Postupně navštěvujeme všechny naučné stezky zřízené Lesy města Brna a naučná stezka Akátky je jedna z nich. Najdete ji v kopci mezi brněnskými městskými částmi Vinohrady a Židenice. My jsme k ní došli z Vinohrad, a to z ulice Blatnická. Pro nás je to nejlepší místo na start a hlavně zakončení, protože je tu i restaurace Hattrick, kde mají na venkovní zahrádce takový malý ráj pro děti.

Za symbolickou cenu 20,- Kč se zde ději mohou vyřádit na 4 trampolínách, lanové dráze a krásném dětském hřišti, jak dlouho chtějí. K restauraci dojdete bez problémů i z jiného výchozího místa, kdy na cestě u informační tabule číslo 5 sejdete ze stezky a půjdete cca 300 m do kopce.

Ale zpět k naučné stezce. Trasa je to velmi nenáročná, 1,3 km dlouhá, vhodná i pro kočárky. Tematicky pojednává srozumitelnou formou o základním koloběhu vývoje lesního ekosystému. Celou naučnou stezku provází maskot společnosti Lesy města Brna mravenec Lesík. Co ale děti určitě potěší nejvíc je velké dětské hřiště, které je velmi dobře vybavené. Najdete tu například opravdu velkou lezeckou stěnu. I zde se dá zakoupit občerstvení v restauraci Sherwood přímo u hřiště.

Doporučení: každý pátek (pokud neprší) organizuje restaurace Hattrick opékání špekáčků na ohništi. Špekáček, pečivo, kečup i hořčice jsou k dispozici, samozřejmostí je půjčení opékadla. Příležitostné opékání nabízí také restaurace Sherwood přímo v lesoparku.

Jak se k naučné stezce dostanete?

Autem: nejlépe zaparkovat na ulice Blatnická na Vinohradech, z Židenic se dá jít z ulice Údolníček
MHD: Trolejbus č. 25, 26 (zastávka Akátky) nebo autobus č. 78 a 82 (zastávka Pálavské náměstí).

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *