Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Zukalův rybník – Rodičem v Brně

Málokdo ví, že mezi Mariánským údolím v Brně-Líšni a obcí Podolí u Brna se nachází Zukalův rybník s krásným okolím. Většina lidí chodí do Mariánského údolí, ale už málokoho napadne vydat se z Mariánského údolí opačným směrem podél Říčky do Podolí.  Krásnou cestičkou dojdete k Zukalovu rybníku. Tady najdete i malou hospůdku, kde si můžete zakoupit drobné občerstvení. Po děti tu mají dětské venkovní hřiště a hlavně všude kolem zvířátka. Za rybníkem můžete vidět pasoucího se koně, slepičky, na rybníku zase kačenky a po cestě u Zukalova mlýna i husy a krocany.

Autem můžete přijet přímo k Zukalovu rybníku, kde je parkoviště pro zákazníky restaurace, co však doporučujeme více, je zaparkovat v Mariánském údolí a dojít si sem krásnou procházkou, která je dlouhá necelých 1,5 km, pěšky. Cesta je velmi vhodná i pro kola a odrážedla a z velké části vede po rovince.

Kde Zukalův rybník najdete?
Podolí 100, 664 03

Jak se dostanete na Zukalův rybník?
MHD: autobusem č. 55 – odjezd z Židenic nádraží / od konečné stanice v Mariánském údolí ulicí Podolskou směrem na Podolí / asi 15 minut chůze
Autem: parkování pro zákazníky na parkovišti u Zukalova rybníku, nebo zaparkovat v Mariánském údolí a dojít sem krásnou procházkou
Pro turisty – po modré turistické značce jděte levou stranou údolí po proudu Říčky

Comment (1)

  • Earn Online| 13. 10. 2020

    I’m really inspired together with your writing skills as neatly as with the format for your weblog. Is that this a paid subject or did you customize it your self? Anyway stay up the excellent high quality writing, it is rare to peer a great weblog like this one these days.

  • Leave a Reply