Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Naučná stezka a lesopark Akátky – Rodičem v Brně

Naučná stezka Akátky je jednou ze stezek, které spravují Lesy města Brna. Najdete ji v kopci mezi brněnskými městskými částmi Vinohrady a Židenice. Dojít k ní můžete ze zastávky MHD Akátky, nebo třeba z Vinohrad, a to z ulice Blatnická.

Trasa naučné stezky je velmi nenáročná, 1,3 km dlouhá, vhodná i pro kočárky. Tematicky pojednává srozumitelnou formou o základním koloběhu vývoje lesního ekosystému. Celou naučnou stezku provází maskot společnosti Lesy města Brna mravenec Lesík. V rámci naučné stezky však nečekejte žádné interaktivní prvky, jde čistě o informační tabule. Proto děti určitě potěší, když je v Akátkách vypustíte na velké dětské hřiště, které je velmi dobře vybavené. Najdete tu například rozsáhlou lezeckou stěnu, parádního houpacího koníka nebo lanovou prolézačku.

Přímo u hřiště se dá zakoupit občerstvení v restauraci Sherwood, organizují tu třeba opékačku na čarodějnice nebo svatomartinskou husu. Spousta laviček s dřevěnými stolky v parku pak jednoduše vybízí k tomu vzít si nějaké občerstvení (z restaurace nebo s sebou) a udělat si příjemný piknik pod korunami stromů.

Doporučení: každý pátek (pokud neprší) organizuje opékání špekáčků na ohništi Sportovní areál Hattrick. Špekáček, pečivo, kečup i hořčice jsou k dispozici, samozřejmostí je půjčení opékadla. Tento areál je mimochodem další ráj pro děti, za malý poplatek zde mohou řádit na 4 trampolínách a vyskákat se do sytosti.

Jak se k naučné stezce dostanete?
Autem: nejlépe zaparkovat na ulice Blatnická na Vinohradech, z Židenic se dá jít z ulice Údolníček
MHD: Trolejbus č. 25, 26 (zastávka Akátky) nebo autobus č. 78 a 82 (zastávka Pálavské náměstí).

Leave a Reply