Jeden z našich nejvydařenějších výletů byl určitě hrad Veveří a stezka Zouvalka. Možností, jak se k hradu a ke stezce dostat je více. My jsme volili cestu autem, kdy jsme auto zaparkovali na horním parkovišti přímo u hradu a udělali si tak krásnou procházku na stezku a zpět. Velkým zážitkem pro děti však může být výlet spojený s jízdou parníkem, přístaviště s názvem Hrad Veveří je jen kousek od stezky a zároveň i od hradu. Dopravit se sem můžete i MHD (autobusem), který má zastávku přímo pod hradem.

Naše cesta od horního parkoviště i se zastávkou na báječné jídlo v bistru Prádelna měla 5,4 km. Je to velmi pohodová cesta a zvládnete ji i s kočárkem. Jen tedy musíte počítat s tím, že na stezce je pár (plochých) schodů a také, pokud budete chtít spojit výlet i s návštěvou bistra Prádelna, bude potřeba jít s kočárkem kousek po silnici (asi 300 m).

Věříme, že tu musí být nádherně v každém ročním období. My jsme tu byli na začátku podzimu a zabarvená příroda odrážející se na hladině přehrady měla neskutečné kouzlo. Pro děti bylo určitě největším zážitkem samotná stezka Zouvalka, kterou najdete jen kousek za lávkou a měří necelých 900 m. Moc je bavilo se procházet na krásně upravené dřevěné stezce nad přehradou.

Pokud byste chtěli spojit výlet i s obědem, pak rozhodně doporučujeme bistro Prádelna. Značení, jak se k Prádelně dostanete, uvidíte pod hradem, tam vás navedou šipky. Vaří zde opravdu skvěle a děti se tu také zabaví. Nejen hrátkami u jezírka, ale mají tu venku i hračky jako je bagr nebo tatrovka.

Jak se na hrad Veveří a ke stezce dostanete:
Autem: zaparkovat přímo u hradu Veveří nebo pod hradem.
MHD: Autobus č. 303 od Zoologické zahrady nebo Přístaviště, vystoupit na zastávce Hrad veveří
Parníkem: Vystoupit na přístavišti – Hrad Veveří

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *