Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Soběšice – rozcestník pro spoustu krásných tras – Rodičem v Brně

Tak trochu Brno, mnohem víc ale samostatná malebná vesnička, odkud se dá vyrazit do všech směrů a čeká vás mnoho zajímavých výletních cílů.

Soběšice, stejně jako blízké Jehnice, Ořešín a Útěchov jsou formálně části Brna, zachovávají si ale venkovský ráz a především jsou ze všech stran obklopené přírodou, takže se odsud dá vyrazit na všechny světové strany a nebudete zklamaní.

Hned na okraji Soběšic leží rozhledna Ostrá Horka na nenápadném vrcholu Strom. Zajímavé je toto místo mimo jiné tím, že tu byl kdysi vytyčen připomíná první trigonometrický bod na našem území. Rozhledna sama o sobě není nijak zajímavou stavbou, o to víc vás po zdolání 90 schodů až na vrchol však může překvapit výhled, který nabízí. Za jasného počasí odsud přehlédnete celé Brno od západu na východ. Poloha rozhledny je v tomto směru určitě unikátní a doporučujeme to prozkoumat na vlastní oči.

Oblíbeným rozcestníkem pro výlety je zastávka Panská Lícha, kde lze také zaparkovat. Jedním směrem vede cesta k rozhledně, druhým směrem pak lze dojít po zpevněné cestě až k jezdeckému areálu, kde děti potěší spousta koníků v ohradách. Je tu také výletní restaurace, která nabízí standard české výletnické kuchyně, výhodou je menší dětský koutek ve vnitřních prostorách. O kus dál je ještě JK Ranch u cesty.

Cesta k jezdeckému areálu Panská Lícha je současně cyklostezka, po níž lze dojet až do Bílovic nad Svitavou (díky tomu je tato cesta vhodná také pro kočárky). Případně, pokud z cyklostezky uhnete směrem doprava, zavede vás cesta do Obřan, což je také příjemný cíl. Ideální je zakončit takovýto výlet v kavárně Kafara, kde mají opravdu moc dobré dezerty, výbornou kávu, zmrzlinu i malý dětský koutek. Tento výlet vychází na necelých 5 kilometrů dlouhou procházku.

Trasa zde:

Pokud byste se naopak vrátili zpět do Soběšic, rozhodně byste neměli minout nově otevřenou cukrárnu Pistacius. Zde sice dětský koutek nemají, ovšem děti s jejich rodiči jsou tu častými návštěvníky. Obsluha je moc milá a zdejší dezerty, které tu pečou v duchu nejlepší francouzské cukrařiny, jsou doopravdy vynikající. Nabízejí i dobrou kávu, víno, zmrzlinu nebo horkou čokoládu.

Ze Soběšic lze pak pokračovat například k naučné stezce U Jezírka nebo do Ořešína.