Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Nová Zbrojovka – Rodičem v Brně

Areál Nové Zbrojovky je plný hřišť a prostoru pro relaxaci, který sympaticky oživil tento pozapomenutý veřejný prostor. Nová Zbrojovka přiléhá k nádraží Brno-Židenice, což je mimochodem skvělé pro všechny nadšence do vláčků – každou chvíli tu nějaký projíždí.

Nová Zbrojovka je volně a zdarma přístupný areál. K dispozici je tu spousta sportovišť, například hřiště s umělou trávou na fotbal nebo velké beach-volejbalové hřiště s překrásným plážovým pískem. Je tu také vybudované dětské hřiště, které najdete z boku u samoobslužné restaurace Re.SET food. Zároveň je tu občerstvovací maringotka Re.SET Point, kde si můžete koupit drink i něco malého k snědku. K posezení lze využít upravenou střechu maringotky, židličky a stolečky okolo, nebo spoustu dřevěných lehátek před hlavní budovou. Stačí se ale obyčejně posadit na okraj plážového hřiště, protože díky písku si hned budete připadat jak na dovolené u moře.

Výhodou je, že pro automobily je prostor za závorou (lze sem vjet a zaparkovat na hodinu zdarma), takže průjezd je regulovaný, což se hodí, pokud sem s dětmi vyjedete třeba na kolech nebo na in-linech. Pro ně je tu koneckonců ideální povrch a místo se skvěle hodí pro začátečníky. Hned vedle areálu navíc vede oblíbená cyklostezka podél řeky Svitavy. Zároveň v areálu najdete servisní stojan, kde lze třeba dofouknout kolo.

Součástí areálu je i psí hřiště. V létě se v areálu Nové Zbrojovky konají kulturní akce a promítání v letním kině, které je opravdu příjemné. Kino má mimo jiné dobrý zvuk, protože provozovatelé díky lokaci nemusí příliš řešit hlukové limity.

Jak se k Nové Zbrojovce dostanete?

Autem pohodlně zaparkujete přímo v areálu po průjezdu závorou

MHD: do areálu zajíždí speciální linka (minibus) od Malinovského náměstí, dá se ale pohodlně dojít ze zastávky Kuldova podél Městských Lázní (tram 2 a 3) nebo od náměstí Republiky (tram 4) .