Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Cesta vinicemi na rozhlednu Slunečná – Rodičem v Brně

Délka trasy: 4 km
Doprava: autem / vlakem (Velké Pavlovice)
Náročnost trasy: nenáročná
Vhodná pro kočárky: ano

Tip: Část trasy kopíruje naučnou stezku Zastavení v kraji vína a meruněk. Ta je ale spíš pro dospělé, stáčí se okolo Velkých Pavlovic a celkově měří 10 kilometrů.


Vinařský kraj si můžete užít i s dětmi. Pokud navíc necháte doma auto a vydáte se na výlet vlakem, můžete si výlet spojit také s ochutnávkou přímo od místních vinařů.

Námi zvolená trasa je dlouhá 4 km, takže ji zvládnete i s malými dětmi a sjízdná je také s kočárkem. Cestu začnete ve Velých Pavlovicích, do kterých se dostanete pohodlně sjezdem z dálnice D2 u Hustopečí, nebo vlakem s přestupem v Zaječí. Kousek od zastávky vlaku (Velké Pavlovice zastávka) najdete dětské hřiště, což je pro výlet s dětmi dobrý start. Poté se vydáte k blízkému rozcestníku a odsud vejdete do krásné stezky mezi vinicemi, která vede po zelené značce.

Po krátké cestě dojdete k rozhledně Slunečná, která je jednak krásná architektonicky a jednak stojí na strategickém místě. Výhled do vinic a na blízkou Pálavu je skutečně balzámem. Rozhledna je celoročně volně přístupná, navíc u ní funguje malý krámek, kde si můžete koupit drobné občerstvení (včetně vína 🙂 ) a upomínkové předměty.

Od rozhledny se pak můžete vrátit druhou cestou zpět do Velkých Pavlovic, pokud jste přijeli autem, nebo pokračovat vinicemi dál do Bořetic. Před vstupem do obce je vydařená maketa letadla, což může být pro děti dobrý tahák. V Bořeticích je také železniční zastávka, takže tu jednoduše nastoupíte na vlak a vrátíte se zpět do Brna. Výlet navíc můžete spojit s návštěvou proslulého Dvorku Bořetice, k němuž máme samostatný příspěvek.

Leave a Reply