšího centra města se nachází trochu přehlížený park, tedy vlastně sad. Uvnitř najdete také originální dětské hřiště, namísto tradičních prolézaček tu totiž potkáte nespočet zvířecích prvků. Zvířátka tu můžete potkat i živá, součástí parku je také kozí výběh.

Více info: Hřiště v Tyršově sadu

Dětské hřiště Halda u Medláneckého rybníku

Úžasné dětské hřiště Halda najdete v brněnských Medlánkách u Medláneckého rybníku. Hřiště je veliké, rozděleno na hřiště pro menší děti, kde na písku najdete spoustu hraček (pro nás, kteří s sebou nenosí stále bábovičky úplně úžasné), a vedle je dobrodružné hřiště s parádní prolézačkou pro větší děti od cca 5 let.

Více info: Dětské hřiště Halda u Medláneckého rybníku

Zámecké hřiště v Zámeckém parku Medlánky

Brněnskou část Medlánky bychom nominovali na vítěze mezi městskými částmi Brna, co se dětských hřišť týče. Promyšlené zámecké hřiště přebírá štafetu od našeho dřívějšího favorita – hřiště Halda u Medláneckého rybníka.

Více info: Zámecké hřiště v Zámeckém parku Medlánky

Park Sadová

Park Sadová v Brně-Králově Poli na ulici Zaječí hora byl otevřen v červenci roku 2020. Tenhle park byl financován z participativního rozpočtu města Brna, díky kterému se v Brně otevřelo už několik parádních hřišť a realizuje se spoustu zajímavých projektů. Za nás je i tohle hřiště na jedničku.

Více info: Park Sadová

Lanáček ve Fit4all

Venkovní lanové hřiště Lanáček je oblíbenou atrakcí pro děti v Brně-Novém Lískovci. Patří pod sportovní centrum Fit4all, na venkovním hřišti o ploše více než 1300 m² si děti mohou užívat dvě dráhy se záchrannými sítěmi rozdělené podle náročnosti pro mladší a starší děti, skluzavky, lanovku, pískoviště, houpačku hnízdo, trampolíny a mnoho dalších zábavních prvků.

Více info: Lanáček ve Fit4all

Hřiště v areálu U Hrocha

Sportovní areál U Hrocha nabízí volně přístupné dětské hřiště se spoustu prvků, včetně nafukovacích bublin pro větší i menší děti. Jde o velmi vyhledávaný cíl především díky své poloze – nachází se na pomezí Komína, Žabovřesk a Jundrova v blízkosti oblíbené cyklostezky podél řeky Svratky.

Více info: Hřiště v areálu U Hrocha

Wilsonův les plný dětských hřišť

Wilsonův les je rozhodně jedno z nejlepších míst v Brně na procházky s dětmi. Děti zajisté potěší, že je plný dětských hřišť, a rodiče zase ocení příjemný klid a únik z městského ruchu. Wilsonův les, či spíše lesopark, je se svojí rozlohou téměř třicet pět hektarů největším lesoparkem v Brně.

Více info: Wilsonův les

Vodní hřiště v Lužánkách

Nejznámější a největší park v Brně nabízí zelenou idylku uprostřed města. Lužánky jsou velmi oblíbeným cílem všech generací, rodiče s dětmi tady ale nejspíš potkáte nejčastěji. Velmi oblíbené je vodní hřiště přiléhající k obnovenému (dříve dopravnímu) hřišti s hradištěm.

Více info: Hřiště s vodními prvky v Lužánkách

Líšeňská rokle - hřiště

Uprostřed líšeňského sídliště najdete doslova ráj pro rodiny s dětmi, a to na místě, které se nazývá Líšeňská rokle. Na 11 hektarech plochy jsou vybudovaná dětská hřiště, které jsou rozděleny do 4 částí – hřiště pro mladší děti, starší děti, fitpark a také klecové hřiště třeba na fotbálek, florbal apod.

Více info: Líšeňská rokle

Park pod Plachtami

V parku o rozloze přes 2,5 hektaru v brněnské městské části Nový Lískovec najdete moc pěkné dětské hřiště. To je rozděleno na dvě části: pro větší a malé děti. Pro malé děti je hřiště oploceno a nachází se zde zastíněné dětské pískoviště, pirátská loď se skluzavkou nebo houpačky. Větší děti potěší třeba malá horolezecká stěna, maják a lanovka.

Více info: Park pod Plachtami s pěkným dětským hřištěm

Hřiště s bosou stezkou v Bosonohách

Kde jinde v Brně hledat stezku bosou nohou než v městské části Bosonohy. Najdete ji na ulici Vzhledná v areálu sportovního hřiště, kde je celoročně přístupná a otevřená veřejnosti. Na stezku bosou nohou se dostanete přes pěkné dětské hřiště, takže návštěvu obou atrakcí rozhodně spojte.

Více info: Bosá stezka v Bosonohách

Sportoviště Kamechy

Sportoviště Kamechy si rozhodně zaslouží místo v kategorii nejlepší hřiště v Brně. Najdete ho v Brně-Bystrci v části Kamechy na ulici Říčanská. Tohle hřiště má dokonce svého správce a je to opravdu znát. Všude je krásně čisto, jsou tu okolo vysázené květiny a dokonce je tu i veřejná toaleta, což nabízí málokteré hřiště.

Více info: Sportoviště Kamechy

Hřiště Brechtova na Lesné

Zrekonstruované hřiště na Lesné nabízí spoustu zážitků pro malé i velké děti. Díky netradičním prvkům jako je zdvojená skluzavka, prolézací tunel nebo velké kamínkové jezírko s bagříky, tu děti zažijou zase novou zábavu, kterou jinde v Brně nenajdete.

Více info: Hřiště Brechtova na Lesné

Juliánovské hřiště

Pečlivě ukrytý poklad mezi blokem domů. Juliánovské hřiště je vysněným cílem každého dítěte, kterého baví skluzavky a tobogány. Dvě tubusové skluzavky činí z tohoto hřiště jedinečný zábavní prvek pro děti, odkud je horko těžko budete dostávat domů.

Více info: Juliánovské hřiště

Hřiště u Holáseckých jezer

Tohle hřiště není sice až tak veliké a dobře vybavené, leží však na krásném místě. Nedaleko od něho cca 200 m se nachází Holásecká jezera. Hřiště je vybavené skluzavkou, houpačkami a super kolotočem, který děti vždy na dlouho zabaví. Také je tu spousta stromů zajišťujících v horkých dnech příjemný stín.

Více info: Hřiště u Holáseckých jezer

Hřiště za Avionem

Hřiště za Avionem patří k našim nejoblíbenějším v Brně. Děti ho mají rádi, hlavně díky točivé skluzavce i z důvodu, že tu nebývá moc lidí. Najdete ho za Avionem Shopping Parkem v Brně – Horních Heršpicích. Leží u velmi známe a oblíbené cyklostezky podél Svratky.

Více info: Hřiště za Avionem

Olympia park

V našem výběru nejlepších hřišť nemůže chybět Olympia park v Brně-Modřicích. Je to nejrozsáhlejší park plný hřišť se spoustou vyžití, a to včetně sportovního. Park se těší velké oblibě, což je bohužel někdy znát i na jeho velké návštěvnosti. Vychytáte-li však dobrý čas, budete z návštěvy hřiště nadšení.

Více info: Olympia park

Dětské hřiště v Kníničkách

Celý areál tohoto hřiště je jedno velké pískoviště, najdete tu velkou prolézací sestavu, horolezeckou stěnu a fitness park. Nechybí oblíbený bagřík. Pokud se sem vydáte MHD, můžete si k hřišti udělat skvělou procházku ze zastávky Zoologická zahrada kolem Svratky.

Více info: Dětské hřiště v Kníničkách – Dolní louky

Park Ramešova (Cihelka) v Králově Poli

Parádní hřiště se skvělými lanovými prolézačkami najdete kousek od stadionu Zbrojovky. Brno-Královo Pole zůstávalo trochu opomíjené v naší sekci nejlepších hřišť, díky tomuto parku to však už naštěstí neplatí.

Více info: Park Ramešova (Cihelka) v Králově Poli

Cacovický ostrov

Cacovický ostrov na rozhraní tří brněnských čtvrtí je doslova rájem pro děti. Při jeho návštěvě potkáte hned dvě dětská hřiště, navíc tu je pumptracková dráha, workoutové hřiště a oblíbená lanovka.

Více info: Cacovický ostrov

Barevné hřiště a pirátské hřiště – Starý Lískovec

Příležitost k maximálnímu vyřádění se nabízí ulice Bosonožská ve Starém Lískovci. Kousek od sebe tu najdete hned dvě pěkná dětská hřiště. Jedno netradiční s barevným povrchem za Mateřskou školkou (již tedy spadá pod ulici Sevastopolskou) a jedno pirátské hřiště vedle školy.

Více info:Barevné hřiště a pirátské hřiště – Starý Lískovec

Hřiště Pellicova pod Špilberkem

Hřiště podél ulice Pellicova není z těch nejnovějších, zároveň jde ale o rozsáhlé hřiště pod Špilberkem, kterým vezmete zavděk vždy, když se ocitnete uprostřed města. Spojit porcházku na hrad s návštěvou tohoto hřiště bude vždy dobrý nápad.

Více info: Hřiště Pellicova pod Špilberkem

Hřiště Soběšická, Brno-Lesná

Skvělý prostor, který nabízí zábavu pro malé i velké. Hřiště s barevným pěnovým povrchem sousedí s venkovní posilovnou, ohrazeným sportoviště a relaxační zónou. Nechybí velké pískoviště a nezbytná lanovka. Děti se tu rozhodně vyřádí, rodiče zase potěší blízká restaurace.

Více info: Hřiště Soběšická, Brno-Lesná

Lelekovice – dětské hřiště s lanovou stezkou

Parádní hřiště najdete v Lelekovicích za obecním úřadem. Autem jste tu z Brna za pár minut a je tu i dobré autobusové spojení. Tohle hřiště se pyšní největší lanovou stezkou, jakou jsme v okolí Brna viděli, a také parádní pumptruck stezkou pro malé cyklisty. Děti se tu zabaví opravdu na velmi dlouho.

Více info: Lelekovice – dětské hřiště s lanovou stezkou

Hřiště v zámeckém parku Oslavany

Opravdu krásné dětské hřiště najdete v zámeckém parku v Oslavanech, které jsou vzdálené 25 km jihozápadně od Brna. Nové dětské hřiště je inspirováno tím, co ovlivňovalo život v Oslavanech po několik staletí: těžbou uhlí. Hřiště je rozděleno na dvě části, a to část pro starší děti a pro ty nejmenší.

Více info: Hřiště v zámeckém parku Oslavany

Kousek Londýna v Bedřichovicích

Bedřichovice jsou malá vesnička, část města Šlapanice v okrese Brno-venkov. A právě v této vesničce najdete jedno krásné netradiční hřiště inspirované Londýnem, které vytvořila výtvarnice Kateřina Šedá.

Více info: Kousek Londýna v Bedřichovicích

Hřiště U Sovy v Řícmanicích

Lehnout si na dřevěné lehátko a nechat se nabíjet výhledem do protějších zalesněných kopců, zatímco děti se hrají na krásném hřišti plném barevných dřevěných zvířátek. Není to sci-fi, ale realita povedeného hřiště v Řícmanicích, kousíček za Brnem.

Více info: Hřiště U Sovy v Řícmanicích

Do Omic nejen za zvířátky a skvělým hřištěm

Omice jsou taková nenápadná vesnička na kopci, pár kilometrů za Brnem (cca 5 km od Bosonoh) a málokdo tuší, jaký poklad v sobě ukrývá. Není to jen všudypřítomný výhled na Bobravu, ale hlavně skvělé dětské hřiště s jedinečným výhledem a zvířátka.

Více info: Do Omic za zvířátky a skvělým hřištěm

Hřiště u Staré pily v Rajhradě

Parádní utajené hřiště, které nenajdete zaznačené v mapě, ale rozhodně by nemělo uniknout vaší pozornosti, pokud do Rajhradu míříte. Hřiště má velkou výhodu v tom, že se nachází na malébném břehu rybníka a hned za ním se nachází brána do Rajhradské bažantnice.

Více info: Hřiště u Staré pily v Rajhradě

Rekreační oblast Palava – Blansko

Co potřebují děti k maximální spokojenosti? Pěkné dětské hřiště, vodu, občerstvení a les. Na Palavě najdete vše při jednom. A dětské hřiště tu není jen tak ledajaké, ale jedno z nejlepších, co známe.

Více info: Rekreační oblast Palava – Blansko

Indiánské hřiště Neslovice

Indiánské hřiště v Neslovicích u ulice Žleb je jedním slovem jedna velká paráda. Určitě si své místo nejlepších hřišť v okolí Brna zaslouží. Je tady totiž nespočet vyžití pro celou rodinu a co víc si přát, než mít Bobravu hned za zády...Hřiště se tak dá krásně spojit s příjemnou procházkou v přírodě (i když tedy upřímně nevíme, zda se vám podaří děti z hřiště na procházku dostat 😊). 

Více info: Indiánské hřiště Neslovice

Rajhradické dřevěné hřiště

Stále jsme přemýšleli, zda tohle dřevěné hřiště plné vyřezávaných houbiček, zvířátek a dřevěných prvků zařadit do naší kategorie nejlepších hřišť. Hřiště je přeci jen menší, dřevěné prvky už také něco pamatují. Pak se ovšem hřiště rozrostlo i o další moderní prvky jako je lanovka, obří pyramida, kolotoč nebo workout hřiště a teď už zde rozhodně zařazeno být musí.

Více info: Rajhradické dřevěné hřiště

Velké Bílovice - skvělý sportovní areál s dětským hřištěm

Tohle hřiště je jak dělané pro všechny milovníky cyklistiky, koloběžek i bruslí. Je tu dlouhá a široká okružní trasa kolem celého sportoviště pro kola i brusle, největší pumptrack, jaký jsme zatím potkali, i veliký skatepark. Takže, až sem vyrazíte, nezapomeňte přibalit cokoli, co má kola. 

Více info: Velké Bílovice – kaplička na Hradišťku a skvělé dětské hřiště