Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Lamacentrum Hády – Rodičem v Brně

Lamacentrum Hády je skvělé místo, kam vzít děti v Brně za zvířaty. Nenechte se zmást názvem. Lamy jsou tu sice největší lákadlo, kromě nich tu ale nejdete králíky, ovce či kozy, které děti mohou bez problémů krmit.

Lamacentrum vzniklo v roce 2011 na jižním svahu Hádů v prostorách bývalého vápencového lomu Džungle. Plní funkci ekocentra, infocentra a příjemného zázemí pro četné návštěvníky celé oblasti Hádů.

V týdnu poskytuje dětem a žákům mateřských, základních a středních škol výukové environmentální programy spojené se zážitkem bezprostředního kontaktu se zvířaty. O víkendu je otevřeno pro širokou veřejnost, konají se zde osvětové akce s přírodovědnou a environmentální tématikou či exkurze do okolní přírody. To vše je propojeno s informacemi o jedinečném území Hádů a jejich přírodním bohatství.

Jak se tam dostat:
Přímo k Lamacentru se autem nedostanete, ale zavede vás sem několik tras, takže si návštěvu spojíte i s procházkou krásnou přírodou. Nejbližší zastávkou MHD je konečná zastávka Červený písek autobusu číslo 64 a 74. Odtud je to ještě zhruba kilometrová procházka do kopce. Poslední úsek cesty není úplně ideální pro kočárky.

Odkaz na trasy vám přikládáme zde

Comment (1)

  • René Bagar| 4. 1. 2021

    Dobrý den chci se zeptat chci s dětmi kvam na procházku udalat si výlet je to tam otevřený když je karanténa děkuji moc Adamovicova

  • Leave a Reply