Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Letiště Medlánky – ráj pro milovníky letadel – Rodičem v Brně

Pro všechny malé ale i velké milovníky letadel nesmí chybět v našem doporučení letiště v brněnských Medlánkách s výletní hospůdkou U křivé vrtule. Naše děti tu pozorováním letadel dokážou strávit hodiny. Letiště je určeno pro letouny, vrtulníky, kluzáky a ultralehká letadla. Hospůdka má příjemnou venkovní zahrádku, kde děti najdou retro dětské hřiště a pískoviště plné hraček. To ale děti stejně moc nezajímalo, protože byly fascinováni letadly. Největší letecký šrumec je tu o víkendech, během nichž zároveň hospůdka nabízí speciality z udírny.

Kolem letiště vede cyklostezka, po které se můžete dostat až k Brněnské přehradě a je tu spousta krásných tras na velmi příjemné procházky. Krásným výletním cílem je například Přírodní park Baba nebo Medlánecká naučná stezka, po které se dostanete do Komína.

Každý rok pořádá letiště spoustu akcí i pro děti, nejoblíbenější je dětský den na letišti, kde kromě letadel uvidíte ukázky hasičského a policejního sboru.

V Medlánkách najdete hned několik nádherných dětských hřišť, které jsou zařazeny v naší kategorii nejlepší hřiště v Brně: hřiště v zámeckém parku, hřiště Halda u Medláneckého rybníka nebo hřiště v SOS vesničce, tudíž návštěvu medláneckého letiště můžete spojit i s tour po hřištích a strávit tak velmi příjemný den.

Kde letiště Medlánky najdete?
AEROKLUB MEDLÁNKY
Turistická 67
621 00 Brno

Jak se sem dostanete?

Autem: zaparkovat můžete přímo v areálu letiště před hospodou U křivé vrtule Autobusem: autobus číslo 41, 71 z Králova Pole – nádraží, 65 Technologický park. Vystoupit na zastávce Hudcova. Od zastávky je letiště zhruba 20 minut chůze.

Leave a Reply