Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

Zahrada vily Löw-Beer – Rodičem v Brně

Do zahrady vily Löw-Beer je volný vstup a je to vskutku klidná oáza uprostřed obrovského vnitrobloku, který je jen kousíček od parku Lužánky. Ruch z poměrně vytížené silnice před vilou sem vůbec nedoléhá, takže si tu můžete sednout a vychutnávat přírodu, architekturu a cvrlikání ptáčků.

Co je skvělé, součástí zahrady je i malé hřišťátko pro děti (prolézačka se skluzavkou, dvě houpačky) a hlavně kavárna v bývalé budově celnice, kde si můžete dát výbornou kávičku, limonádu a skvělé dezerty. Zdejším plněným rakvičkám máme vždy problém odolat 🙂

Historie vily Löw-Beer je úzce spjata se známější a věhlasnější vilou Tugendhat. Tu sem koneckonců můžete také přijít zdarma obdivovat, neboť obě vily spolu sousedí zahradami. Nově byl také mezi nimi zprovozněn turniket, takže se dá (při zakoupení vstupného) projít ze zahrady Löw-Beer do zahrady Tugendhat.

Vila Löw-Beer často pořádá tematické programy pro děti (většinou však až pro školáky starší 7 let). Zájemcům doporučujeme sledovat facebookové stránky Vila dětem. Zároveň zde bývá každý rok na přelomu května a června populární dětský den.

Zahrada vily Löw-Beer je krásná v každém ročním období. Kavárna i galerie jsou volně a bezbariérově přístupné z ulice Drobného. Otevřeno bývá od 10 do 18 hodin (kavárna), zahrada je od dubna do října otevřena ještě o 2 hodiny déle (do 20 hodin).  Jen pozor, v pondělí je zavřeno. Podrobnější informace hledejte na stránkách vily.

Kde vilu Löw-Beer najdete?
Drobného 296/22
GPS: 49.2060972N, 16.6137022E

Jak se do vily dostanete?
MHD: autobus 67 – zastávka Schodová
Autem můžete zaparkovat před Mendelovou univerzitou na Zemědělské ulici a odsud sejdete ulicí Schodovou k vile.

Leave a Reply