Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Hrad Veveří a stezka Zouvalka – Rodičem v Brně

Jeden z našich nejvydařenějších výletů je vždy hrad Veveří a stezka Zouvalka. Možností, jak se k hradu a ke stezce dostat je více. Autem můžete zaparkovat na horním parkovišti přímo u hradu a udělali si tak krásnou procházku na stezku a zpět. Velkým zážitkem pro děti však může být výlet spojený s jízdou parníkem, přístaviště s názvem Hrad Veveří je jen kousek od stezky a zároveň i od hradu. Dopravit se sem můžete i MHD (autobusem), který má zastávku přímo pod hradem.

Naše cesta od horního parkoviště i se zastávkou na báječné jídlo v bistru Stará Prádelna měla 5,4 km. Je to velmi pohodová cesta a zvládnete ji i s kočárkem. Jen tedy musíte počítat s tím, že na stezce je pár (plochých) schodů a také, pokud budete chtít spojit výlet i s návštěvou bistra Stará Prádelna, bude potřeba jít s kočárkem kousek po silnici (asi 300 m).

Věříme, že tu musí být nádherně v každém ročním období. My jsme tu byli na začátku podzimu a zabarvená příroda odrážející se na hladině přehrady měla neskutečné kouzlo. Pro děti bylo určitě největším zážitkem samotná stezka Zouvalka, kterou najdete jen kousek za lávkou a měří necelých 900 m. Moc je bavilo se procházet na krásně upravené dřevěné stezce nad přehradou.

Pokud byste chtěli spojit výlet i s obědem, pak rozhodně doporučujeme bistro Stará Prádelna. Značení, jak se sem dostanete, uvidíte pod hradem, tam vás navedou šipky. Vaří zde opravdu skvěle a děti se tu také zabaví. Nejen hrátkami u jezírka a ozorováním žab, mají tu venku i hračky na pískovišti a především velkou dřevěnou loď, která nadchne všechny malé piráty.

Jak se na hrad Veveří a ke stezce Zouvalka dostanete:
Autem: zaparkovat přímo u hradu Veveří nebo pod hradem.
MHD: Autobus č. 303 od Zoologické zahrady nebo Přístaviště, vystoupit na zastávce Hrad Veveří
Parníkem: Vystoupit na přístavišti – Hrad Veveří

Leave a Reply