Hřiště s nejkrásnějším výhledem na Kraví hoře

Jestli tohle není nejlepší hřiště v Brně, je to rozhodně hřiště s tím nejlepším výhledem. Najdete ho Kraví hoře: v létě je součástí placeného areálu koupaliště, na jaře a na podzim je do něj však volný přístup. Pro děti je to parádní výběh s nespočtem různých prolízaček a pavoučích sítí.

Více info: Hřiště na Kraví hoře

Kousek Londýna v Bedřichovicích

Bedřichovice jsou malá vesnička, část města Šlapanice v okrese Brno-venkov. A právě v této vesničce najdete jedno krásné netradiční hřiště inspirované Londýnem, které vytvořila výtvarnice Kateřina Šedá.

Více info: Kousek Londýna v Bedřichovicích

Dětské hřiště Halda u Medláneckého Rybníku

Úžasné dětské hřiště Halda najdete v brněnských Medlánkách u Medláneckého rybníku. Hřiště je veliké, rozděleno na hřiště pro menší děti, kde na písku najdete spoustu hraček (pro nás, kteří s sebou nenosí stále bábovičky úplně úžasné), a vedle je dobrodružné hřiště s parádní prolézačkou pro větší děti od cca 5 let.

Více info: Dětské hřiště Halda u Medláneckého rybníku

Zámecké hřiště v Zámeckém parku Medlánky

Brněnskou část Medlánky bychom nominovali na vítěznou městkou část Brna, co se dětských hřišť týče. Do teď bylo našim favoritem hřiště Halda v Medlánkách, po návštěvě hřiště v Zámeckém parku však přebírá prvenství právě tohle Zámecké hřiště.

Více info: Zámecké hřiště v Zámeckém parku Medlánky

 

 

Park pod Plachtami

Park o rozloze přes 2,5 hektaru se nachází mezi Slunečnou ulicí a ulicí Lány v brněnské městské části Nový Lískovec a nachází se v něm i moc pěkné dětské hřiště. To je rozděleno na dvě části pro větší a malé děti. Pro malé děti je hřiště oploceno a najdete zde zastíněné dětské pískoviště, pirátskou loď se skluzavkou a houpačky

Více info: Park pod Plachtami s pěkným dětským hřištěm

Lanáček ve Fit4all

Venkovní lanové hřiště Lanáček je oblíbenou hravou atrakcí pro děti, a ty naše nejsou výjimkou. Nachází se v Brně – Novém Lískovci a patří pod sportovní centrum Fit4all. Na venkovním hřišti o ploše více než 1300 m² si děti mohou užívat dvě dráhy se záchrannými sítěmi rozdělené podle náročnosti pro mladší a starší děti, skluzavky, lanovku, pískoviště, hračky, houpačku hnízdo, trampolíny, vzduchovou trampolínu a mnoho dalších zábavních prvků.

Více info: Lanáček ve Fit4all

Hřiště v areálu U Hrocha

Sportovní areál U Hrocha nabízí volně přístupné dětské hřiště se spoustu prvků, včetně nafukovacích bublin pro větší i menší děti. Jde o velmi vyhledávaný cíl rodičů, především díky své poloze – nachází se na pomezí Komína, Žabovřesk a Jundrova v blízkosti oblíbené stezky podél Svratky, takže sem při své cestě za oddychem zavítá spousta cyklistů.

Více info: Hřiště v areálu U Hrocha

 

 

Wilsonův les plný dětských hřišť

Wilsonův les je rozhodně jedno z nejlepších míst v Brně na procházky s dětmi. Děti zajisté potěší, že je plný dětských hřišť, a rodiče zase ocení příjemný klid a únik z městského ruchu. Wilsonův les, či spíše lesopark, je se svojí rozlohou téměř třicet pět hektarů největším lesoparkem v Brně.

Více info: Wilsonův les

Vodní hřiště v Lužánkách

Nejznámější a největší park v Brně nabízí zelenou idylku uprostřed města. Lužánky jsou velmi oblíbeným cílem všech, rodiče s dětmi tady nejspíš potkáte nejčastěji. Velmi oblíbeným cílem dětí je vodní hřiště přiléhající k obnovenému (dříve dopravnímu) hřišti.

Více info: Hřiště s vodními prvky v Lužánkách

Hřiště u Holáseckých jezer

Tohle hřiště není sice až tak veliké a dobře vybavené, leží však na krásném místě. Nedaleko od něho cca 200 m se nachází Holásecká jezera. Hřiště je vybavené skluzavkou, houpačkami a super kolotočem, který naše děti vždy na dlouho zabaví. Je tu spousta stromů zajišťujících v horkých dnech příjemný stín.

Více info: Hřiště u Holáseckých jezer

Hřiště za Avionem

Hřiště za Avionem patří k našim nejoblíbenějším v Brně. Děti ho mají rádi, hlavně díky točivé skluzavce i z důvodu, že tu nebývá moc lidí. Najdete ho za Avionem Shopping Parkem v Brně – Horních Heršpicích. Leží u velmi známe a oblíbené cyklostezky podél Svratky.

Více info: Hřiště za Avionem

 

Olympia park

V našem výběru nejlepších hřišť nemůže chybět Olympia park v Brně-Modřicích. Je to nejrozsáhlejší park plný hřišť se spoustou vyžití, a to včetně sportovního. Park se těší velké oblibě, což je bohužel někdy znát i na jeho velké návštěvnosti.

Více info: Olympia park

Líšeňská rokle - hřiště

Uprostřed líšeňského sídliště najdete doslova ráj pro rodiny s dětmi, a to na místě, které se nazývá Líšeňská rokle. Na 11 hektarech plochy jsou vybudovaná dětská hřiště, které jsou rozděleny do 4 částí – hřiště pro mladší děti, starší děti, fitpark a také klecové hřiště třeba na fotbálek, florbal apod.

Více info: Líšeňská rokle

 

 

Park Sadová

Park Sadová v Brně-Králově Poli na ulici Zaječí hora byl otevřen v červenci roku 2020. Tenhle park byl financován z participativního rozpočtu města Brna, díky kterému se v Brně otevřelo už několik parádních hřišť a realizuje se spoustu zajímavých projektů. Za nás je i tohle hřiště na jedničku.

Více info: Park Sadová

 

 

Hřiště se stezkou bosou nohou

Kde jinde v Brně hledat stezku bosou nohou než v městské části Bosonohy. Najdete ji na ulici Vzhledná v areálu sportovního hřiště, kde je celoročně přístupná a otevřená veřejnosti. Na stezku bosou nohou se dostanete přes pěkné dětské hřiště, takže návštěvu obou atrakcí rozhodně spojte.

Více info: Bosá stezka v Bosonohách

Sportoviště Kamechy

Sportoviště Kamechy si rozhodně zaslouží místo v kategorii nejlepší hřiště v Brně. Najdete ho v Brně-Bystrci v části Kamechy na ulici Říčanská. Tohle hřiště má dokonce svého správce a je to opravdu znát. Všude je krásně čisto, jsou tu okolo vysázené květiny a dokonce je tu i veřejná toaleta, což nabízí málokteré hřiště.

Více info: Sportoviště Kamechy

 

 

 

Hřiště Brechtova na Lesné

Zrekonstruované hřiště na Lesné nabízí spoustu zážitků pro malé i velké děti. Díky netradičním prvkům jako je zdvojená skluzavka, prolézací tunel nebo velké kamínkové jezírko s bagříky, tu děti zažijou zase novou zábavu, kterou jinde v Brně nenajdete.

Více info: Hřiště Brechtova na Lesné

 

 

 

Hřiště Pellicova pod Špilberkem

Hřiště podél ulice Pellicova není z těch nejnovějších, zároveň jde ale o rozsáhlé hřiště pod Špilberkem, kterým vezmete zavděk vždy, když se ocitnete uprostřed města. Spojit porcházku na hrad s návštěvou tohoto hřiště bude vždy dobrý nápad.

Více info: Hřiště Pellicova pod Špilberkem

 

 

 

Lelekovice – dětské hřiště s lanovou stezkou

Parádní hřiště najdete v Lelekovicích za obecním úřadem. Autem jste tu z Brna za pár minut a je tu i dobré autobusové spojení. Tohle hřiště se pyšní největší lanovou stezkou, jakou jsme v okolí Brna viděli, a také parádní pumptruck stezkou pro malé cyklisty. Děti se tu zabaví opravdu na velmi dlouho.

Více info: Lelekovice – dětské hřiště s lanovou stezkou

 

 

 

Hřiště v zámeckém parku Oslavany

Opravdu krásné dětské hřiště najdete v zámeckém parku v Oslavanech, které jsou vzdálené 25 km jihozápadně od Brna. Nové dětské hřiště je inspirováno tím, co ovlivňovalo život v Oslavanech po několik staletí, a to těžbou uhlí. Hřiště je rozděleno na 2 části, a to část pro starší děti a pro ty nejmenší.

Více info: Hřiště v zámeckém parku Oslavany

 

Hřiště u Staré pily v Rajhradě

Parádní utajené hřiště, které nenajdete zaznačené v mapě, ale rozhodně by nemělo uniknout vaší pozornosti, pokud do Rajhradu míříte. Hřiště má velkou výhodu v tom, že se nachází na malébném břehu rybníka a hned za ním se nachází brána do Rajhradské bažantnice.

Více info: Hřiště u Staré pily v Rajhradě