Lamacentrum Hády je skvělé místo, kam vzít děti v Brně za zvířaty. Nenechte se zmást názvem. Lamy jsou tu sice největší lákadlo, kromě nich tu ale nejdete králíky, ovce či kozy, které děti mohou bez problémů krmit.

Lamacentrum vzniklo jako jeden z projektů Pozemkového spolku Hády již v roce 2011 na jižním svahu Hádů, v prostorách bývalého vápencového lomu Džungle. Zde plní funkci ekocentra, infocentra a příjemného zázemí pro četné návštěvníky celé oblasti Hádů.

V týdnu poskytuje dětem a žákům mateřských, základních a středních škol výukové environmentální programy spojené se zážitkem z bezprostředního kontaktu s našimi zvířaty. O víkendu je zde otevřeno pro návštěvníky z řad široké veřejnosti, konají se zde osvětové akce s přírodovědnou a environmentální tématikou či exkurze do okolní přírody. To vše je propojeno s informacemi o jedinečném území Hádů a jejich přírodním bohatství.

Jak se tam dostat:
Přímo k Lamacentru se autem nedostanete, ale zavede vás sem několik tras, takže si návštěvu spojíte i s procházkou krásnou přírodou. Nejbližší zastávkou MHD je konečná zastávka Červený písek autobusu číslo 64 a 74. Odtud je to ještě zhruba kilometrová procházka do kopce. Poslední úsek cesty není úplně ideální pro kočárky.

Odkaz na trasy vám přikládáme zde

Comment (1)

  • René Bagar| 4. 1. 2021

    Dobrý den chci se zeptat chci s dětmi kvam na procházku udalat si výlet je to tam otevřený když je karanténa děkuji moc Adamovicova

  • Leave a Reply

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *