Podél řeky Svitavy se nemusíte vydávat jen při příležitostech typu Překročme řeku. Krásnou procházku vhodnou také na odrážedla, kola, koloběžky nebo kolečkové brusle nabízí nábřeží Svitavy v Brně-Maloměřicích, konkrétně jako výletní cíl rozhodně můžeme doporučit Cacovický ostrov.

Cacovický ostrov je říční ostrov ležící mezi hlavním tokem Svitavy a Cacovickým náhonem. Tvoří okraj brněnské čtvrti Maloměřice a hraničí s čtvrtěmi Obřany a Husovice. Pro nadšence vlaků je pak úžasným místem na pozorování, neboť podél ostrova vede železniční trať mezi nádražími Brno-Maloměřice a Brno-Lesná, vlaky tu jezdí skutečně často, ztrácejí se v tunelech a zase se vynořují ven.

My jsme naše putování začali u Maloměřického mostu, kde jsme se trochu dobrodružnou cestou podél řeky dostali  do parku Elišky Suché, na jehož začátku se nachází také pěkné hřiště. Na tomto hřišti se mísí staré prvky (kolotoč, houpačky) s novou prolézací sestavou, velkou lanovou pyramidou a houpadly. Parádní je sportovní plocha s umělým povrchem, kterou na okraji doplňují různé aktivity pro činorodé děti – např. skákací panák, grafické prvky vybízející k hodu či skoku do dálky a také barevné puntíky dobře známé ze hry Twister.

Po přejetí mostu přímo na ostrov se po pár metrech dostanete na další hřiště u Cacovického mlýna, kde najdete jednak moderní oplocené hřiště, o kus dál pak nemůžete minout dětskou lanovku, která naše děti vždy zabaví spolehlivě a na dlouho.

Na Cacovickém ostrově je také psí cvičiště, workoutové hřiště nebo pumptracková dráha. Z Cacovického ostrova můžete zamířit buď lipovou alejí k zastávce Čtvery hony nebo pokračovat přes Sluneční lázně až k lávce Simony Monyové a odsud se jít občerstvit do Riverside Coffee u Obřanského mostu. Nebo – dle tipů našich milých čtenářek – navštivte nedalekou restauraci Zahrada u Sosny, kde kromě jídla potěší děti také zvířátka (papoušci, slepice, králíčci) a pískoviště s houpačkami.

Jak se sem dostanete:
Tramvají č. 4 (Maloměřický most – Obřanský most)
Autem – parkoviště se nachází přímo na Cacovickém ostrově v blízkosti psího cvičiště (ulice Cacovice).