Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Tyršův sad – Rodičem v Brně

Kousíček od nejrušnějšího centra města se nachází trochu přehlížený park, tedy vlastně sad – Tyršův sad. Do parku lze vstoupit pouze dvěma protilehlými vchody: z ulice Kounicovy a Botanické (ta však není bezbariérová, výškový rozdíl překonává několik schodů).

Charakteristickým rysem Tyršova sadu jsou kulovité lampy a žlutý mobiliář (lavičky, koše). Najdete tu ale třeba i hmatovou zahradu pro nevidomé.

V sadu nechybí originální dětské hřiště, které tvoří dvě skluzavky, houpačky, velké pískoviště a spousta dřevěných soch ve tvaru zvířat. Jiné hřiště tohoto typu v Brně nenajdete. Můžete počítat, kolik zvířat zde najdete, některá se docela dobře skrývají 🙂 Jsou tu herní prvky ve tvaru pávů, koníků, oveček, medvěda, ježků, krokodýla, želv…

Sad je se zvířátky přímo spojen, protože podél hlavní cesty najdete v parku výběh pro kozy a hlídací pejsky. Jde o prostory Veřejné zeleně města Brna. Procházku na hřiště do Tyršova sadu tak můžete spojit s příjemnou návštěvou kozího výběhu, zjara tu možná potkáte i malá kůzlátka.

Poloha Tyršova sadu je také výhodná skrze možnosti občerstvení v okolních restauracích a kavárnách.

Kde Tyršův sad najdete?
Vstup z ulic Kounicova či Botanická
MHD: trolejbusy 32, 34 a 36 zastávka Smetanova