Please Activate WooCommerce Plugin First, to use it.

ZOO Brno – Rodičem v Brně

Na našich webových stránkách brněnská ZOO určitě nesmí chybět. Nachází se na západním okraji Brna, v městské části Bystrc, poblíž Brněnské přehrady. Její expozice jsou umístěné v příjemném přírodním prostředí na 25 hektarech zalesněných strání kopce Mniší hora.

U našich děti je rok od roku oblíbenější. A není se čemu divit. Zoo se snaží neustále své prostory a výběhy pro zvířátka vylepšovat a je tu kromě zvířátek i spousta vyžití pro děti.

Zoologická zahrada je sice v kopci, ale výhodou je, že v sezóně tu jezdí vláček, který vás vyveze skoro na vrchol kopce. Tam najdete moderní safari s obrovským výběhem pro žirafy, zebry a buvoly. Samozřejmě si můžete kopec vyšlápnout, ale pro děti je vláček velkou atrakcí.

Zahrada je otevřená po všechny dny v roce a návštěvníci si mohou s sebou brát i psa. Prohlídka všech expozic a pavilonů zabere nejméně půl dne. Občerstvení nabízí restaurace U Tygra a v hlavní sezoně i stánky rozmístěné po celém areálu. Velmi oblíbená u dětí je Dětská zoo, kde si pohladí ovce a kozy, mohou nahlédnout do nor ke králíkům a morčatům, zajezdit si na poníkovi. Nechybějí ani prolézačky, skluzavky, houpačky a další herní prvky. Je tu třeba lanové centrum Lanáček, směrem k pavilonu Tropického království najdete pak samostatné trampolínové centrum nebo dětské hřiště Ekokoutek.

Pokud odoláte přáním dětí pořídit si domů plyšový suvenýr, můžeme doporučit také návštěvu obchůdku U Tygra, mají tu mimo jiné plyšového tygra v životní velikosti a nespočet dalších zvířecích plyšáků.

Málokdo také ví, že v ZOO můžete uspořádat dětem oslavu narozenin, což je pro děti jistě nezapomenutelný zážitek.

Kde ZOO Brno najdete?
U Zoologické zahrady 46
635 00 Brno

Jak se do ZOO dostanete?
Autem: parkování je možné u zahradnictví Čtyřlístek (asi 200 m od vchodu do zoo směrem k obchodnímu domu Uni hobby).
MHD směr Bystrc: Tramvaje číslo 1, 3, 11
Autobusy číslo 50, 51, 52, 54
Trolejbus číslo 30

Leave a Reply